Skocz do zawartości

Foldback

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    14
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Foldback

  1. Może podaj jakieś tytuły gier, w które będziesz grał. Laptop to mimo wszystko nie komputer stacjonarny i wydajność nie będzie porównywalna. Uważam, że ciekawym rozwiązaniem są laptopy HP Probook (obudowa dobrej jakości) ale z HP omijaj wszelkie Paviliony. Najważniejsze aby laptop był na platformie Intel. Rozwiązania AMD (procesory) mocno się grzeją i są mało trwałe - z moich obserwacji serwisowych.
  2. Co to za laptop? Podaj producenta i dokładny model.
  3. Parametry ma dobre jednak takie laptopy średnio nadają się do grania. Problem w przypadku laptopów Lenovo seria IdeaPad Y5xx dotyczy kiepskiej jakości plastyków w obudowie (lub jest go za mało). Często wyrywają się zawiasy z mocowań w kadłubku. To już nie ta sama jakość co biznesowej serii thinkpad. Często na serwis pogwarancyjny( mają ponad 2 lata) przychodzą laptopy serii Y5xx z uszkodzonymi zawiasami lub wyrwanymi mocowaniami. Nie wiem jak jest z obecnymi modelami. Jeśli laptopa będzie mobilny i będzie często otwierany/zamykany to zastanów się nad zakupem. Mówię tak z doświadczenia ja osobiście jestem zawiedziony. Co do jakości obudowy to nie będę polecał konkretnego laptopa, bo nie znam nowych modeli, najlepiej przejść się do sklepu i porównać.
  4. Teraz to sobie można gdybać zasilacz rozkręcony, brak plomb gwarancyjnych. Szczegóły gwarancji nie zostały przypilnowane podczas odbioru po pierwszej reklamacji. Często jest tak, że 2 lata gwarancji realizuje sklep a kolejne lata gwarancyjne realizuje producent i towar odsyła się bezpośrednio do producenta (jest to zazwyczaj opisane w karcie gwarancyjnej). Wystarczyło wypełnić RMA, lub wysłać zgłoszenie serwisowe na stronie producenta i podać numer seryjny. Po 2 latach padły mi pamięci DDR2 Crucial Ballistix. Sklep już nie realizował gwarancji wysłałem do producenta w UK firmy Micron (zgłoszenie RMA, numer seryjny..) po 3 dniach dostałem nowe pamięci obecnie będące w produkcji i w sprzedaży. Średni koszt naprawy takiego zasilacza wyniesie około 100zł w serwisie pogwarancyjnym.
  5. Kwazor chyba pisał o źle wykonanej instalacji elektrycznej. Czy u Ciebie także ktoś ją ostatnio przerabiał? W przypadku takiej awarii padają inne urządzenia jak w przypadku wyładowania. Prąd udarowy ładujący główny kondensator - przyczyną awarii Ta interpretacja jest mocna. Lepiej na własna rękę poczytaj jak działa zasilacz impulsowy a potem będziesz mógł wysunąć własne wnioski odnośnie awarii. Zasilacz został naprawiony tak jak dyski twarde. Użytkownik nie otrzymał nowego zasilacza tylko refurbished czyli otrzymał inną sztukę, która trafiła na gwarancję.
  6. Zasilacz sam z siebie się spalił po prostu teraz tak projektuje sie urządzenia elektroniczne. Zasilacz jest tak trwały jak najsłabszy jego element w tym przypadku są to zużywające sie kondensatory. Często producent stosuje dobre elementy o trwałości 5 - 10 tyś. h w temp 105 stopni a w kluczowym obwodzie da kondensator o trwałości 1 tyś. h "W takim razie odkladam zakup tej listwy i przemysle UPS." Co do UPS'a to i tak nie ochroni on zasilacza przed tego typu awarią związana szybkim psuciem sie urządzeń po gwarancji. W tym przypadku należy szukać urządzeń z jak najdłuższą gwarancja. Obecne komputerowe zasilacze impulsowe przystosowane są do pracy przy napięciu 100-240V zerknij na tabliczkę znamionową i radzą on sobie z takimi zakłóceniami z sieci energetycznej. UPS ochroni cię przed przerwą w dostawie prądu zapiszesz wyniki pracy lub gry, przed burzą podobnie jak listwa tylko, że będziesz mógł pracować - zadziałanie listwy oznacza nagłą przerwę w dostawie prądu do urządzeń . Trwałość akumulatorów w UPS'ach to max 5 lat.
  7. A ja mam inne pytanie do autora postu skąd masz pewność, że poleciało przepięcie z sieci. Uszkodził się jakiś inny sprzęt elektroniczny w domu ? Zasilacz pracował i przestał działać czy nie włączył się komputer. Jak długo masz zasilacz BQ 750W dark power pro p8 jest jeszcze na gwarancji?
  8. Podaj temp w spoczynku i pod obciążeniem. Czy czyściłeś radiator z kurzu? Jakiej pasty użyłeś? Zwykła biała? Czy wymieniałeś thermopad na mostkach na taka samą grubość? Czy radiator dolega całą powierzchnią do rdzenia. Czy heatpipe równomiernie się nagrzewa na całej długości gdy przy procesorze jest gorący a zimny przy finach to jest uszkodzony.
  9. Spróbuj czy wystartuje system z Linuxem typu LiveCD. czy w BIOSie widoczny jest napęd? Wygląda na to, że problem z Windowsem był spowodowany przez uszkodzenie sprzętowe a konkretnie wadliwy mostek północny Nvidii. Typowe objawy uszkodzenia dla tego układu problem z WiFi , CD, wolne transfery HDD, ciemny ekran i wiele podobnych.
  10. Jedyne sensowne rozwiązanie to wymiana uszkodzonego układu na nowy bez wady fabrycznej. Najlepiej zamontować układ poprawiony czyli np. zamiast G84-600-A2 założyć G84-601-A2 z 2011 roku. Co do serwisu to szukaj takiego który daje gwarancję na wymianę układu od 5 miesięcy do roku. Reballing układu i gwarancje do 3 miesięcy omijaj szerokim łukiem. Co do karty używanej z aukcji to nie polecam. Jaki sprzedawca na używana kartę da tyle gwarancji co przy wymianie układu. Przeważnie nikt nie daje bo są to karty po wygrzaniu lub reballingu. Nowa karta jest droga i wymiana robi sie nieopłacalna. Niestety montaż układów typu BGA jest mało trwały - tzn. wytrzymuje tyle ile gwarancja czyli 2 - 3 lata.
  11. Kupiłem dysk Samsunga SATA2 model SP2004C – umówiłem się z sprzedawcą, że jak nie będzie działał to mogę go wymienić na inny dysk. Dysk działa u mnie poprawnie niezależnie czy ustawi go w tryb pracy SATA1 czy SATA2 na dysku (oczywiście działa w trybie SATA1, bo kontroler jest na SATA1 ). Windows instaluje się normalnie i wszystko jest normalnie wykrywane – oczywiście wcześniej trzeba w biosie włączyć kontroler SATA i przełączyć na uruchamianie systemu z dysku SATA. :)
  12. Czyli Samsung odpada – nawet, jeśli go ustawie w SATA1 ? Jaki inny dysk by się nadawał do tej płyty? Chodzi mi głównie o jakiś cichy szybki i mało awaryjny. A może ktoś się spotkał ze zmodowanym BIOSEM do AN7, w którym rozwiązano ten problem. Da się uaktualnić bios na płycie kontrolera Silicon Image SIL3112A. :mur:
  13. Jak wygląda sprawa współpracy dysku na SATA2 z kontrolerem Silicon Image SIL3112A (z płyty Abit AN7) chodzi mi szczególnie o dysk Samsunga na SATA?.
  14. Witam, Musze kupić dysk twardy o pojemności ok. 200GB na Sata 1 lub 2 (pod kątem przyszłej zmiany platformy). Obecnie mam dysk Samsung’a SV0802N (IDE) jest on cichy prawie go nie słychać, ale ma też wadę system na początku się zwiesza na tapecie pulpitu na ok. 30s – jest to najprawdopodobniej wina tego, że mam płytę Abita AN7 na nForce2 Ultra 400 i kontroler dysku nie lubi za bardzo Samsunga. Płyta ta ma kontroler SATA zewnętrzny Silicon Image SIL3112A. Czy dysk Samsunga 200GB na SATA2 będzie poprawnie działać z tym kontrolerem (kontroler jest na SATA1 wiec całość powinna pracować na SATA1). Jeśli nie to, jaki polecacie cichy, mało awaryjny i w miarę szybki dysk. Jak wygląda sprawa awaryjności nowych Barracud (Kiedyś miałem Barracude 3 i pierwsza posypała się po 2 latach a następne 3, co przyszły z gwarancji po 2 miesiącach posypały się bady, lub silnik dysku włączał się i wyłączał :mur: )
×
×
  • Dodaj nową pozycję...