Skocz do zawartości

~blacksheep

Stały użytkownik
  • Liczba zawartości

    18
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Contact Methods

  • Strona WWW
    http://arbornet.org/~thmk
  • GG
    0

Profile Information

  • Skąd
    Katowice

~blacksheep's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputacja

  1. Tak, o ile sterownik kontrolera IDE w jądrze to obsługuje i dysk posiada taką zworkę (nie wszystkie mają).
  2. Róznic w wydajności raczej nie będzie. Ten sam Linux, ten sam Apache. Slack ma inne podejście do konfiguracji systemu (bardziej jak w BSD) i zarządzania pakietami (nie ma zależności - trzeba samemu dbać o odpowiednie biblioteki). Kwestia gustu. To czy dysk będzie chodził to zależy od BIOS-u ale raczej (pewności nie ma) nie pójdzie (choć możliwe że aktualizacja biosu to umożliwi)
  3. Fajny algorytm, nie słyszałem o nim dotąd. Znalazłem jeszcze takiego pdf-a na ten tamat (opis na 8 stronie) - chyba nawet w ogólniejszej formie (podział na podmacieże o dowolnych wymiarach). To powinno już być to ;-)
  4. Menu w ogóle zniknęło po instalacji Win98. Plik boot.ini się prawdopodobnie nie zmienił tylko instalator win98 nadpisał MBR (chyba). Nie jestem pewien jak działa bootmanager z Windows - możliwe że ustawienie partycji WinXP jako aktywną pomoże, możliwe że trzeba przeinstalować XP - niech się wypowie ktoś bardziej obeznany z Windows. Co do tego jak to zrobić - odpal z CD z Win98 ale wybierz w menu opcje "Tylko wiersz poleceń z obsługą CD" (czy jakoś tak). Potem wpisz "fdisk" w zgłoszeniu DOS-a - odpali się windowsowy program do edycji partycji. Ma proste tekstowe GUI - na dole ekranu pisze co trzeba wcisnąć żeby wykonać określoną czynność. Nie kasuj oczywiście żadnych partycji tylko odnajdź tą z WinXP i ustaw ją jako aktywną (bodajże wciskając "A" ale nie dam głowy). Potem wyjdź z fdiska i zrestartuj. Możliwe że pokaże się menu albo po prostu załaduje się xp. Gdyby w ogóle nic nie chciało się po tym załadować (co jest raczej wątpliwe) to odpal ponownie z CD i uaktywnij tą partycję która była aktywna wcześniej. Gdyby nic nie pomogło to najprawdopodobniej trzeba przeinstalować XP.
  5. Spróbuj odpalić dosowego fdiska z jakiejś płyty/dyskietki startowej i ustawić tą partycję, na której jest xp jako aktywną.
  6. Pochodne BSD częściej stosowane są na serwerach i dlatego obsługują mniej sprzętu typu karty graficzne, dźwiękowe, itd. Osobiście mam w domu FreeBSD właśnie, bo jest fajniejsze od Linuxa jeśli chce się coś pogrzebać w tym systemie. Źródła jądra są bardziej uporządkowane i nawet ktoś nieobeznany z programowanie systemowym może sobie coś tam wydźiabdźiać ;). Ze speedtouchem z neostrady owszem, miałem drobne problemy ale po korekcji sterownika (w wersji 1.3 wskoczył drobny bug i modem_run się wieszał) wszystko jest OK. Zresztą ten modem nadal nie chodzi pod linuxami 2.6.x. Stery Nvidii chodzą i nie psioczę na nie. Co do tego że BSD obsługują mniej sprzętu to jakby zsumować to co wspiera NetBSD na wszystkich architekturach to bije wszystkie rekordy ;)
  7. Krótki tekst na ten (jak mniemam) temat znalazłem tutaj, nie wiem czy to o ten algorytm ci chodzi, ja się trochę gubię w angielskiej terminologii ;)
  8. SWF-y zawierają dane o programie który je wygenerował oraz o tym czy było to demo czy wersja komercyjna. Maile którymi ten gościu straszył prawdopodobnie zostaną zignorowane przez Macromedie, teoretycznie jest to niezgodne z prawem ale nikt cię raczej nie będzie ścigał za szablony które sprzedajesz za 7zł (niska szkodliwość społeczna czynu czy jakoś tak ;) ).
  9. Metoda którą podaje Ragnor jest optymalniejsza od mnożenia "pisemnie" ale jest tym wydajniejsza im mniejszy system liczbowy (czyli w systemie dwójkowym różnice są największe). Najwydajnie było by właśnie tak - plus operując na bitach.
  10. RPN to dobry pomysł, jest dużo gotowych algorytmów do konwersji z notacji infiksowej na odwrotną polskąm. Ew. możesz trzymać wyrażenie w postaci drzewa a potem rekurencyjnie obliczyć wartość każdego węzła.
  11. ~blacksheep

    Bugtraq

    Nie jest to pierwszy i ostatni bug w jportalu, chociaż w najnowszej wersji już poprawili. W ogóle jak sobie poczytałem kod to jest co najmniej dziwny - np. zapisywanie timestampów w /online_x zamiast w bazie danych. No, ale dobre bo polskie ;). Kiedyś dało się jeszcze zarejestrować jako użytkownik '../../jakiś_plil' i nadpisywać w ten sposób pliki na serwerze.
  12. Najnowsze są 77.72 ale fakt że mi to umknęło - będę czytał uważnie ;-). Skoro tak to wygląda to chyba na typowy odpał WinXP. Powinieneś skorzystać ze swoich praw jakie uzyskałeś nabywając legalną kopię Windows i zwrócić się do pomocy technicznej ;-).
  13. Jeśli to sięc znajomych to lepiej mały switch albo hub - wtedy drugi komputer będzie miał inne, drugie wewnętrzne IP. Jeśli sieć komercyjna i chcesz to zrobić bez zawraca nia głowy administratorowi (czytaj: bez dodatkowej opłaty za drugi komputer) to lepiej walnąć do jednego kompa drugą kartę sieciową i postawić NAT albo proxy. Oczywiście nie jest to nie do wykrycia ale powinno ujść płazem (szczególnie proxy).
  14. To wyczytaj z niej jak przekierować zewnętrzny port 80 na wewnętrzne IP kompa na którym masz Apacha. Możliwe że nie będzie konfliktu z konfiguracją - interfejs konfiguracyjny routera powinien działać tylko od wewnątrz, od zewnątrz nie (jesli jest inaczej to koniecznie to zmień). Poza tym czasami da się zmienić port na którym konfiguruje się router. To wszystko zależy od sprzętu. Na stronie producenta jest niby jakiś "User Manual" ale wiele to w nim nie pisze.
  15. 1. Wszystko da się zrobić w trybie tekstowym. 2. Złączyć wszystkie partycję w jedną? Tzn. np. ntfs+ext3+swap+vfat = jeden-mega-super-system-plików? Nie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...