Skocz do zawartości

eKOKOsss

Stały użytkownik
  • Liczba zawartości

    163
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez eKOKOsss

  1. Niestety zmiana na tryb AHCI nie pomogła - dalej te same efekty. Wieczorem zrobię flash biosu na betę i zobaczymy. Pozdr. [uPDATE] Zaktualizowałem również BIOS do bety. Dysk zewnętrzny podłączony na e-Sata lub FireWire dalej nie jest widoczny. Jednym słowem ani BIOS ani tryb AHCI nie jest winny takiemu zachowaniu. Sprawdzę jeszcze inny dysk w tej samej obudowie zewnętrznej. Macie jeszcze jakieś pomysły? [uPDATE] Włożyłem do obudowy inny dysk zewnętrzny - BIOS zatrzymał się na chwilę przy wykrywaniu tego urządzenia i nic. Po prostu Not installed. Tym razem wszelkie możliwości wyczerpałem. Kabel dobry - podłączałem u znajomego i działało. Gniazdo? Spalony kontroler? :| Sam nie wiem.
  2. Odnośnie problemów z zewnętrznym dyskiem: Niestety zmiana na tryb AHCI, zmiana BIOSu na betę oraz sprawdzenie obudowy zewnętrznej na innym dysku nie pomogły - dalej te same efekty. Zastanawiam się, czy to kwestia systemu operacyjnego czy to płyta ma kopnięte kontrolery eSata / Firewire :/ Pozdr.
  3. W kontrolerze mam IDE. Czy to ma jakiekolwiek znaczenie? W środę wgram najnowszy BIOS i zobaczę co się dzieje. Jest jeszcze 1 kwestia: Kiedyś przypadkiem podłączyłem gniazdo FireWire na USB do obudowy. 12V podane na urządzenie USB powoduje po prostu spalenie danego urządzenia: 2 lata temu spalił mi się player MP3 i odbiornik do pilota. Do dziś nie wiem czy gniazdwo FireWire jest dobre. Praktycznie mobo działa bez problemu i nie zanotowałem z nią problemów, poza tym, że do tej pory Windows7 nie wykrył mi żadnego urządzenia na firewire. Podłączałem kamerę i teraz obudowę zewnętrzną na dysk. Urządzenie firewire jest w menedżerze urządzeń wykrywane bez problemów. Mam nadzieję, że tamtem epizod nie wpłynął na te dwa porty :)
  4. Może ktoś pomoże :( NEO2FIR i zewnętrzny dysk eSata / Firefwire
  5. Cześć, posiadacie może zewnętrzną obudowę do dysku 3.5''? Na neo2Fir mam problem z wykrywaniem na eSata i Firewire. Kupiłem IcyBoxa z USB, FireWire, eSata. Jak włącze ten dysk na eSata to BIOS wykrywa go b. długo i jest Autodetecting Pri Master IDE drive.... i stoi po czym nie wykrywa nic. Na FireWire jak by wogóle nie ma żadnego efektu :/ Na USB działa ale 25mb/s przy dysku 1.5T i kopiowaniu dużej ilości danych to żadna rewelacja. Na innej płycie głównej sprawdziłem obudowę Icy z dyskiem i działa. Wersję biosu mam najnowszą, tzn.: V1.10 (A7345IMS.1A0) Sam już nie wiem co jest nie tak. Mam nadzieję, że ktoś pomoże :) Pozdr.
  6. Musisz nacisnąc CTRL + ALT + DELETE a następnie szybko w tym samym momencie nacisnąc guzik power na obudowie. Później robisz tak tylko 10 razy po czym nagle zaczyna działać "+" i "-" który umożliwia zmianę wartości napięć itd. A tak poważnie to po prostu użyj "+" i "-", to że są szare nie znaczy że nie można ich zmieniać - to po prostu oznacza, że są domyślne. Pozdrawiam.
  7. Tak ja miałem, nie sprawdzałem tego ale u mnie wystarczyło z master przestawić dvd w tryb slave. Może chodzi o to że na taśmie jest podłączona na drugiej wtyce. Nie wiem - ale pomogło i nie wnikałem, to już dawno było. Jak przeszukasz temat to na pewno znajdziesz ;) Nie wydaje mi się aby się napęd popsuł. Raczej chodzi o jakiś konflikt - nie wiem to support MSI może niech wyduma ;) Pozdrawiam.
  8. Ja dawałem swojemu 1.6V i też nie było problemu.
  9. też uważam że nie ma to sensu ale mimo wszystko ma to związek z platformą sprzętową i strzelam że ze sterownikami. Czas ładowania nie jest ważny jeśli w grę wchodzą sekundy. Nie uważam aby było to żałosne natomiast tak jak już mówiłem - nie ma to większego znaczenia. Pokazuje tylko, że czas ładowania (nie wiadomo czy sterowników czy czegoś innego) jest po prostu dłuższy przy tej platformie i nic więcej. Na platformie AMD s939 (słabszy sprzęcior) zapis/odczyt miałem taki sam :P ale system ładował się "w mniej niż 1 pasku" i sądze że zależy to od sterowników płyty głównej. Niektórych pewnie zastanawia dlaczego przy słabszej platformie sprzętowej system ładuje się o wiele szybciej? Dlatego że to inna platforma sprzętowa :lol2: Nie jestem znawcą ale być może inicjowanie takie sprzętu przez system pewnie wygląda inaczej. Jak widać po załadowaniu się systemu nie ma to wpływu później na wydajność, zapis/odczyt z dysku itd. Po prostu taka specyfika platformy/sterów *whatever*. Ale bynajmniej sprawa z "paskami" na pewno żałosna nie jest. Po to mamy forum żeby obdyskutować pewne kwestie, które jak widać wielu ludzi nurtuje.
  10. Zrobiłem to samo plus małe testy. Faktycznie system ładuje się szybciej a dodatkowo uruchomiłem "Microsoft BootVis" i oto wyniki przed optymalizacją: po optymalizacji: Jak widać jest o wiele lepiej. Dodatkowy kop przy bootowaniu :wink: Jesli chodzi o to GUI to dla mnie nielogiczne ... no ale działa. Swoją drogą nie ma dla mnie znaczenia czy to będzie 10 sekund więcej ale ciekawi mnie co powoduje takie opóźnienia.
  11. To już nie chodzi o samą ilość "pasków" a czas ładowania. W trakcie tzw. "pasków" ładowane są różne elementy systemu, w tym i sterowniki. Samo wyłączenie pasków zwiększy prędkość ładowania systemu? (wątpie). Więc zamiast "u mnie jest 8 pasków" można powiedzieć "mój system ładuje się N sekund". Jeśli jednak to wyłączenie GUI ("pasków") przyśpiesza mocno ładowanie to dla mnie nielogiczne :lol2:
  12. Mi usunal problem z niebootwaniem sie kompa :] Problem był związany za każdym razem z pamięciami. Nie wiedzieć dlaczego czasem po prostu nie mogłem wystartować kompa (diody: CCZC). I działo się to po prostu tak nagle :] Po tygodniu, dwóch. Bios 1.6 i problem mam z głowy :P Jakiś "admin" na oficjalnym forum MSI pisał, że Biosy 1.5 i > naprawiają wszelkie problemy z pamięciami (chociaż nie ma tego w oficjalnym ReleaseNote <_< więc nie wiem skąd miał to info - całe szczęście mi pomógł).
  13. Ja nie wiem czy 1.6 jest lepszy (moj w sig'u nie jest juz aktualny a juz mam 1.6) ale na pewno poprawia sporo problemow obslugi sprzetu. Jesli komus sprzecik dziala niezawodnie na poprzednich to nie ma problemu ale jesli nie .. to nie ma sensu sie meczyc na nizszych wersjach bo sprzet sie kreci lepiej ;) A czy jest dobry to nie wiem .. nie zauwazylem zeby mi sie sprzet krecil lepiej na 1.3, 1.4 czy 1.6 :)
  14. Takie małe pytanie: na pierwszej stronie są opisy tego co jest poprawione w każdej wersji BIOS. Czegoś mi tu brakuje ponieważ tu: P35NEO2-FIR boot problems ktoś napisał: Yes, v1.4. The Memory issues were officially fixed in v1.50. O co chodzi? Dlaczego tych informacji nigdzie nie ma? Nie wiem czy ta informacja nie została zawarta w oficjalnym release note dla BIOSu czy może ktoś się pomylił natomiast to co zrobię zaraz jak mi płyta wstanie to wgram najnowszy BIOS :] i sprawdzę czy dalej problem mi występuje.
  15. Kolejny raz mam problem z uruchomieniem kompa. Od czasu do czasu komp po prostu nie uruchamia się tzn zapalają się diody: c, c, z, c. Muszę wyłączyć go z sieci na długi czas (z 12 godzin) i po uruchomieniu włącza się bez problemu. Mnie to już zaczyna dobijać. Nie wiem co z tym zrobić. Macie jakieś sugestie?
  16. Cześć, ja używam SPV M3100 (znany również jako HTC TyTN, Vario II). Fajny sprzęcik: http://www.mgsm.pl/katalog/htc/spvm3100/ na pokładzie WM6. Z waf jedyne co mogę powiedzieć to to, że ciężko mi się z komórki przerzucić ponieważ jest mniej poręczny - ale to oczywiste. Z całej reszty rzeczy na razie Wad nie widzę :D
  17. Ja mam wersje 1.4 biosu. Mialem rozne i na wiekszosci wersji powyzej 1.2 mialem takie zachowanie.
  18. Mam to samo :] i w tej kolejności dokładnie diody mi się zapalały. Czasem wystarczyło że wcisnąłem reset i zmieniały swoje kombinacje na te które podałeś. Nie wiem co to może być i pewnie gdybym wiedział to teraz nie męczył bym się na lapku ;) Może to pamiątki nie do końca współpracują? (koniecznie muszę jakieś inne załatwić) A .. co mi pomogło poprzednim razem - kompa z sieci wyłączyłem na 1 dzień i wszystko zaczęło działac :P I gdzie tu logika ;]
  19. Czesc, powiem Wam że mam już dość (płyty? pamięci? jeszcze nie wiem). Historia mi się powtarza. Ostatnio przy restarcie kompa BIOS zgłosił mi że moje ustawienia OC nie powiodły się (takie miałem od tygodni więc coś mu odbiło) więc podniosłem napięcia (mimo że mogłem o wiele większę FSB) i poszło .. a teraz? Budze się rano a BIOS zgłasza to samo (widać w nocy był zanik napięcia). Zwiększam napięcia i nic. Komp wiele razy restartuje się i za którymś razem zgłasza to samo. Wkurzyłem się i poluzowałem timingi i podniosłem jeszcze troszke napięcie i tym razem mam ten sam problem co kiedyś - diody: czerwona, czerwona, zielona, czerwona. Grrr. Czyżby możliwości OC tego sprzętu sę "skończyły" LOL (taki joke). Na prawdę dziwne. Teraz już nawet kompa nie mogę uruchomić a nie mam żadnych pamiątek, na których mógl bym spróbować (o ile to pamiątki). I już sam nie wiem co mam zrobić. Może macie jakieś pomysły? Pozdrawiam
  20. Jak ustawie na pamięciach konkretnetaktowanie + podniose FSB do Pi to słyszę pod obciążeniem pisk delikatny ale nigdy mi się nie zdarzyło to przy starcie. Może jakieś kondesatory się ładują.
  21. Sector19 z cały szacunkiem ale tego posta: napisałeś "nieciekawie" i mi (mimo ze nie jestem laikiem) on nic nie mowil. Wiem o co CI chodzilo bo znam te rzecze ale reakcje po jego przeczytaniu mialem "ke?". Chodzi mi o to ze osoba ktora chciala by sie czegos dowiedziec nie dowie sie nic .. lub zostanie wprowadzona w blad bo pomysli ze E2140 ma FSBWALLA na 370MHz i koniec. Wiec prosze was nie zachowujcie sie jak byscie pozjadali wszystkie rozumy i nie mowcie "czytaj dopoki nie zrozumiesz" bo czasem to po prostu nic nie da. Lepiej zamiast cwaniaczyc poprawic swojego posta niz mowic komus ze cos źle zrozumiał ;] Grr.. Ale coz, to typowe. Z szacunkiem pozdrawiam serdecznie.
  22. Pamiątki mi normalnie na 1000mhz (więcej też dadzą rade ale nie testowałem ich stabilności) chodzą więc nie będzie problemu. Hmm teraz pozostaje mi kwestia tego jakie napięcia ustawić i jaki BIOS wgrać bo wcześniej jeździłem na 450 na ciodzień .. natomiast mimo że orthos pi i inne nie wysypują sięto mam losowe restary systemu :D LOL
  23. Wkońcu udało mi się wgrać BIOS inny 1.1 i 1.2 i nie mam laga. Okazalo się, że CDROM podłączony pod IDE na Master'a powodował ten problem. Zmieniłem na Slave i wszystko działa. Swoją drogą być może było to spowodowane podłączeniem na masterze pod nie tą wtyczke co trzeba (na szmacie). Drugi problem jaki miałem to to że po flashu na moich pamięciach komp nie wstawał, miałem diody czerwona czerwona zielona czerwona. Tak jakby nie widział pamieci. Dziwne. Zmieniłem zworki na 233 i poszedł od razu. Przekonfigurowałem timingi w BIOSie i zmieniłem spowrotem na 333. Działa. Jeśli chodzi o napięcia to na BIOSie 1.7 miernikiem mierzyłem napięcie na pamięciach i jest takie samo jak nastawione w BIOS czyli 2.3V. Kocham tą płytę ;) P.S. Wie ktoś może po co są 4 żyły w boxowym coolerze na proca? Mój freezer ma 3 i generalnie kontrola obrotów nie działa (tzn wydaje mi się że to może mieć jakieś znaczenie), muszę przejść na ręczną kontrolę obrotów. Temperatury na procu na każdym rdzeniu osobno też nadal mam po 20*C :D Co dziwne. Globalna 36*C. I ta już jest poprawna LOL.
  24. Podkusiliście mnie i puściłem SuperPI, aż się bałem że może u mnie wydajność (mimo OC) nie jest dobra. Wyniki zadowalające:
×
×
  • Dodaj nową pozycję...