Skocz do zawartości

mariushek

Stały użytkownik
  • Liczba zawartości

    35
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

mariushek's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputacja

  1. U mnie też zbiosu max 319MHz. Dokręcam go w windowsie.
  2. A u mnie jest 60 stopni w stresie, a procesor zupełnie stabilnie bryka na 2700MHz. Jak miałem Durona 1400@1910MHz to temperatura w stresie sięgała 85 stopni i też było wszystko ok :) Co więcej procesor tak działał półtorej roku, a teraz dalej służy mojej siostrze... Temperatura nie jest jakimś krytycznym czynnikiem. Wiadomo niższa temperatura pozwala wyciągnąc parę MHz więcej przy overclockingu, ale na niepodkręconym procu nie powinna mieć wpływu właściwie żadnego. Dopiero jakby dobiła 100-120 stopni to pewnie by proc umarł, ale do samego końca powinien chodzić ok, jeśli nie był podkręcony.
  3. Panowie... Jest nowy Clockgen z obsługą GF6100/6150 :) Narazie nie obsługuje zapisywania i automatycznego ładowania częstotliwości, ale na stronie pisze, że w następnej to zrobią... jak tylko wszystko przetestują. W ten sposób bez problemu moge mieć 2720MHz w Windowsie i to nie obniżając mnożnika HT (HTT mam teraz 1360.25MHz). Czekam z niecierpliwością na nową wersję. A na dziś napewno warto się tym pobawić, szczególnie Ci którym nie działał soft Biostara. http://www.cpuid.com/clockgen.php
  4. Bo ta płyta tak ma. Jak ustawisz częstotliwość HT CPU-NB na każdą inną wartość niż 200MHz to nie da sie wyskoczyć wyżej 319MHz. Jak przestawisz to na 200MHz to idzie bez problemów wyżej, ale moim zdaniem gra nie jest warta świeczki, bo się przez to dużo wydajności w 3D traci i się okazuje, że ogólna wydajność w grach przy 319MHz jest sporo większa niż przy np. 340MHz, chociaż proc szybciej chodzi. Szkoda, że Asrock zasadził taką blokadę w biosie.
  5. Lepszej chyba za te pieniądze nie ma. Teraz ten Asrock kosztuje poniżej 190zł. Fakt, że trzeba się pobawić, żeby ładnie podkręcić no i jest problem z przekroczeniem 319MHz bez zmiany mnoznika HT, ale taki np, Gigabyte się o wiele gorzej kręci a jest droższy. Tak naprawdę za tą cenę jest to bezkonkurencyjna płyta.
  6. To są bujdy na resorach, które swego czasu theinquirer.net napisał. Wszystkim wiadomo, ze ta strona to taki komputerowy brukowiec. Gdzieś czytałem swego czasu o tym problemie i: 1. Błedami w transmisji, które rzekomo miały występować ma też być obciążony nForce 4 - ale oczywiście nikt z czymś takim się nigdy nie spotkał. Jedyny udokumentowany gdzieś przypadek okazał się być błędem w firmwarze dysku twardego na SATA, który nie był do końca kompatybilny z płytą. Oczywiście można się czepiać... jak ktoś lubi. 2. nVidia otwarcie mówi, że tylko jeden port LAN jest obsługiwany przez chipset. Jeżeli płyta ma więcej portów LAN, to pozostałe są obsługiwane przez układy innych firm nalutowane na płytę. Dlatego też tylko jeden port jest chroniony sprzetowym firewallem.
  7. http://www.ocworkbench.com/ocwb/ultimatebb...ic/30/5271.html Do 939-SATA2 istniał bios bez tej blokady... i jest kilka modowanych biosów na nim zrobionych. Do K8NF4G takiego biosu nie było niestety... chociaż jak to mówią CHGW. Parę osób próbowało starszych biosów, ale bez moda nie idzie osiągnąć granicy blokady, więc kto wie, moze któryś ze starszych biosów tego nie ma.
  8. No właśnie widzę, że masz HT ustawione na 200MHz... To kiszka, puść jakiś benchmark 3D... U mnie przestawienie HT na 200MHz powoduje prawie 50% spadek wydajności w 3D, a na innym ustawieniu nie idzie mi szyna wyżej 319MHz. Na 200MHz HT dobiłem do 340MHz. Porypana ta blokada. Asrock już takie coś zasadził 939-Dual-SATA2 tylko trzymało ją na 275MHz. Tam się to dało usunąc w modowanym biosie...
  9. U mnie po przestawieniu HT na linku CPU-NB na 200MHz dobiłem stabilnie do 340MHz (2720MHz na procu). Tylko przy tak niskiej częstotliwości HTT wydajność jest strasznie kiepska...
  10. A jaką masz ustawioną wartość mnożnika HT na linku CPU-NB? U mnie wstaje na częstotliwości powyżej 319MHz tylko jak dam x1 (200MHz).
  11. U mnie jest dokładnie to samo. 319MHz 100% stabilnie 320MHz - czarny ekran. Musi być jakieś ograniczenie w biosie.
  12. Asychronous Latency mam na 8ns a Read Preamble 5ns. Nie próbowałem na razie innych ustawień.
  13. U mne max stabilnie z BIOSu to 319MHz. Daje mi to 2552MHz. Szkoda, że nie bootuje powyżej 319MHz, bo w Windowsie dobiłem do 356MHz.
  14. To nie jest maksimum tej płyty, ale z obecnym biosem wyżej nie podskoczysz, niezależnie od napięcia na procu. U mnie jest to samo z biosu dochodzi do 295MHz. Z windowsa po zmianie Max Asychronous Latency idzie duuużo więcej. Dobiłem do 356MHz (2850MHz na procu) nim mi się zrestartował (na procu mam 1.55V). Zostawiłem go na 325MHz, żeby było stabilnie i wartość zegara okrągła :) 2600MHz. Jakby się dało bios zmodyfikować, to by super się kręciło, ale jakoś nie widać żeby ktoś to miał zrobić.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...