Skocz do zawartości

Zakath

Stały użytkownik
  • Liczba zawartości

    47
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Contact Methods

  • Strona WWW
    http://
  • GG
    0

Profile Information

  • Skąd
    Tychy

Zakath's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputacja

  1. W jakim standardzie pracuje bezprzewodowa sieciówka do netu? Jakieś egzotyczne ch*^ wie co, czy poczciwe, porządne 802.11b (vide Wi-Fi)? W tym drugim przypadku musisz tylko przekonfigurować sprzęt do transmisji (zestawić połączenie ad-hoc), bo w laptopie, jak wynika z tego co pisałeś, kartę masz. Koszt: 0zł + kilka minut na konfigurację To chyba nie za drogo ;)
  2. Jest to WYBITNIE subiektywne odczucie :D Osobiście pracuję na matrycy 14,1" SXGA+, a więc jeszcze mniejszej i muszę stwierdzić ,że różnica w dostępnej powierzchni w stosunku do XGA jest powalająca, szczególnieprzy pracy z różnymi IDE (pootwierane wszystkie potrzebne paski narzędzi i panele i pozostaje wystarczająco dużo miejsca na kod) Jedyny mankament występuje przy oglądaniu AllPlayerem filmików w niskich rozdzielczościach w trybie pełnoekranowym - nie rozciąga obrazu do 1400x1050, tylko do 1024x768 pozostawiając na dole i po prawej czarne pasy. Na szczęście przy "pełnopłytowych" divx-ach problem ten nie występuje, a kilka minut można wytrzymać. P.S. Takie teksty są jeszcze wystarczająco wyraźne, żeby nie trzeba było ich powiększać, ale w razie czego po co jest ctrl+rolka w firefoxie? ;)
  3. W tej chwili mam uptime 51h 17 min (żadnych restartów czy hibernacji, win 2k pro sp4), ale wcześniej musiałem zresetować licznik przy ponad 150h, a to tylko z powodu aktualizacji softu. p.s. Przy długich uptime-ach przydają się programy typu "clean ram", bo windows niestety lubi zapominać zwolnić pamięć po nieużywanych bibliotekach i po ok 100h zaczyna mulić;)
  4. Jeżeli nie będą ci przeszkadzać klawisze odciśnięte na matrycy po ~3-4 miesiącach normalnego użytkowania (sprawdzone doświadczalnie na dwóch różnych modelach), a także trochę głośniejsza praca niż w analogicznych konstrukcjach bardziej renomowanych producentów, to możesz się zastananawiać nad Actiną. Stanem baterii się specjalnie nie przejmuj, co najwyżej jeżeli okaże się padnięta spróbuj wynegocjować obniżkę ceny. Nowe baterie do Actiny są naprawdę tanie - np. baterię do Huntera można było kupić w Action za ~150 zł (cena z marca - jak jest teraz nie wiem).
  5. 1. Everest Home Edition -> Płyta Główna -> Pamięć / SPD - przy poprawnej konfiguracji systemu powinien podać wszystko co potrzeba 2. SiSoft Sandra -> Mainboard Information - j.w.
  6. ranking z życia: http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=132405 istotny jest podział na to, co dostajemy "na talerzu", domyślnie, i na potencjał poszczególnych platform :mur: :mur: :mur: przecież ten topic aż kłuje w oczy :mur: :mur: :mur:
  7. CHC bardzo się przydaje, jeżeli potrzeba obniżyć napięcie zasilające (mam ustawione napięcie niższe o ~0,2V wobec nominalnego w każdym taktowaniu i brak problemów ze stabilnością, a i wiatrak jakby rzadziej się włącza :) ). Próbowałem jeszcze do zadan prostobiurowo-internetowych wymusić obniżenie taktowania grafiki przy zasilaniu sieciowym do poziomu stosowanego przy pracy na baterii (80/80), ale pojawiły się wałki ze stabilnością - co kilka godzin potrafił zawiesić system, więc dałem sobie z tym spokój (do zabaw z grafą lepszy jest RadLinker).
  8. Mapujesz układ klawiatury polski/programisty i lecisz bezwzrokowo tak jak na standardowej EN. Odrobina treningu i się na niemieckiej klawie w ustawieniu EN bardzo dobrze pisze. EDIT ewentualnie dokupujesz za kilka-kilkanaście zł naklejki (przy czym nie warto oszczędzać i kupować "tylko inne klawisze", bo to potem fatalnie wygląda), bawisz się pół godzinki w naklejanie i gotowe :)
  9. Jeżeli chodzi o dyski na USB, to najtaniej kupić oddzielnie kieszeń i dysk i złożyć samodzielnie. Urządzenia 3,5" wychodzą taniutko, ale ZAWSZE wymagają zewnętrznego zasilania (USB nie dostarczy 12V), tak więc jeżeli dane mają być dostępne w miejscu bez gniazdka, to wybor ogranicza się do sprzętu 2,5" Co do baterii to pozostaje pytanie, czy ma to być dodatkowa bateria (nr 2) czy zamiennik już zamontowanej. Dodatkowe oferuje np. HP do serii nx6110 i Dell do serii Latitude D (w module D-Bay). Istnieją tez baterie uniwersalne (doczepiane pod laptop i podpinane do gniazda zasilania - widziane jako zasilanie sieciowe), ale są one bardzo drogie - 1000zł wzwyż. Jeżeli chodzi o wymianę zużytej baterii, to tez trzeba uważać - jeżeli ma to być bateria o tej samej pojemności nominalnej co stara (ten sam model), to sprawa jest prosta jak konstrukcja cepa - kupujesz, wymieniasz, formujesz, używasz. Jeżeli natomiast są dostępne do danego laptopa baterie o podwyższonej pojemności to trzeba przed zakupem sprawdzić, czy sprzęt takie obsłuży - do poprawnego działania może być potrzebna np. aktualizacja BIOS-u.
  10. Jeżeli te "obwolutki" są w odległości ok. 1mm od literek, to nic nie zrobisz - to jest fabryczny nadruk - tak ma każda klawiatura. No, chyba że chcesz mieć idealnie gładkie klawisze dla zawodowców - to w tedy są dwie metody: 1. szlifierka ;) 2. lakier w jakimś gustownym kolorku ;)
  11. Niestety, ale do niektórych prezentacji Intel Extreme 2 się nie bardzo nadaje - próbowałem na HP nx9020 w prezentacji w Powerpoincie odtworzyć w okienku na slajdzie film Windows Media 9, oczywiście w trybie dualscreen i zima - odtwarzanie na poziomie 5-10 fps. Dla porównania moja maszyna (którą nabyłem bogatszy o to "doświadczenie") odtwarza tą prezentację idealnie płynnie. Przy czym nie jest to efekt różnicy w wydajności procka (Celeron M 1.3GHz vs Pentium M 1.4 @600-1000MHz). Reasumując do pracy biurowej tak, ale nie do prezentacji (no, chyba że do takich, które dałoby się przeprowadzić za pomocą folii i rzutnika pisma).
  12. jeżeli wystarczy ci transfer rzędu 7-8 Mbps to możesz spokojnie kupować sprzęt pracujący w 802.11b. jeżeli masz w lapku kartę 802.11b/g i zależy ci na szybszych transferach (realnie 10-30Mbps) to zainwestuj w resztę osprzętu pracującą w trybie g. wszystkie tryby nieujęte w standardzie 802.11 (a'la D-Linkowski b+ czy g+) działają tylko i wyłącznie na sprzęcie danego producenta - podłączysz cokolwiek innego producenta i żegnajcie usprawnione tryby. :( Znajomy, który zajmuje się zawodowo dostarczaniem internetu bez kabli ma hot-spoty ustawione na 1 Mbps, dzięki czemu przy karcie z dobrą antenką łapie sygnał nawet w piwnicy (hot-spot na 10-tym piętrze :) ).
  13. Jak ostatnia litera modelu wskazuje - ma. a co do tego routera, to: 1. D-Linka w wersji "refurbished" bym nie kupił - wolę dopłacić 100 do nówki 2. O 22Mbps możesz pomarzyć - do tego potrzebujesz sprzęt wyłącznie produkcji D'Linka i idealnych warunków.
  14. Obejrzyj dokładnie panel przedni swojego napędu. Jeżeli da się go zdemontować (a sam napęd jest standardowy 12,7mm) to jesteś w domciu - kupujesz lepszy napęd, przekładasz panel i voila. :) Jeżeli natomiast naped jest jakiś udziwniony (grubszy, z panelem trwale montowanym czy cuś) to IMHO zima :(
  15. 1. Everest Home Edition -> Magazyn -> Napędy dysków optycznych 2. Nero Info Tool te 2 programiki powinny Ci powiedzieć wszystko, co potrzebujesz wiedzieć o sowim napędzie :)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...