Skocz do zawartości

TomCat

Stały użytkownik
  • Liczba zawartości

    436
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

O TomCat

  • Urodziny 07/05/1983

Contact Methods

  • Strona WWW
    http://
  • GG
    4556116

Profile Information

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Skąd
    RYBNIK
  • Zainteresowania
    sex, drugs and rock`n roll

TomCat's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputacja

  1. Witam. Przepraszam ze trywialne pytanie, ale wypadłem ostatnio trochę z PC-obiegu, a informacja dla mnie istotna. Mam możliwość nabycia tego lapka Sony Vaio SVE1511S1EW za przyzwoite pieniądze. I teraz tak - na stronie producenta ( czyli na sony) jest napisane że max ilość ramu dla niego to 8GB ( http://www.sony.pl/product/vaio-seria-e/sve1511s1e ), jednakże jest on na procku i5 2450, który to procek obsługuje wg specyfikacji 16GB ( http://ark.intel.com/products/53452/Intel-Core-i5-2450M-Processor-3M-Cache-up-to-3_10-GHz ). No to teraz jak to z tym jest ? Sony nie wie co sprzedaje ? Będę wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam !
  2. a nie chcesz tego zrobić prościej, czyli np rozsyłać sygnał zwykłą skrętką ? chyba wyjdzie nieco taniej U mnie do domu jest pociągnięty światłowód, jako do bazy. Na strychu jest switch światłowodowy i stąd już rozchodzi się sygnał zwykła skrętką po słupach energetycznych. Konkretnie to leci osobno skrętka ( sygnał główny) i osobno prąd , zawieszone na stalowej lince nośnej. Co 3 słupy jest switch i od każdego switcha idzie dodatkowo w prawo i w lewo skrętka do podłączania klientów oddalonych od switcha. Zasilanie podłączone u mnie w domu. Z tego co wiem to ten kawałek linii obejmuje ok 3km i chyba nie ma zbytnich spadków napięcia na końcu, skoro tak to cały czas działa. Myślę więc że do samego internetu średni jest sens kłaść światłowód, no chyba że chcesz tam też puszczać TV. Poza tym to dość droga impreza, koszty światła, roboty, spawanie tego światła, urządzenia typu konwertery czy switche światłowodowe.
  3. oczywiście adres bramki wpisujesz bez zer, może spróbuj dopisać do adresu port ( standardowo bramki mają port 80, a ale może został zmieniony np na 81). Czyli; 192.168.1.63:80 Generalnie bramka ma nadawany dziwny adres, jeżeli z dhcp to z reguły jest to któryś pierwszy adres z puli. Może bramka ma wpisane statyczne ip, ale wtedy też powinno wejść. Ew zrób twardy reset i wtedy ten grandstream ma chyba domyślny adres 2.1 tu poczytaj; http://www.easycall.pl/products/files/Manual_HT486.pdf
  4. ralink rt 2460 lub ralink wipr-3012 ( nowsza wersja)
  5. spróbuj zmienić kanał nadawania na routerze
  6. a inny lapek bez problemu się podpina pod to wifi ?
  7. TomCat

    Wgr614 V9

    to jest na bank kwestia przekierowania portów, nie robiłem tego na tym routerze ale spotkałem się już z identycznymi objawami czyli dc na pasywnym itp. Pokombinuj z port forwarding lub np z dmz, jeżeli ten router ma takie coś.
  8. spróbuj zmienić kanał nadawania na routerze, nieraz to pomaga. Wypróbuj kilka kanałów. Jeżeli nie pomoże to szukałbym przyczyny w karcie wifi. Może jakieś inne stery ?
  9. gość nie za bardzo łapie się w sieciach, skoro zadaje takie pytanie, a Ty mu proponujesz żeby postawił to na mikrotiku ? a następnie skonfigurował go od podstaw ? Po co ? Nie wykorzysta nawet 0.1% możliwości mikrotika. Nie wydaje mi się :wink: TP-LINK tlwr340g jak najbardziej, wyłącza dhcp i ma nadajnik wifi, przez który przelatują adresy z pierwszego urządzenia. Stacjonarka niech zostanie podłączona po kablu.
  10. jak dla mnie to jest ok. Jeżeli masz tylko 6Mbit to ustaw ap i clienta na tryb B ( 11Mbit), sygnał ma wtedy większą przenikalność kosztem niższej przepustowości ( czyli te 11Mbit) więc będzie działało lepiej i stabilniej. Antena typu yagi będzie ok, ew dopasuj moc anteny do odległości chociaż i tak osobiście brałbym te 19dbi. Pamiętaj też że na kablu antenowym również są straty, więc czym krótszy kabel tym lepiej.
  11. być może, że na routerze po resecie jakimś cudem wyłączyło się dhcp. Czasem tak bywa. Po wpisaniu adresu podanego wyżej wbijasz oczywiście na 192.168.1.1.
  12. spróbuj też na chwilę odpalić router bez żadnych zabezpieczeń typu mac/wpa/wep i zobacz. TLWR340g to raczej "spokojny" sprzęt, nie miewa akcji typu zamulanie neta. Tak jak radzi ULISSES, zrób test z routerem i bez. Może router ma jakiś problem, bywa. Czasem pomoże właśnie reset lub upgrade firmware`u. Dla porównania powiem że u mnie pongi do wp to 16-17ms ( zwykłe pingi, nie "tysiączki" czy coś) Natomiast do routera po kablu pingi powinny lecieć <1ms
  13. no tak, jeżeli składasz taką sieć od nowa, to z jednej strony możesz dać zwykłego access pointa, a potem router dla wifi. Tylko że z tego co pisze autor tematu, to on już ma router ap client. Poza tym router z opcją clienta jest wygodniejszy pod tym względem, że masz więcej miejsc w domu, w których możesz podłączać kablowo kompy ( np APC na piętrze, a Ap na parterze itp). Zależy jak komu leży ;-)
  14. tak, odbiorca musi dysponować routerem z funkcją ap client, żeby łączyć się do nadajnika providera, tutaj nie ma specjalnie innej opcji, jeżeli chcesz mieć router, no chyba że włożysz sobie do kompa kartę radiową, ale wtedy nie rozdzielisz netu. Nie do końca rozumiem drugą część Twojej wypowiedzi, borsuk_1. Przecież on ma ap-klienta jako "odbiornik"usługi providera, a teraz musi podłączyć drugi router, żeby zrobić sobie nadajnik wifi. Do którego z tych routerów podepnie kompy po kablu, to już wszystko jedno.
  15. access piont to tutaj router nr 2, czyli punkt dostępu (wifi). router nr 1 to tzw client, bo łączy się z siecią ( nadajnikiem) dostawcy internetu. Dwa komputery stacjonarne mogą być podpięte do każdego z tych routerów. Jeżeli podepniesz do routera 1, to dostają adresację bezpośrednio z niego, jeżeli podepniesz je do routera 2, to też dostają adresację z routera 1, tyle że przechodzi ona przez router 2 ( który jednak ma wyłączone dhcp, więc faktycznie nic nie robi poza rozsyłaniem internetu bezprzewodowo, natomiast na gniazdkach lan działa on w tym momencie podobnie jak zwykły switch, czyli rozdziela tylko sygnał).
×
×
  • Dodaj nową pozycję...