
Gim
Stały użytkownik-
Postów
26 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
Treść opublikowana przez Gim
-
Mam Bluetootha z Epoxa Bluetooth USB Adapter BT-DG06B jednak nie potrafię go zainstalować. Oto konkrety: Jeśli uruchamiam instalkę wg instrukcji to wyskakuje coś takiego: No i wiecej nie mogę nic z tym zrobić. To samo powtarza się z najnowszymi sterami ze strony Epoxa Spróbowałem więc wsadzić draństwo do USB żeby winda sama sobie poradziła. Oto rezultat Bluetooth niby jest ale go nie ma... W trayu zamiast ikonki BT pojawia się zwyczajna ikonka podłączenia do USB: Na stronie Epoxa są jedynie 2 sterowniki: pierwszy dla Win98/ME, drugi Multilangue... Mam windowsa 2k z SP4. Instalator jak i samego Bluetootha sprawdzałem na inny komputerze i działają. Czy może ktoś mi pomóc?
-
SPRAWDZA SIĘ IDEALNIE - DZIĘKI!!
-
Tak próbowałem wykorzystać speedfana, ale jego logi są dla mnie nie zrozumiałe... On zapisuje jakieś sekundy, i nie mam pojęcia co to oznacza ani gdzie ustawić żeby logował temperatury
-
Mam Intelowski radiator na Intelu IV 570 i płycie intela D925 XCV. Chciałem zmienić obroty wiatraczka żeby tak nie huczał, ale za cholerę nie mogę zejść poniżej 2000 RPM tj. 75% obrotów. Ustawiajac dowolną wartość pomiedzy 0% a 75% mam wciąż tą samą wartość... Intel napisał mi że ZALECANE obroty to 2000 do 6000 RPM. Tylko że przy moim wiatraczku max to 2500... Ma ktoś jakiś pomysł jak zjechać te obroty niżej?
-
Potrzebuję programu, który będzie spełniał następujące wymogi: - JEST DARMOWY - LOGUJE TEMPERATURĘ PRCOKA DO PLIKU (np. do txt albo do excela) - chodzi o to żeby na bieżąco z dokładnością do paru sekund miałem zapis temperatury. Każda inna funkcja nie ma w zasadzie żadnego znaczenia. Równie dobrze to może być coś co jest programem do robienia kawy w automacie, grunt żeby miało te dwie powyższe cechy. Jedyne co znam co HMONITOR i CPUCOOL, które są płatne.
-
Próbowałem, nic się nie zmienia. Zastanawia mnie czy przypadkiem ten program intela jakoś go nie blokuje. Bo jeśli ja ustawię w biosie że wentyl ma się kręcić non stop na maxa to tym programikiem intela i tak mogę go zjechać do tych 2090 RPM...
-
Żeby nie towrzyć nowych tematów napiszę tutaj: Mam Intel Pentium IV 570 na płycie Intela D925XCV - wentylator intelowski Zainstalowałem speedfana 4.28. Poproawnie wskazuje odczyt temperatury i obrotów wentylatora, tylko jest jedno ALE... Nie potrafię nim kontrolowac obrotów wentylatora - jaką wartość nie ustawię, on wciąż kręci sie tak samo... Obroty wentylatora można zmieniać na 100% ponieważ robię to Intel Desktop Control Center (chociaż w tym programie mogę kontrolować obroty jedynie w zakresie 2090 do 2500 RPM, jesli ktoś wie dlaczego nie mogę zjechać niżej z obrotami chętnie poczytam...). Czy ktoś może mi powiedzieć gdzie jest problem?
-
Cetralny Nie Gra. Potrzebna Pomoc
Gim odpowiedział(a) na ati_p temat w Słuchawki, Głośniki, Odtwarzacze, Hi-Fi, Karty Dźwiękowe
Oto mój problemik z dźwiękiem: Mam płytę EPOXa z NVIDIA NFORCE 1 Sterownik: 5.10.2934 z 12/12/2004r Głośniki Art-Media 5.1 Połączyłem wszystko razem tak jak nakazuje intrukcja i zdrowy rozsądek. I wszystko działa idealnie oprócz woofera który w ogóle nie działa... Gdy robię test to słupek na nim się podnosi lecz samo urządzenie nie wydaje żadnego dźwięku. To samo się dzieje z programikiem do testów, który był podany gdzieś wyżej. Woofer na pewno działa - bo jeśli odłączę wszystkie kabelki od kompa i wsadzę tylko ten odpowiadajacy za center i woofer do wyjścia audio (tam gdzie teoretycznie powinny być przednie satelity) to dudni aż miło. Czy ktoś ma radę jak rozwiązać ten problem? -
Kolejne pytanie umeczonego studenta. Tym razem czysto sprzętowe. Czy istnieje taki zestaw chłodzący powietrzem (najlepiej wentylator plus radiator) ktory byłby w stanie zmierzyć objętosciowy przepływ powietrza wymuszany przez wentylator lub zmianę ciśnienia za wentylatorem? JEŻELI NIE TO CZY... Można zrobić szczelny airduct do obudowy a tam wyjscie podłączyć do rotametru za pomocą wężyka gumowego. Czy wentylator da radę w takich warunkach cokolwiek uciągnać i schłodzić procka...
-
Przepraszam - głupie pytanie - nie doczytalem artykulu dokladnie do konca -_-
-
Czy można podłaczyć do działającej płyty głównej (kompletnej z kartami itd zamontowanej w obudowie) tak omomierz jak na zdjęciu żeby móc pobierać odczyty podczas pracy kompa? (na fotce płyta jest rozebrana tak żeby tylko procesor mógł działać)
-
KOlejne, tym razem sdzybkiep ytanko: Procesory Intela i AMD są wykonane w technologii CMOS, TLL, innej?
-
Jak Usunąć Partycję Linuksa Z Poziomu Windowsa?
Gim odpowiedział(a) na Gim temat w Microsoft Windows
Dziękuję - działa :D -
Jak Usunąć Partycję Linuksa Z Poziomu Windowsa?
Gim odpowiedział(a) na Gim temat w Microsoft Windows
No własnie nie... Formatowanie jest nieaktywne. Mogę co najwyżej odłączyć dysk logiczny, ale nie wiem jaki to będzie miało efekt... -
Jak Usunąć Partycję Linuksa Z Poziomu Windowsa?
Gim odpowiedział(a) na Gim temat w Microsoft Windows
Windows XP SP2 PL -
Chcę sformatować partycję Linuksa spowrotem pod Fat32. Jak najłatwiej to zrobić?
-
Co do zależności taktowanie - temperatura - napięcie to z tego co wiem oraz z podanych wcześniej linków powiązanie jest takie: Zwiększając taktowanie procesora, czasem konieczne jest zwiększenie napięcia aby nie powstawały przekłamania w obliczeniach (niewyraźna granica pomiędzy 0 a 1 staje się tym ostrzejsza im wyższe napięcie). Zwiększenie taktowania procesora owocuje zwiększeniem mocy wydzielanej w postaci ciepła. A wyższa temperatura generuje dodatkowe przyklamiania co zmusza do podniesienia napięcia. Cały haczyk leży w tym, że zwiększając napięcie (niezależnie od taktowania) zwiększa się moc wydzielaną przez procesor. I w tym właśnie momencie pojawia się problem chłodzenia - tak aby procesor trzymał dobrą, niską temperaturę. O szybkości działania bramki musze jeszcze doczytać - fajnie jakby ktoś rzucił jakimś linkiem bo na razie jest to dyskusja klasy: "wydaje mi się, że..." Czy ktoś może jeszcze wypowiedzieć się na wcześniej zadane przeze mnie pytania (ACPI)?
-
Zeby nie zaśmiecać forum - w tym samym topicu kolejne pytanie dotyczące technologii ACPI i ogólnie bezpieczeństwa pracy procka: 1) Wyłączanie procesora przy jego przegrzaniu. Z tego co przeczytałem same od siebie wyłączają się Pentiumy nie zależnie czy się to płycie podoba czy nie (tzn. gdy osiągną niebezpieczną temperaturę). Czy to prawda i na ile skutecznie to działa? A co z Athlonami. Czytałem, że płyty główne wyłączą procesor jeżeli jest on zaopatrzony w diodę... A jeżeli nie jest?? :] Czy jest jakiś inny system zabezpieczeń? 2) ACPI kontroluje szybkość obrotu wentylatora zależnie od temperatury procesora (active cooling). Czy można z tego dobrodziejstwa zrezygnować? W badaniach ilość obrotów wentylatora musi być STAŁA niezależnie od warunków (stąd też pytanie nr 1 ;) ). Czy przykladowo polecenia z płyty można obejść za pomocą SpeedFana narzucajac konkretną ilość obrotów. Inaczej rzeczu ujmując. Czy można wlączyć zabezpieczenie żeby płyta wylączała się przy przegrzaniu ale nie mogła wpływać na szybkość obrotów wentylatora. 3) To już z czystej ciekawości. ACPI pozwala kontrolować moc przydzielaną procesorowi tak że gdy jest on zbytnio obciążony, obniża on jego temperaturę kosztem wydajności (tzw. passive cooling). Ta technologia jest stosowana w zwyczajnych komputerach? Takich domowych (nie przenośnych). Intel na swojej stronie wspomina coś o podobnej wlasnej technologi. Zależnie od ilości uruchomionych aplikacji procesor płynnie zmienia swoje taktowanie i napiecie aby pochłaniać jak najmniej energii. Co możecie mi na ten temat powiedzieć? PS: Jak to jest że intel udostępnia Current specification dla swoich procesorów a amd nie (znalazłem jakąś karte sprzed 5 lat :/)
-
Lista z Athlona 64 była tylko przykładem bo akurat nią miałem pod ręką. Standardowo badania będę prowadził na czymś bardziej przyziemnym. Tak, czytałem już coś na temat softcoolerów (taką ładną nazwę znalazłem w sieci) ale muszę jeszcze na ten temat troszkę poszukać. Jeżeli macie jakieś ciekawe linki na ten temat z chęcią poczytam. Poczytam też a propos stanów energetycznych - dziękuję za naprowadzenie na temat :D Errox ten kalkulator znam - jest także programik Radiate o dużych możliwościach. One wszystkie na podstawie danych procesorach ustalają moc przy 100% obciążeniu. Mnie własnie interesują podstawy teoretyczne tego. Co razy co daje tą moc :D Dla podanego przykładu: VID_VDDxIDD_MAX= Moc? 1,5x57,8=86,7 W 89-86,7=2,3 W - Margines bezpieczeństwa dla układu chłodzącego?
-
Link bardzo się przydał. Sprawa napięcia jest już dla mnie jasna. Dziękuję takze za pozostałe odpowiedzi. Moje kolejne pytanie dotyczy natęzenia prądu. Bo tak jak ja sobie to wyobrażałem (i po części potwierdził to tekst z linku) natężenie prądu płynącego przez procesor strikte zależy od obciążenia procesora. Czy jest tak, że przy zerowym obciązeniu płynie jakaś wartosć minimalna (w ogóle nie płynie?) prądu, a przy 100% wartość maksymalna? Tutaj podaję przykladową specyfikacje Athlona: Czy wartosć IDD_MAX jest własnie tą wartoscia maksymalną? Jeśli dobrze rozumiem wartość VID_VDD jest nominalną wartoscią napięcia na procesorze (tzn takie napięcie powinno być przy standardowej pracy procka - nie podkręcany itd itp)
-
To może będzie przyziemne stwierdzenie ale nie masz jakiegoś wirusika? Bo mam W2K i taki problem mi się nie pojawił (wiele innych tak, taki nie ;) )
-
Ciepło wydzielone wynika z prawa Joule'a :D Kszonek - przeczytałem gdzieś że: W wyniku zwiększonego taktowania procesora zwiększa się ilosć wydzielanego ciepła. Ciepło to wprowadza szumy (zakłucenia) w pracy procesora i aby je zniwelować zwiększa się napięcie... Ale wlaśnie chciałem potwierdzić lub też obalić tą tezę tutaj... Jeszcze nie mam konkretnego procesora na oku ale raczej wybiorę coś z AMD bo one ladniej się grzeja i łatwiej będzie wszystko zmierzyć. Wyglada na to że nie uniknę listu do AMD :]
-
Które i jak (czym)? B) Grafa mi się raczej nie przegrzewa - w końcu to zredukowany Radek... Temperatura procka też jest w "normie" - przynajmniej taka sama utrzymuje się na tych samych prockach u kolegów a oni takiego problemu nie mają.
-
Moc wydzielaną w postaci ciepła zmierzę w laboratorium lub po prostu wezmę z CPUPowera - to w żadnym wypadku nie stanowi dla mnie problemu. Jednak muszę znać podstawy teoretyczne skad te ciepło się bierze i stąd moje pytania.
-
Mam pewien ici tyci problem ze stabilnością systemu podczas grania. Objawia się to na dwa sposoby - może podam konkretne przypadki: Neverwinter Nights - można grać godzinami albo tylko chwilkę - w zupełnie losowych momentach komputer po prostu się zamraża - ekran zostaje jak jest i tylko twardy res pozostaje. Tak jak napisałem pojawia sie to w losowym czasie... StarCraft - z reguły po 10 do 15 minutach gry robi się to samo co z Neverem. Wszystko staje i zima <_< - tylko że tutaj to zawsze się pojawia po tym czasie... Star Wars: Knights of the old republic: tutaj jest najciekawiej. Gra sobie chodzi i chodzi i mogłaby chodzić tak aż do końca świata, ALE jak zaczyna się walka i na polu stoi więcej niż 3, 4, przeciwników to automatyczny res. Co ciekawe pomagaja pewne sztuczki np. nie używanie określonych broni a szczególnie nie patrzenie sie na pole walki :blink: - po prostu kieruje kamerę w ścianę, a moja drużynka radzi sobie sama... Sam system chodzi bardzo stabilnie. Jak widzicie problem jest dość irytujący i nie mam pojecia jak go rozwiązać. Mój sprzęt: Athlon 2500+ (11 x 166 MHz, 1,6V) Ati Radeon 9200 - sterowniki z czerwca tego roku Muzyczna zintegrowana na płycie Flica - sterowniki do płyty z dolączonego CD 256 MB RAM 400 MHz (na magistrali 200 MHz) Radiator i wentylator na procku plus wentylator wyciagajacy w obudowie. Win 2k z SP4 Temperatury: 0% - 53*C CPU, 32*C MB 100% - 58-60*C, 35*C MB Ostatnio natknąłem się na coś takiego http://www.amd.com/us-en/assets/content_ty...h_docs/tn17.pdf ale z doświadczenia wiem że jak chcę usprawnić mój system jakimś nowym "ciekawym patchem" to kończy się to na formacie. Więc wcześniej wolę zapytać ekspertów :D