IMO w tej krytyce jest duzo prawdy. Ja bym mial w kilku miejscach duze watpliwosci.
-cisza
Jezeli chodzi o moje preferencje to Sunon slizgowy 1.0W 80x80mm (najcichszy) nawet @5V ma dosc glosne lozyska. Ciezko mowic o ciszy->nieslyszalnosci, czego oczekuje kazdy maniak wyciszania w tym ja, przy takich wentylatorach w liczbie 2 sztuk na chlodnicy. Druga sprawa to niskiej jakosci pompka, ktora po dluzszym uzytkowaniu bardzo lubi nieprzyjemnie halasowac - np. w moim egzemplarzu CPC.
-rozsadna wydajnosc
IMHO wydajnosc jest po prostu niska. Ja testowalem wczesniejsza wersje CPC bez chlodnicy w letnie upaly, bez przeplywu powietrza, w zamknietej obudowie. Temperatura ciagle rosla - uklad nie stabilizowal sie nawet po 1.5h, na spadek rosnacej temperatury CPU (bardzo powoli, ale sukcesywnie) mozna bylo liczyc... wieczorem/w nocy kiedy spadala temp otoczenia.
-bardzo przystępna cena
Juz cena 99zl za 'stare' CPC byla IMO zawyzona, ale w jakim sensie przystepne jest 240zl za obecna topowa wersje? Juz za ~200zl dla platformy socketA mozna miec radiator SI-97 Thermalrighta i do tego wentylator z naprawde cichymi lozyskami YS Tech'a 92mm. Nie mozna przeciez porownac CPC do cen WC z dobrej jakosci komponentow ze wzgledu na przepasc w wydajnosci! Konkurencja i punktem odniesienia moze byc co najwyzej AC, jak to zreszta zostalo w artykule slusznie napisane.
-Łatwość montażu
Ciagle chyba dla wiekszosci uzytkownikow, np. wspomniany juz SI-97 z 3-punktowym klipem badz zalman 7000 wymagajacy przykrecenia 2 srub jest wygodniejszy w montazu. Takze chyba i w tej materii trudno szukac plusow rozwiazania CPC.
Przy obecnym zaawansowaniu technologii jezeli chodzi o ciche i wydajne AC, szczegolnie nowych konstrukcjach Thermalrighta z heatpipe czy zalmanie 7700 jakos trudno mi komus polecic CPC...
pozdrawiam,
JP / TwojePC.pl