Skocz do zawartości

Pawlaczek

Stały użytkownik
  • Postów

    12
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Pawlaczek

  1. Pawlaczek

    Radeon 9550 Cz. I

    Do karty HIS Radeon 9550 polecam bios od Radeona Connect3D 9600 Non-Pro 128 MB . Na oryginalnym biosie kartę mogłem kręcić maks na 365/240, po zedytowaniu i wgraniu biosu karta kręci się teraz na 400/260. Pamięci mam Hynixy 5ns.
  2. Pawlaczek

    Radeon 9550 Cz. I

    Mortinus kartę Gigabyte jest bardzo cieżko dostać w sklepie w Poznaniu. Jedynie gdzie ją znalazłem to w www.dyskont.com.pl , ale cena 359 nie jest o wiele lepsza:). Ja swojego radka9550 128Mb produkcji HIS nabyłem za 330 zł w www.sbm.com.pl. Jego jedyną wadą jest to, że nie kręci się tak jak Gigabyte, ale osiągam na nim 410/240 ( procesor/pamięć), wiec nie jest aż tak źle.
  3. Ten fragment artykułu powinien Tobie wszystko wyjaśnić. Funkcja ta kontroluje jak długo każde z urządzeń PCI może zajmować magistralę zanim przejmie ją następne urządzenie. Im większa wartość, tym dłużej urządzenie PCI może zachować kontrolę nad magistralą. Ponieważ każdemu dostępowi do magistrali towarzyszy początkowe opóźnienie zanim może dokonać się jakakolwiek transakcja, niskie wartości PCI Latency Timer obniżają faktyczną przepustowość PCI, natomiast wyższe ją poprawiają. Z drugiej strony, chociaż zwiększenie tej wartości pozwala każdemu z urządzeń PCI na dłuższy dostęp do magistrali, czas reakcji tych urządzeń również w rezultacie ucierpi. Oznacza to, że każde z urządzeń PCI będzie musiało dłużej czekać na swój dostęp do magistrali, ale gdy już będzie miało, będzie mogło dłużej przeprowadzać swoje transakcje. Normalnie PCI Latency Timer jest ustawiony na 32 cykle. By PCI miało lepszą wydajność należy użyć większej wartości. Spróbuj zwiększyć ją do 64 albo nawet 128 cykli. Niektóre urządzenia PCI mogą nie współpracować jak należy z dłuższymi opóźnieniami, więc jeśli masz takie problemy jak na przykład rwący się dźwięk albo gorzej reagujący system, zmniejsz opóźnienie. Wyższe wartości w rzeczywistości redukują wydajność, ponieważ zbyt wiele czasu może być przydzielone każdemu z urządzeń PCI na niekorzyść innych urządzeń na tej magistrali.
  4. Ja w ciągu roku spaliłem dwa zasilacze. Pierwszy który się spalił był firmy 2N, pociągnął on za sobą dysk twardy i nagrywarkę ( naszczęście wszystko na gwarancji ), tydzień później spalił mi się drugi zasilacz firmy Linkworld, tym razem wziął ze sobą płytę główną ( też była na gwarancji:) ). Spalonego Linkworld-a wymienili mi w sklepie od ręki na Feel 300W, ale na długo on u mnie nie zagościł ze wzgledu na słabe napięcia, dlatego postanowiłem zmienić zasilacz przed kolejną awarią.
  5. http://www.11a.nu/original/FILES/!BIOS/SRC...acked/IBIOS.EXE Ten programik powinien sobie poradzić
  6. Jeśli nie minał rok od czasu kupna płyty to jeszcze obwiązuje rękojmia. Rękojmia jest o tyle lepsza od gwarancji, że to ty ustalasz warunki serwisownia płyty, najlepiej oddając płytę napisać pismo, że jeśli stwierdzą wadę to chcesz wymiany na nową, albo zwrot pieniędzy.
  7. Ja mam WhisperRock IV , sparwuje się bardzo dobrze, jest cichy i wydajny na procku takim jak w podpisie temp. max to 55 stopni w stresie, podczas normalnej pracy 43 stopnie.
  8. Ja mam u siebie: odczyt-3005 zapis-914 na cl2.5-3-2-6
  9. Ja posiadam KingMaxy DDR400 i jestem z nich zadowolony. Na FSB 180 działają na 2-2-2-6 na 2.5V na płycie MSIKT4AV, a na FSB 205 na 2,7V na Epox 8KRAI działają mi na 2,5-3-2-6. Jak byś je kupował to zwróć uwagę na jakich kostach są zbudowane. Moje są na oryginalnych kościach KingMax :)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...