Skocz do zawartości

sadycho

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    6
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

sadycho's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputacja

  1. Proszę o podpowiedź, w jaki sposób mogę sprawdzić (wyswietlić) skompilowany program linijka po linijce. Mój program gdzieś się zapętla, a następnie zawiesza. Jak przesunę suwak z boku okienka na samą górę, nie docieram do samego początku, a chciałbym zobaczyć wszystko co zostanie wyswietlone na ekranie, od początku wykonywania programu aż do końca. Może da się zrobić, żeby kolejne instrukcje wykonywały się po naciśnięciu entera? Piszę w Borland C++ 5.02. Zdaję sobie sprawę z trywialności mojego problemu, ale czas mnie nagli, a ja nigdy nie miałem do czynienia z debugowaniem. Dziekuję za wszelką pomoc :)
  2. Nargil: wlasnie tak to rozwiazalem :) A wlasciwie to moja dziewczyna podsunela mi takie rozwiazanie :oops: Contrast: chodzilo mi o to, ze przy wejsciu elementu tabA[2] w tablicy B beda juz trzy elementy tablicy A, przy wejsciu tabA[3] - cztery, a od tabA[6] do tabA[N] tablica B bedzie zapelniona w calosci. Potem nastepuje zerowanie z przesuwaniem. Dziekuje wszystkim za pomoc i pozdrawiam :)
  3. Dziekuje za odpowiedzi. Jednak czegos nie rozumiem... Czy w zaproponowanym rozwiazaniu nie bedzie sie zmienial tylko element tabB[0]? Czy po kazdej zmianie elementu tabB[0] nie beda zerowane nastepne elementy tablicy B, ktore i tak maja wartosc 0? Zerowanie tablicy B ma byc rownoczesne z przesuwaniem w niej elementow. Poprawcie mnie jesli sie myle... Szacunek
  4. Witam wszystkich :) Zalozmy ze jest tablica A w ktorej jest N liczb. Jest tez tablica B, siedmioelementowa, w ktorej sa same zera. Pierwszy element tablicy B przyjmuje wartosc pierwszego elementu tablicy A, reszta elementow B pozostaje bez zmian (zera). Nowa zawartosc tablicy B jest potrzebna do dalszych obliczen. Nastepnie pierwszy element tablicy B przyjmuje wartosc drugiego elementu tablicy A, drugi element tablicy B przyjmuje wartosc pierwszego elementu tablicy A, reszta pozostaje bez zmian. Ponownie nowa zawartosc tablicy B jest potrzebna do dalszych obliczen. I tak dalej, i tak dalej, az cala zawartosc tablicy A zostanie "przepuszczona" przez tablice B. Na samym koncy w tablicy B powinny byc znow same zera. Po kazdej takiej operacji elementy tablicy B sa wykorzystywane do dalszych obliczen. Nie prosze o gotowy program tylko o podpowiedz jak to osiagnac. Moja dotychczasowa wiedza jest chyba niewystarczajaca, zeby to napisac... Z gory dziekuje za wszelka pomoc :)
  5. Dziekuje Wam za pomoc :) Dziala, a ja wracam do nauki C++. Pozdrawiam!
  6. Dopiero stawiam pierwsze kroki w C++. Jestem w trakcie zbierania roznych kursow z netu, ale w tym co do tej pory znalazlem nie ma rozwiazania mojego problemu. Mam program, ktory generuje ciag pseudolosowych zer i jedynek (taka probka sygnalu cyfrowego), a nastepnie zapisuje je do pliku. Chcialbym, zeby oprocz do pliku, bity zapisywane byly takze w tablicy, skad moznaby je pozniej "wyciagnac" :) Nie wiem jak to zrobic... To co mam do tej pory wyglada tak: #include <stdlib.h> #include <fstream.h> int main() { ofstream f; f.open("sygnal.txt"); int liczba,i; randomize(); for(i=0; i<1000; i++) { liczba=(rand() % 2); f<<liczba; } f.close(); return 0; } Co tu zrobic? Z gory dziekuje za wszelka pomoc :)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...