Skocz do zawartości

parmezan

Stały użytkownik
  • Liczba zawartości

    14
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez parmezan

  1. W tej chwili mam taki zestaw:

    Phenom II X2 550BE

    MSI 870-C45

    2x2GB GoodRam 1333MHz

    GTX460 768

    OCZ StealthXStream2 500W

     

    Sprzęt głównie do grania. Do tej pory wystarczał, ale po wyjściu patcha 0.8 World of Tanks lubi spaść do kilkunastu fps na niektórych mapach.

    Wiedźmina 2 i Skyrim też bym chętnie zobaczył.

     

    Wymyśliłem sobie taki zestaw:

    Intel Core i5-3570

    MSI B75A-G43

    Kingston HyperX 2x4GB DDR3-1600 Dual Chanel Kit Non-ECC CL9 Grey XMP

    Gigabyte HD7850 2GB

    W proline za 1983PLN i mogę wszystko wziąć od ręki w poniedziałek.

     

    Z drugiej strony mogę w obecną płytę wsadzić Phenoma II X4 965BE, wtedy modernizacja kosztuje mnie

    tylko 1304PLN.

     

    Ma sens dopłacanie 679PLN do Intela?

     

    Edit: Dotąd w OC się nie bawiłem i raczej nie planuję. Monitor Full HD.

  2. cPVA nie nadają się do grania w szybsze gry. Fpp/fps itp. odpadają, monitor smuży bardzo mocno, nawet najmocniejszy tryb dopalacza nie uratuje sytuacji.

     

    Podłączę się pod ten temat.

    Planuję zmianę mojego wysłużonego FS P19-2 i zastanawiam się właśnie nad tym Samsungiem, czy smużenie w grach jest podobne to tego FSa, czy większe?

    Bo teraz czasem to widzę, ale zupełnie mi nie przeszkadza i jeśli ten Samsung ma podobnie, to bym brał.

  3. Witam! Pisałem dosyć dawno temu koder, i zaprzestałem, ponieważ zatrzymałem się na momęcie, którego nie potrafie rozwiązać. Może wy coś poradzicie.

    (...)

    Czy ktoś wie gdzie leży błąd?

    Uf błędów tutaj sporo, ale po kolei

     

    if(opcja == 1)	{		printf("Podaj tresc do kodowania:\n");		scanf("%s", &tresc);
    źle, winno być scanf("%s",tresc); nazwa tablicy może być użyta jako wskaźnik na pierwszy element

    po &tresc masz wskaźnik na wskaźnik na pierwszy element

     

    Odkoduj(tresc, podaj.kod, podaj.przelicznik);		printf("%s", &tresc);
    źle, jak wyżej, printf("%s",tresc)

     

     

    void Zakoduj(char* before, int* after, int a){	int bufor;	for(int i = 0; i < 100; i++)	{		bufor = before[i];		after[i] = bufor + a;
    bufor ci nie potrzebny, nie można tak?: after = before + a;

     

    void Odkoduj(char* before, int* after, int a){	int i = 1;	int bufor;	while(1)	{		if(pow(a,1/i) == 2) break;		i++;	}
    i co po tej pętli ? nic, masz swój klucz w i, którą za chwile nadpiszesz

    daj np. a = i; głupio wygląda ale działa

     

    for(int i = 0; i < 100; i++)	{		bufor = after[i];		before[i] = (int) after - a;
    a tutaj masakra,

    rzutujesz wskaźnik (pierwszy element tablicy) na int, odejmujesz a i zapisujesz jako i-ty element w tablicy charów

    spróbuj before = (char)(after - a);

  4. Z tego co mi wiadomo zapis na partycjach NTFS zawarty w jądrze pozwala tylko na zmianę istniejących plików, tylko nadpisywanie. Istnieje osobny projekt ,,Captive'' (http://www.jankratochvil.net/project/captive/) umożliwiający pełen zapis na partycjach NTFS, choć ponoć wolno to działa. Szczegółów nie podam, nie używałem.

    Co do odczytu partycji ext2/ext3 spod windy to jest jeszcze explore2fs (http://uranus.it.swin.edu.au/~jn/linux/explore2fs.htm).

  5. Tryb tekstowy i graficzny wcale się nie wykluczają. Co się da możesz ustawić w trybie graficznym, a czego się nie da, doczytać i skonfigurować w trybie tekstowym. Poza tym nie musisz mieć cały czas Xów włączonych, jeśli znasz jako tako Mandrive i potrafisz tam pare rzeczy zrobić tak będzie najłatwiej. Do konfiguracji użyj trybu graficznego, a potem przełącz w tryb tekstowy. Nieuruchomione programy się nie zawieszają ;-).

  6. Witam,

    jestem poczatkujacym w linuksie i napotkalem problem. Otoz chcialem zainstalowac Mplayera z GUI, jednak okazalo sie, ze nie mam bibliotek GTK. Sciagnalem je i probowalem zainstalowac, jednak wyskoczyl blad:

    Po pierwsze spróbuj zainstalować paczki dla twojej dystrybucji. Jeśli jesteś początkujący to samodzielna kompilacja jednej z podstawowych bibliotek to proszenie się o kłopoty. Z tego co piszesz to instalowałeś te biblioteki po kilka razy w różnych wersjach i śmietnik pewnie już masz niezły. Pół biedy jeśli poszło to wszystko do /usr/local.

    Po drugie to brak GTK+ i Freetype w systemie jest dość dziwny, jeśli tego nie masz to nie uruchomisz połowy programów okienkowych, prawdopodobnie brakuje ci tylko paczek devel.

    Sprawdź w jakich wersjach masz te biblioteki zainstalowane, doinstaluj odpowiednie dla nich paczki devel, wywal z /usr/local to co ręcznie doinstalowałeś i wtedy spróbuj.

    Poza tym to zadając tego typu pytania warto podać nazwę dystrybucji i numer wersji.

  7. Nie wszystkie gry i programy chodza na Wine, zobacz se na oficialna stronke, Cedega jest lepsza do gier, ale niestety płatna.

    1522613[/snapback]

    Niekoniecznie, płatna jest wersja binarna z supportem i paroma bajerami. Zawsze możesz pociągnąć źródła z cvs i sam sobie zbudować. Jest nawet gotowy skrypt do tego. http://cvscedega.linux-gamers.net/WineCVS.sh. Więcej info na http://gry.linux.pl, gdzieś tam jest HOWTO do cvscedega.

  8. Witam!

     

    Global reinstall się udał ;) Już leżą dwa prawie surowe OS'y... 

    Jak instalowałem WinXP na /dev/hdb to musialem odlaczyc hda bo chcial zapisywac pliki na hda(czy sam MBR...). Wiec zainstalowalem jako na Pri-Master. 

    Jak w BIOSie wybiore HDD-1 to uruchamia Xp jak HDD-0 to Linuksa... 

    W lilo.conf mam takie coś:

    other=/dev/hdb1 label=WindowsXP table=/dev/hdb

    I jak wybiore Windowsa XP w Lilo to stoi :/ Co jest nie tak skonfigurowane?

     

    AFAIK Windows nie lubi jak się odpala go z innego dysku niż pierwszy, spróbuj GRUBA zamiast lilo, on pozwala na rożne sztuczki http://www.gnu.org/software/grub/manual/gr...l#DOS%2fWindows. Używałem tego do bootowania windows z drugiego dysku z trzeciej partycji i działało. Może lilo też pozwala na coś takiego? Ktoś mi mówił że tak, ale sam nie sprawdzałem.

  9. Rowniez polecam Symfonie, a zarzuty o nieakutalnosc sa bez sensu. Jak juz sie jest zwolennikiem skrajnego update'u to ma wyjsc nowa wersja ksiazki. Troche odchudzona i zaktualizowana. Autor twierdzi ze na ukonczeniu.

    Tyle że nauka z Symfoni może na początku sporo nerwów kosztować. AFAIK żaden nowy kompilator nie skompiluje przykładów tam zawartych, poza tym z biblioteki standartowej opisane są tam tylko strumienie (tyle było gdy powstawała ta książka). Nie ma sensu aby ktoś, kto się uczy C++, od razu się męczył z null teminated strings czy sam sobie pojemniki pisał. Do tego są gotowe szablony w bibliotece standartowej, a o tem w Symfonii ani słowa.

  10. A ja na poczętek zaproponował bym pythona www.python.org, niezła dystrybucja dla windows ActivePython i tutorial do niego. Porządny, sensowny i prosty język. Jeśli jednak chcesz C++ to zacznij od C++ nie od C, wyrobisz sobie tylko złe nawyki i zapomnij o tutorialach w sieci, bez dobrej książki czarno widzę naukę programowania w C++ jeśli nie znasz żadnych innych języków. Co do książek to ktoś wspomniał tu o Symfonii C++, świetna książka, tylko że kilka lat temu, wydana na kilka lat zanim powstał standart C++ i obecnie mocno zdezaktualizowana. Z książek godnych polecenia to Thinking in C++, u nas wydane chyba przez helion, a jeśli znasz angielski to jest za darmo w sieci. Poza tym przejżyj archiwum pl.comp.lang.c, ten temat się tam pojawia baaardzo często.

  11. Witam wszystkich serdecznie,

    to mój pierwszy post tutaj, chociaż czytam to forum już od jakiegoś czasu. Nie wiem czy to dobry wątek, ale zapytam tutaj aby nie dodawać nowego tematu. Od jakiegoś czasu przymierzam się do wymiany mojego trupa i stanąłem przed dylematem co wziąć. Czy A64 2800+ i Epox 8KDA3I, czy też Sempron 2800+ i DFI LanParty NF3 250 GB. Na A64 i DFI finansowo nie wyrobie i pozostają mi te dwie opcje. Co waszym zdaniem lepsze? Dodam że sprzęt do grania i raczej na dłuższy czas, nie chce przez jakiś czas potem nic wymieniać. I drugie pytanie, tak przy okazji, czy tą DFI można gdzieś kupić we Wrocławiu czy tylko sklep internetowy?

×
×
  • Dodaj nową pozycję...