Skocz do zawartości

czarkos

Użytkownik
  • Postów

    6
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Profile Information

  • Skąd
    Warszawa

Osiągnięcia czarkos

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputacja

  1. Mogę jedynie potwierdzić. Mam pendrive pqi Pro, niby taki szybki miał być (zapis do 17MB/s), a pod Total Commanderem nie udało mi się osiągnąć nawet 1MB/s. Swoją drogą, jeśli jest tu jakiś posiadacz pqi Pro, to czy mógłby podać jak szybki zapis uzyskał? U mnie w zwykłym kopiowaniu z okienka do okienka pod WinXP jest to ~6MB/s dla dużych plików i ~2.5MB/s dla drobnicy. Odczyt jest na poziomie 20MB/s. Osiągnął ktoś te magiczne 25 odczyt i 17 zapis podawane przez producenta? Czy ktoś może podać, jak testowali te pendrive'y w czerwcowym Enterze?
  2. Litości! Ja też nie umiem fizyki! Nikt przecież nie wnika, jaki jest średni przyrost energii elektronów w atomach miedzi! :mur: Trzeba rozróżnić podejście naukowe od technicznego. Równie dobrze możesz odpuścić sobie całą elektronikę, bo to też fizyka! Czy jak liczysz prąd, to całkujesz po czasie (przekroju? :?: ) przepływające ładunki??? Poziom komplikacji prawa Newtona i zapewne znanego Ci prawa Ohma jest dokładnie taki sam, operują one jedynie na innych jednostkach. A jak chcesz napisać o konwekcji więcej niż jedno zdanie, to bez Newtona się nie obejdzie. Kończę, żeby nie było, że się wymądrzam :wink:
  3. :blink: Bełkot? :blink: Co dokładnie nazywasz bełkotem? Pytasz się, co napisać o chłodzeniu cieczą, no to najprościej napisać co to jest chłodzenie i jak się ono odbywa za pomocą cieczy. Jeśli wiesz jak podłączyć LCD, to zrozumienie prawa Newtona powinno Ci zająć jakieś 30 sekund. Ale rób sobie co chcesz...
  4. Nie wiem na jakim poziomie ma być ta praca, ale ja na twoim miejscu zawarłbym trochę teorii odnośnie konwekcyjnej wymiany ciepła i czemu jest ona lepsza/gorsza od wymiany ciepła przez przewodzenie lub promieniowanie. Z tym "poziomem pracy" chodzi o to, że teoretyczne podstawy konwekcji wymuszonej są naprawdę zakręcone (równania różniczkowe cząstkowe), w dodatku dużo tam wzorów empirycznych i wszelakich liczb podobieństwa - na ten temat powstał niejeden doktorat. A Ty spokojnie mógłbyś zawrzeć np co to jest ciepło, prawo Newtona ( q=alfa*deltaT ), jakie są rodzaje wymienników, czemu lepiej zastąpić powietrze wodą i inne takie. Na pewno będzie to mądrze wyglądać, tym bardziej, że elektronicy raczej nie mają o tym pojęcia. Bardzo dobra jest książka Wymiana Ciepła autorstwa panów Wiśniewskich, choć kierowana jest ona raczej do kręgów akademickich. Pełen wypas byłby, gdybyś zahaczył jeszcze o mechanikę płynów (prawo Bernoulliego, opory przepływu...) Wydaje mi się też, że w teorii mógłbyś znaleźć pomysły na budowę czegoś "elektronicznego", choć ja i elektronika... :mur: Jakby nie było, życzę powodzenia. Temat na pracę naprawdę przedni.
  5. Angela.pl Po raz trzeci mi piszą, że "na pewno" wyślą za tydzień. A ja frajer przelew zrobiłem już dawno temu, wierząc w ich pierwsze "na pewno". Co gorsza, to na ich stronie dalej stoi, że termin realizacji czarnego matrixa to 6 dni, a nie kilkanaście (a może i więcej). Nie cierpię takiego traktowania klienta! I pomyśleć, że wybrałem ich sklep, bo miał na forum dobrą opinię....
×
×
  • Dodaj nową pozycję...