
Lazi
Stały użytkownik-
Postów
45 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
Treść opublikowana przez Lazi
-
HP ENVY 6-1130ew - wykorzystanie częstotliwości rdzeni
Lazi opublikował(a) temat w Laptopy, Tablety, 2w1
Cześć, Chciałbym na początku napisać, że nigdzie nie znalazłem dotyczącego mnie problemu, nigdy też taki problem nie występował, mianowicie: Posiadam ultrabook'a HP ENVY 6-1130ew (Core i5-3317U o bazowej częstotliwości taktowania 1,7 GHz z technologią Turbo Boost 2.0, która w miarę możliwości zwiększa jego taktowanie do maksymalnie 2,6 GHz (dla jednego rdzenia) lub do 2,4 GHz (dla obu rdzeni). System operacyjny: Windows 8.1. Pojawia się problem wydajności procesora, bowiem w momencie nieużywania programów typu AutoCAD czy SketchUp częstotliwość procesora wynosi (dla planu zasilania: wydajność) 2,4-2,5GHz, jednak po włączeniu w/w aplikacji częstotliwość ta spada do 1,66GHz. Dodam, że do niedawna problem ten nie występował. Doszedłem do wniosku, że być może "wkradła" się jakaś niechciana aktualizacja któregoś ze sterowników, która spowodowała pojawienie się tego problemu. Próbowałem więc przywrócić ustawienia z pozycji SlimDrivers (z poziomu Windows'a niestety nie było takiej możliwości), jednak problem nie zniknął. Załączam screenshot'y: 1) standardowa częstotliwość, włączenie AutoCAD'a 2) zmniejszona częstotliwość, AutoCAD w tle 3) standardowa częstotliwość, wyłączenie AutoCAD'a Czy jest możliwość przydzielenia danej aplikacji ilości rdzeni (a tym samym częstotliwości)? Proszę o pomoc. Pozdrawiam, Lazi-
- wydajnosc
- procesor problem
-
(i 3 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Wyjmij baterię, która jest na płycie głównej i włóż ją po chwili z powrotem. Powinny zresetować się ustawienia biosu i być może pozbędziesz się problemu. Oby! :>
-
Poprawione.
-
Witam, Po aktualizacji systemu z Windows 8 na 8.1 zaczęły się problemy z moim HP Envy 6 1130ew. Najpierw z grafiką, dzięki czemu ultrabook do tej pory nie ma tej szybkości, którą miał po zakupie (mimo kilku ustawień fabrycznych) ale przejdźmy do problemu, o którym w temacie: Po wszystkich aktualizacjach sterowników pomniejszyła się dostępna pamięć. Zniknęła też pamieć w menedżerze urzadzeń. Załączam screenshot'y z systemu, jak również Everest'a. Dodam, że od momentu ustawień fabrycznych nie zmieniałem żadnych ustawień (żadnych wirtualnych pamięci, itd.). Będę wdzięczny za pomoc! Pozdrawiam, Lazi
-
Bezprzedowodowa mysz pokroju Logitech G7/MX518
Lazi opublikował(a) temat w Klawiatury, Myszki, Kontrolery, Podkładki
Witam, Poszukuję bezprzewodowej myszki do laptopa. Jako że laptop jest moim narzędziem pracy, dobrze gdyby była to myszka o kształcie zbliżonym do Logitecha G7/MX518, gdyż na takowej bardzo dobrze mi się pracuje. Jedynym minusem jaki istnieje jest przewód :> Nie chcąc jednak wydawać dużej ilości pieniędzy, zastanawiam się nad używanym Logitechem G7 lub też nowym M510. Co sądzicie? Może są jakieś tańsze odpowiedniki takich myszek? Pozdrawiam. -
Witam, Niedawno dokonałem zakupu ultrabook'a HP Envy 6-1130ew na pokładzie którego - oprócz dysku HDD 500GB - znajduje się dysk SSD 32GB. Przed zakupem dowiedziałem się, że jeśli na dysku SSD zainstalowany jest system, wpływa to pozytywnie na szybkość działania komputera. Szczerze mówiąc, myślałem, że po wejściu w "Mój komputer" ukaże mi się partycja C: jako dysk SSD z systemem operacyjnym oraz dysk D: jako dysk HDD. Oto co widzę po wejściu w "Mój komputer": http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5630ed3b24bbe61e.html Moje pytanie brzmi, w jaki sposób mogę sprawdzić co znajduje się na dysku SSD? Pozdrawiam, Lazi
-
Na początek dziekuje za pomoc! Jesli chodzi o budżet to jestem nieco ograniczony - chciałbym zmieścić sie w kwocie 250zl, najlepszy współczynnik cena/jakość. Domyślam sie, ze każda karta powyżej 150zl bedzie i tak wydajniejsza od dotychczasowej? Oprócz CAD-a niczego wiecej nie używam, choć chętnie - gdybym mój komputer miał ku temu predyspozycje - zagralbym w jakies wyścigi, FIFE... to wszystko. Najważniejsze, by nie modernizować tej konfiguracji pod względem czegoś innego, niż zapragnionej grafiki.
-
Potrzebuję pomocy. Mianowicie, moja 8600GT kończy (albo nawet skończyła już) swój żywot i potrzebuję innej, może nieco wydajniejszej. Cofing: Pentium Dual Core E2180@3GHz, 4GB DDR2 1066, ModeCOM MC350. Komputer używany do Auto oraz ArchiCAD'a (na etapie studenckim). Swojego czasu zacna była ATI 4850 czy nawet 4870. Pytanie moje, nie zmieniając mojego zasilacza, w co mógłbym celować? Nie znam się kompletnie na wydajnościach ani różnicach chociażby takiej 4850 czy - proponowej w zestawieniu styczniowym - GT610 czy HD 6670? Dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.
-
@Dijkstra Dziękuję za pomoc. Sterownik dla touchpad'a pobrany ze strony Synaptics (kurczę, że też wcześniej sam na to nie wpadłem), a czytnik kart został zainstalowany przez update'a "Siódemki". Pozdrawiam.
-
Nie, właśnie pod Vistą wszystko pięknie hula, jednakże pod Windows 7 nie działa już pełni touchpad i czytnik kart. Plan jest taki: instaluję Vistę, wszystkie sterowniki i upgrade'uję do "Siódemki". Wielka zagadka, czy zadziała touchpad i czytnik kart...
-
Witam, Sprzęt to Acer 9305, któremu przy zakupie (2006r.), została dołączona licencja Visty. Niestety, model ten nie jest już wspierany przez sterowniki dla Windows 7. Fakt faktem, jedno z drugim jest kompatybilne, jednakże nie wszystko - mianowicie zależy mi na pełnym korzystaniu z touchpad'a oraz czytniku kart. Niestety sterowniki z Visty nie działają w pełni - to znaczy, zostały zainstalowane, jednakże ani touchpad, ani czytnik kart nie działają. Przejdźmy do sedna: istnieje możliwość zaktualizowania Visty do "Siódemki". Pytanie teraz, czy w pełni skonfigurowany laptop pod Vistę, przeniesie sterowniki touchpad'a i czytnika kart do "Siódemki"? Pozdrawiam.
-
Dostałem nauczkę, dlatego zamierzam kupić owe "dodatkowe miejsce". Czytając Twoją odpowiedź wnioskuję, że mogę kupić obojętnie co, bo przecież "wszystko może paść". Dziękuję, temat do zamknięcia.
-
Witam, Przymierzam się do kupna zewnętrznego dysku twardego. Ma on służyć głównie do przechowywania zdjęć. Mój ST3250410AS Barracuda 7200.10 SATA 3.0Gb/s 250-GB był już 2 razy w serwisie i nie wiadomo kiedy spodziewać się kolejnej awarii (łącznie poszło się paść około 70 GB bardzo ważnych zdjęć). Zastanawiam się nad najchętniej kupowanym na Allegro PQI H560 640GB, przeznaczonym do "ekstremalnych" warunków. Tylko, czy aby na pewno PQI? Może WD, Seagate (choć na tej marce się przejechałem)? USB 3.0? Warto? Pojemność 500 GB spokojnie wystarczy. Cena? Najlepszy współczynnik cena - jakość. ;-) Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam serdecznie. --------------- Widzimy, nie musisz pogrubiać, stosować bez powodu innej czcionki. Klaus.
-
Reset ustawień routera pomógł. Dziękuję za pomoc. Temat do zamknięcia.
-
Brama domyślna: 192.168.1.100 Adres IPv4: 192.168.1.101 Maska podsieci: 255.255.255.0 Windows 7 po zdiagnozowaniu problemu: "Urządzenie witryna sieci Web (192.168.1.100) działa w trybie online, ale nie odpowiada na próby nawiązania połączenia Wykryty Komputer zdalny nie odpowiada na połączenia nawiązywane przy użyciu portu 80, prawdopodobnie z powodu ustawień zapory lub zasad zabezpieczeń albo tymczasowego braku dostępności. System Windows nie może wykryć żadnych problemów z zaporą na tym komputerze." Z kolei po wpisaniu w IE: http://192.168.1.101/ od razu pojawia się napis, iż nie można wyświetlić strony. @Wreq, nie mam aktywnych dwóch kart sieciowych, natomiast jeśli chodzi o proxy, to w jaki sposób mam sprawdzić jego stan?
-
Witam, Posiadam router Pentagram Cerberus P6331-42. Służy on w sieci domowej bez hasła. Działa bez zarzutu. Urządzenie zostało skonfigurowane dawno temu. Chciałbym jednak nadać hasło sieci domowej. Wchodzę więc w ustawienia, a tu zonk. Wpisując: 192.168.1.100 czy 192.168.1.1 nic się nie dzieje, zarówno pod Firefoksem, jak i IE. Start >> Ustawienia >> Połączenia sieciowe >> Właściwości >> Protokół TCP/IP >> Właściwości ADRESY IP AUTOMATYCZNIE. Strona niby odpala, ładuje się w IE 6.0 do poziomu dwóch kresek, po czym "Nie można wyświetlić strony" ... Dodam, że zarówno Zapora, jak i Zone Alarm są wyłączone. Boję się, że po resecie urządzenia będzie to wyglądało tak samo... Pomocy! Pozdrawiam.
-
Po dalszej przygodzie stwierdzam stanowczo, że to wina przetaktowanych pamięci. Aktualne ustawienia (póki co stabilne): * E2180 @ 3,00 (333x9) - 1,36V * Kingmax DDR2 1066 (1000MHz 5-6-6-18) - 2,02V Zaraz przetestuję w/w ustawienia jakimś Stability Test'em, chociażby Everest'a. Sądzę, że temat może się przydać - szukając rozwiązania napotkałem się na nie jeden, bardzo podobny problem. Pozdrawiam.
-
Witam, Od pewnego czasu próbuję znaleźć rozwiązanie na bardzo częste pojawianie się komunikatu "Gniazdo zostało podłączone." połączonego ze zwiechami systemu. Zwiechy pojawiają się przy ładowaniu systemu. Kiedy cierpliwie czekam na "odwiechę", pojawia się komunikat "Gniazdo zostało podłączone" i wyskakuje ono kilka razy. Podczas przeglądania stron (jeżdżeniu scrollem) w słuchanej muzyce słychać, że po prostu zamula, a więc coś jest nie tak. Panel przedni nawet nie podłączony, z kolei do panelu tylnego podłączone tylko słuchawki i mikrofon. Dodam, że gdy gniazda są wolne (tzn. nie są podłączone żadne słuchawki, mikrofony, itd.) komputer wydaje się funkcjonować jak należy. Może to być spowodowane overclockingiem? Poniżej dane. Sprzęt: * Gigabyte GA-P31-DS3L * E2180 @ 2,66 (266x10) - 1,31V * Kingmax DDR2 1066 (1066MHz 5-5-5-15) - 2,11V * ModeCom MC350 * OS: Windows XP 64 Dodam, że sterowniki zostały już przeinstalowane, jednak problem pojawia się nadal. Zajeżdża mi to pamięciami, ale nie mam już pomysłu. Proszę o pomoc. Pozdrawiam. Edit: Zauważyłem, że na stock'u, czyli standardowych ustawieniach: * E2180 @ 2,00 (200x10) - 1,18V * Kingmax DDR2 1066 (800 MHz 5-5-5-18) - 1,90V problem nie występuje. Tylko, że na takich ustawieniach szybciej urodzę zanim cokolwiek się włączy... PS. Nie jestem kobietą.
-
U mnie było podobnie. Przez (bodaj) 3 lata spisywał się wyśmienicie, dopóki nie dostał się w moje ręce, pociągnął 3, może 4 godziny, po czym obraz zgasł i się skończyło... Lapik był letni.
-
Napisałem do jednego z serwisów i dostałem odpowiedź: do wymiany karta graficzna, koszt 350zł. Dowiedziałem się, że ten typ Acera tak ma. Trzeba zrobić reballing BGA - naprawienie mostka północnego grafiki. I za to sobie tak cenią. Zastanawiam się, czy istnieje możliwość swapu tego z innego lapa, który posiadam (również Acer). Czy wygląda to tak, że grafika jest już zintegrowana na płycie głównej?
-
Wyjąłem RAM, tak jak napisałeś. Niestety nie znalazłem baterii BIOS. Efekt nadal ten sam... :sad:
-
Witam, Parę godzin temu dostałem notebook'a od siostry (Acer Aspire 9305). Nie nacieszyłem się nim jednak zbyt długo - w pewnym momencie ekran zrobił się czarny (jakby się wyłączył), jednakże diody świeciły dalej. Wyłączyłem zatem przytrzymując przycisk "Power" i włączyłem ponownie. Notebook odpala, diody świecą, jednakże ekran dalej się nie włącza... Próbowałem podłączyć monitor przez wejście z tyłu notebook'a, i również bezskutecznie - zewnętrzny monitor jakby nie wykrył notebook'a. Co może być przyczyną? Proszę o pomoc. Pozdrawiam.
-
Ej no, nie bądź taki. Pomyśl, że możesz komuś pomóc. Zagoogla i wsio! Napisz jak poradziłeś sobie z tym problemem. Pozdrawiam.
-
No raczej, ponieważ tydzień temu kupiłem tego GeForce'a 6600 GE... No a co do S939, to można kupić GIGABYTE K8U S939 + SEMPRON 3000+ 64BIT S939 w podobnej cenie do tego MSI...
-
Witam! Założyłem ten temat z bardzo prostego powodu: Nie wiem co wybrać?:) A mianowicie, mam na oku: MSI MS-7010 + ATHLON 3700+ S754 i GIGABYTE K8U S754 + SEMPRON 3000+ 64BIT S754 Pozdrawiam, mateusz2202