Jump to content

bule

Stały użytkownik
 • Posts

  25
 • Joined

 • Last visited

bule's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputation

 1. Zostawiam AS5, lepiej już nie będzie :mad:
 2. cześć, mam laptopa acera TM2403 z prockiem celeron M 1,5 GHz. Cały czas chodzi u mnei wiatraczek, więc zmieniłem paste na procku na arctic silver 5, ale nic nie pomogło. Mam jeszcze paste TimTube S15 - czy warto ją wypróbować? Nie wiem temp procka szybko dochodzi do 50 st C, wiatraczek schładza przez 2-3 min do 46, po 30 sekundach włącza sie znowu bo procek ma temp 50 st C. Moż ecelerony M już tak mają? pozdro
 3. Cześć, wymieniłem w swoim lapku (TM2403) pastę na procku. Nałożyłem Arctic Silver 5, ale nic nie pomogło. Nadal cały czas chodzi wiatrak. Mam jeszcze w domu paste TimTube S15 - czy warto jeszcze tę pastę wypróbować? pozdro
 4. W NHC większośc funkcji mam nieaktywnych, w tym zmiana napięć. Może jakiś inny programik?
 5. cześć, czy możecie polecić mi jakiś programik do obniżenia taktowania procka? Mam acera TM2403, procek Celeron M 1,5 GHz. Próbowałem NHC, ale większość funkcji mam nieaktywne, np. CPU voltage. Chciałbym obniżyć taktowanie do ok 800 MHz, żeby rzadziej włączał mi się wiatraczek. pozdro
 6. Cześć dawno mnie nie było na forum. Kiedyś pisałem o moim problemie z chłodzeniem - przy przeglądaniu stron na necie dysk ma ok 40-41 stopni C, a temp procka dochodzi do 50-52 st i włącza się wiatraczek, schładza do 46, po chwili znowu jest ok 50 i włacza się wiatraczek i tak cały czas. Niemal cały czas wyje wiatraczek. Wg mnie zbyt szybko włącza się chłodzenie, temp podskoczy zaledwie o 4 stopnie i znowu schładza :/ Może ktos z Was miał taki problem i udalo się go rozwiązać? Może pomoże serwis w Brnie? Mam jeszcze 2 miesiące gwarancji,więc czas nagli... Ostatnio nałożyłem na procek nową pastę arctic silver 5, nie ma jednak polepszenia :/ Proszę pomóżcie, chciałbym załatwić to zanim mam gwarancję.
 7. Paste arcticsilver 5 sam nałożyłeś na procka?Czy też orygialnie miałeś ją? Ja też mam problem z wiatraczkiem, który ciągle wieje. Na allegro zamówię paste arctic5 i wymienie. Raz już zmieniłem paste, ale nie na arctica tylko na jakąś badziewną i nic nie pomogło. pozdro.
 8. Cześć! Najpierw odnośnie do otwierania laptopa - pytałem się w Acerze, czy mogę sam wymienić pastę na procku bez utraty gwarancji, odpisali mi że mogę, ale jesli przy okazji coś uszkodzę to już tego nie naprawią. Ja też mam problem z chłodzeniem (TM2403) - prawie cały czas mam włączony wiatraczek, na niski obrotach, ale prawie cały czas. Tem HDD utrzymuje się ok 40 st, a procka 48-50 - przy korzystaniu z neta,gg, winampa. Wkurza mnie to że wiatraczek włącza się już przy 50 stopniach i wyłącza się przy 46-45 st. Temp cały czas utrzymuje się w tym przedziale wiec wiatraczek cały czas wyje :/ Zmieniłem paste, ale na jakąś słabą - nic nie pomogło, teraz planuje kupić i nałożyć na procek arctic silver 5. Czy mierzyłeś u siebie temp? napisz też, jak już bedziesz wiedział coś, co z Twoim laptopem, czy naprawa coś pomogła. >>>> Chciałbym jeszcze się o coś zapytać - kto możeto proszę o pomoc: Temp w lapku są jak podane wyżej. Włączam maksymalne obtory wiatraczka, temperatura cpu z trudem spada poniżej 46 stopni, spada baaaardzo wolno - czy dobrze myślę, że problem tkwi w tym, radiator czy pasta nieefektywnieprzewodzi ciepło? pozdro.
 9. Hej, dziś pierwszy raz zauważyłem, że w moim lapku nagrzana jest matryca - obudowa na dole i ok 2-3 cm matrycy. Wczesniej nie zwróciłem na to uwagi - czy to jest normalne? :blink: pozdro
 10. cześć, jak już wcześniej pisałem, mam w lapku (TM2403) wkurzający wiatraczek - niemal cały czas wyje :/ Dziś zmieniłem paste, ale nic pomogło :/:/ Włączam kompa i po paru minutach przeglądania stronek w necie włącza się wiatraczek i wieje już prawie cały czas, nawet gdy włączony jest tylko net i gg. Wiem, że tempdusku jest ok 40 st, procka pewnie ponad 50 (nie wiem, bo skończył mi sie czas testowania HMonitor). Wcześniej miałem starego Della i nie miałem takiego kłopotu jak teraz z nowym acerem. Myslałem żeby może dać godo obejrzenia do serwisu, ale zapewne stwierdzą że jest ok i tylko zapłace :/ Może macie jakieś sposoby walki z wiatraczkiem? Mam jeszcze jedno pytanie - jaki jest obieg powietrza w laptopie, tzn. którędy powietrze jest wciągane a którędy wywiewane? Możemam coś nie tak z chłodzeniem.... pozdro.
 11. Temp mierzłem programikiem HMonitor. Jutro planuję kupić i nałożyć na procek nową pastę. U mnie na poczatku też rzadko włączał się wiatraczek. Z czasem zauwazyłem że ciągle wyje i tak zostało :/ Teraz jak włącze emule i gg to wiatraczek praktycznie w ogóle się nie wyłacza :mad:
 12. cześć, mam pytanie do osób, które mają TM2403: Jak często włącza się Wam wiatraczek? U mnie prawie cały czas jest włączony... Tuż po włączeniu laptopa nie wyje, ale potem jak już zacznie to aż do wyłączenia :/ Tem dysku mam ok 40 st, a temp. procka ponad 50 st. Mam zamiar zmienić paste na procku, może to cos pomoże... pozdro.
 13. cześć, jak możesz to napisz, jakie miałeś wczesniej temp przy korzystaniu tylko z netu, gg itp, bo rozumiem, że te 70 st na procku było w czasie grania... Ja na procku jak korzystam z netu, gg, emule mam trochę ponad 50 a dysku 40-42 i nie wiem, czy wysłanie do serwisu coś da, ostatecznie mogę dostać rachunek za bezpodstawne zgłoszenie sprzętu do serwisu. pozdro.
 14. Jak myślisz, zmiana pasty pomoże? Może dysk grzeje sie od procka? (Mam acera TM2403) Nie chce wysyłać laptopa do serwisu, bo pewnie zajęłoby to im ze 2-3 miesiące i na ostatecznie wystawiliby mi rachunek, gdyż nie znaleźli żadnej usterki... :-|
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.