Skocz do zawartości

WoDzu8o4

Stały użytkownik
  • Liczba zawartości

    58
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez WoDzu8o4

  1. Tobie wodzu pozostaje zyczyc bezawaryjnej pracy masz okolo 60%sznas ze bedziesz w tej szczesliwszej czesci uzytkownikow Acera ktorzy nie doznali awarii... Powiem ci dlaczego nie zaoszczedzic na obudowie,bo laptop to nie desktop i obudowa koszuje sporo wiec z razie zniszczenia albo stracisz nerwy w serwisie albo kupe kasy na nowa obudowe.

    Korzystałem już z gwarancji (na ten model co w sygnaturze :wink: ) bo miałem uszkodzone subpiksele. Odesłałem go do Agito.pl i... co prawda czekałem ok. tygodnia (bo nie mieli na magazynie... podobno), ale się doczekałem wymiany na nowy. Teraz mam pęknięcie na zawiasie z tyłu no i wcale mi się to nie podoba (więc nie gloryfikuję Acera bo jest troszkę tandetny), ale mi to specjalnie nie przeszkadza. Przy zakupie kierowałem się stosunkiem wydajności i energooszczędności do ceny. Nic lepszego nie znalazłem.

     

    Byłem wśród 40% pechowców to jest duża szansa, że teraz jestem wśród tych 60% :wink:

  2. Każdy przy zakupie szuka kompromisu... więc dlaczego nie zaoszczędzić na obudowie? Bo tylko to robią producenci laptopów, cała reszta to kupowane u innych producentów podzespoły. Ja mam laptopa firmy Intel-ATI-Nanya-Kingston-Hitachi-QSI-itd. Więc nie kłućcie się o to kto ma lepszą obudowę :lol: albo serwis (najlepszy mają Ci co kupują w Stanach :D ). Kupujcie sobie obudowy i gwarancje jakie chcecie.

    Laptop z każdej firmy może się zepsuć (oprócz IBM'a :lol: )!!!

  3. które odpowiadają także za to aby przy dwóch odbiornikach włączyć tryb optymalna wydajność (i już nie wnikajmy czy PowerPlay jest w tym czasie włączony czy nie, najważniejsze że w jakim by nie był stanie to i tak uaktywniony zostaje tryb optymalna wydajność po podłączeniu dodatkowego odbiornika)

    Jeśli podniesienie taktowania na optymalna wydajność to nie jest zwiększenie mocy to co twoim zdaniem to jest ???

    To jest powrót do standardowych - zapisanych w chipie karty graficznej - ustawień częstotliwości. I nie ma wtedy znaczenia czy PowerPlay jest włączony czy nie.

     

    Ok to napisz jak to zrobiłeś, chętnie sam się dowiem

    Przechodzisz na drugi ekran przy domyślnych ustawieniach częstotliwości karty (ja korzystam ze skrótu Acerowskiego LaunchManagera <Fn> + <F5>, ale można też przez okno zaawansowanych ustawień ekranu). Jak już sygnał jest na drugim ekranie (lub na obu) w zakładce Graphic w NHC (przy wyłączonym PowerPlay'u :wink: ) wybierasz ATI Clock Control z dowolnie (w granicach rozsądku) ustawioną częstotliwością.
  4. "add ATI Powerplay support, improved the ATI Clock Control"

     

    Autor wyraźnie napisał że dodał wsparcie ATI PowerPlay, ulepszoną Kontrolę Zegarów ATI

    Wsparcie, czyli możliwość wyłączenia PowerPlay'a, żeby nie pojawiały się konflikty z NHC. Ciągle nie wiem gdzie przeczytałeś, że NHC używa PowerPlay'a do obniżania taktowania?

     

    "ATI clock is not supported or ATI clock control is locked if ATI's POWERPLAY is active. You have to switch off POWERPLAY to unlock NHC's ATI clock Control"

     

    Dokładnie to jest tak jak napisał autor programu wyżej, aby NHC mogło korzystać z funkcji ATI PowerPlay to ATI PowerPlay musi być wyłączone (co nie jest możliwe gdy podłączysz dodatkowy odbiornik na którym będzie wyświetlany obraz z innymi ustawieniami niż na lapku - wtedy karta graficzna generuje dwa obrazy i potrzebuje dużo mocy)

    Autor napisał, że PowerPlay musi być wyłączony, żeby korzystać z regulacji częstotliwości za pomocą NHC. A gdy przełączasz sygnał na inny wyświetlacz to PowerPlay wyłącza się sam (wyświetla nawet komunikat na ten temat) bo to jest tylko program do obniżania częstotliwości karty, dla oszczędności energii, PowerPlay nie zwiększy Ci mocy karty!

     

    Jak zmusić karte do generowania jednego obrazu i wyświetlania na dwóch odbiornikach ? odpowiedz jest oczywista generowany obraz musi zostać wyświetlony w takiej samej rozdzielczości z takimi samymi ustawieniami na jednym i drugim odbiorniku (stąd pomysł na ustawienie na TV rozdzielczości 1200x800), ale może nie działać (nie mam jak sprawdzić), albo w czasie oglądania filmu przełączyć obraz tylko na TV i zrezygnować z wyświetlania na lapku.

    Jak chcę obejrzeć film na TV, to nie na dwóch wyświetlaczach :lol:

     

    Jesteś pewny że ustawiłeś na TV 1200x800 ? To jaki masz TV ?

    Cos chyba zamieszałeś ?

    Jestem pewien! I to działało na paru telewizorach (10 letni Sony, 2 letni Sony, ponad 10 letni Grundig) więc pewnie działa na wszystkich z łączem EURO lub S-Video.

     

    Rzeczy w tym, że potrafię już obniżyć taktowanie karty jeśli sygnał idzie tylko na TV (w sumie to nawet jak sygnał idzie tu i tu, to karta bez problemu działa na niższych częstotliwościach), ale nic mi to nie daje, bo co chwilę włącza się wentylator.

  5. Nie o to chodzi - tylko NHC używa PowerPlay'a do obniżania taktowania i tu jest kiszka bo gdyby NHC miał własną obsługę taktowania grafiki to problemu by nie było a tak zmiany uniemożliwia mu PowerPlay.

    Skąd ta informacja? Na pewno mówisz o NHC 1.10?

     

    Jest jeden sposób żeby działało - tylko przeczytaj dokładnie i powoli bo nie chce mi się tego później dodatkowo wyjaśniać :)

     

    1. możesz ustawić rozdzielczość 1280x800 na swoim TV ?

    pewnie nie więc pozostaje albo kupić TV z obsługą tej rodzielczości albo oglądać na większym monitorze który obsługuje właśnie taką rozdzielczość

    Mogę ustawić rozdzialczość jaką chcę na TV :D najwyżej obraz zostanie obcięty (przemieszczam się wtedy po całym ekranie za pomocą kursora - cały pulpit się przesuwa). Poza tym chcesz mi powiedzieć, że przy rozdziałce 1024x768 karta się bardziej grzeje niż przy 1280x800? :lol:

     

    Udało mi się obniżyć taktowanie karty przy sygnale na TV, ale po przełączeniu sygnału. (Później żeby wrócić bez problemu z sygnałem na ekran laptopa muszę znów ustawić defaultowe taktowanie karty.) Jednak nawet przy niskim taktowaniu wentylator włącza się po 5 minutach. Wniosek z tego, że przy sygnale na TV karta się bardziej grzeje (w sumie to bezsensu :huh: )

  6. Próbowałem ustawić inną częstotliwość AtiTool'em (v024), ale po przełączeniu na dwa ekrany, zobaczyłem pionowe paski na laptopie, a na TV nic. Sterowniki do karty mam NGO (v1513) więc nie powinny być przyczyną problemu. Możliwe, że przy innej częstotliwości, karta w ogóle nie obsługuje wyjścia na TV. Jeśli tak to NHC i Everest oszukują odczytując częstotliwość karty. Coś tu jest nie tak :blink:

  7. U mnie NHC gryzło się z PowerPlay'em, nie dało się wyłączyć PowerPlay'a jak był uruchomiony NHC (po wyłączeniu i ponownym wejściu w ustawienia okazywało się że nadal działa powerplay), dlatego zrezygnowałem z NHC bo mam ustawione skróty klawiaturowe w Catalyst Control Center do wyłączania i włączania PowerPlay'a

    Chyba używałeś starszą wersję NHC, bo w najnowszej jest dołączona obsługa PowerPlay'a.

     

    U mnie wiatrak chodzi na wysokich obrotach tylko podczas grania a normalnie z grafiką na maxa włącza się na średnich obrotach przy temp. ok. 52-55 st.

    To u mnie podobnie. Ale gdy grafa ma obniżoną częstotliwość to wiatrak się włącza dopiero powyżej 65'C na procku B) i właśnie tak powinno być przy odtwarzaniu filmów.

     

    Nie wiem jak zmusić PowerPlay'a do nie wchodzenia z grafiką na maxa po podłączeniu do TV ;(

    CZY KTOŚ TO WIE? :ploom:
  8. Chciałbym obejrzeć film na TV w ciszy... ale nie mogę :mur:

     

    Jeśli nie gram w gry, to karta ma obniżone taktowanie przez ATI POWERPLAY (tryb zrównoważone) - dzięki czemu wentylator praktycznie się nie włącza. Po przełączeniu sygnału na TV, POWERPLAY zgłasza, że nie może pracować w tym trybie i ustawia standarowe taktowanie karty. Wtedy obniżam je ręcznie NHC (sprawdziłem, też częstotliowść EVERESTEM - jest obniżona), a mimo to co chwilę włącza się wentylator - tak jakby karta pracowała na normalnych częstotliwościach.

     

    Dlaczego tak jest?

  9. Witam, a ja troche zinnej beczki, czy jest jakis program do wylaczania wentylatora w notebooku? teraz mam acera Aspire 3623WXMi i w nim wentylator prawie caly czas chodzi, wczesniej mialem optiumusa 12.1" i tam byla taka funkcja ze wylaczalo sie wenylator i on sie wlacal tylko na chwile jak bylo to konieczne, mialem tez FSC 1640 i tam bylo identycznie. a co z acerem?? macie jakis doswiadczenie w tej dziedzinie? pzdr

    U mnie duży wpływ na pracę wentylatora ma częstotliwość karty graficznej. Jak chodzi na standardowych ustawieniach to wentylator włącza się już przy 50'C na procku. Jeśli karta ma częstotliwość obniżoną (patrz zielone w sygnaturze) to wentylator włącza się gdy procek ma temp. powyżej 65'C i jest obciążony. Na najniższym mnożniku, procek do tej temperatury nie dochodzi, więc wentylator się w ogóle nie włącza :D
  10. W Erze pracują $%*#$ :mur: i dobrze wiedzą co robią, żeby obniżyć transfery ludziom mocno korzystającym z sieci. Jak ich prosiłem o pomoc w konfiguracji sprzętu, żeby nie zrywało połączenia to odpisali, że wg nich jest wszystko ok - wina może leżeć tylko w moim sprzęcie.

    W podglądzie zdarzeń systemu windows, mogę jednak wyraźnie przeczytać (co jakiś czas) np. że:

    "Adres IP połączenia 10.117.10.173 dla karty sieciowej o adresie 00904C000000 został zabroniony przez serwer DHCP 10.0.0.1 (Serwer DHCP wysłał komunikat DHCPNACK)."

    A 10.0.0.1 to moja brama domyślna <_<

×
×
  • Dodaj nową pozycję...