Skocz do zawartości

zurg

Stały użytkownik
  • Postów

    20
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez zurg

  1. gmfriend-> dzięki za wyjaśnienie. Jak rozumiem, to w standarcie jest kabel standardowy (jakiego ja potrzebuję), a jeśli będę chciał połączyć się poprzez DVI to kupuję samodzielnie? ZONK000 OC -> dzięki za odpowiedź z wyjaśnieniem. Pozostaje pytanie czy można umówić się ze sklepem że sprawdzę monitor przy odbiorze i ewentualna wymiana. Jak to zazwyczaj jest? Pozwalają na takie manewry?
  2. Witam, Mam takie baaardzo podstawowe pytanie. Zbieram się do zakupu monitora LCD. Wybrałem coś takiego: http://www.belinea.com/en/b_line/product.j...mp;artnr=111939 a dokładniej zamierzam kupić tutaj: http://www.agito.pl/product/35294 I tutaj pytania: - zamierzam podłączyć przynajmniej na razie monitor do starszego komputera (bodajże GeForce2 na pokładzie) z wyjściem VGA. Z tego co czytam będę musiał dokupić kabel DVI + przejściówkę DVI-VGA. Poprawcie mnie jeśli się mylę. Jaki jest koszt takich akcesoriów? Czy fakt że będę tak podłączał (przejściówka) znacząco wpłynie na obraz? Jestem laikiem w tej kwestii więc wszystkie podpowiedzi przyjmę z wdzięcznością. -czy w przypadku monitorów LCD jest sens upierać się przy odbiorze osobistym i sprawdzać badpixele? Czy pojedyncze błędne pixele obejmuje gwarancja?
  3. Pamięć dotarła, działa bezproblemowo. Dziękuję wszystkim za rady.
  4. Dzięki za ostrzeżenie. Właśnie naciskam sklep czy mogę odesłać kość w razie takich problemów. Jak rozumiem problem albo pojawi się od razu albo wcale?
  5. Dzięki Właśnie o taką odpowiedź mi chodziło. Cenię waszą wiedzę na ten temat jednak w tym przypadku chodziło mi właśnie o jak najtańszy zakup 1 GB RAM który będzie współpracował z podaną płytą główną.
  6. Ostatnio nie miałem zbytnio dostępu do komputera stąd brak mojej odpowiedzi... Dziękuję wszystkim za rady. Po kolei: YogiCK, XvAK, miguel707 - jak rozumiem mogę wziąć dowolne DDR i będę działać? Co najwyżej zostaną spowolnione do szybkości płyty głównej czyli 266 MHz? miguel707 - dzięki za wyliczenia. Jednak mam taką sytuację że lepiej nie pchać się w kupowanie/sprzedaż komputera. Nie chcę się nim potem opiekować. Chcę po prostu dołożyć RAM. Ogólnie ponawiam pytanie - czy dowolny DDR będzie pasował do podanej płyty głównej np coś takiego: http://www.agito.pl/product/36101?bid=40 I chyba nie ma sensu wkładać nic lepszego? Nie zamierzam grzebać w ustawieniach kości.
  7. Witam! Proszę o pomoc. Potrzebuję nieco wzmocnić starego kompa. Płyta główna: K7T266 Pro2-U Procesor: Athlon 2000+ Grafika: Pochodna NVIDIA GeForce4 64 MB RAM Pamięć: 1 kość 256 MB (jakiś no name) w jednej kości. Jeden bank pamięci wolny Stwierdziłem, że najprościej i najlepiej będzie dołożyć nieco pamięci RAM (Windows XP przy takiej konfiguracji radzi sobie średnio). I tu jest moje pytanie: Dobrałem się do specyfikacji technicznej płyty głównej. Według niej: - max obsługiwany to 2 GB RAM - pasujące pamięci to: Main Memory - Supports four memory banks using two 184-pin DDR DIMMs. - Supports up to 2GB PC2100/1600 DDR SDRAMs. - Supports 2.5v DDR SDRAM. Czyli najlepiej byłoby według mnie dołożyć 1 kość 1 GB RAM. Tutaj potrzebuję waszej pomocy. Czy powyższe oznaczenia oznaczają że pasować będzie następująca pamięć: http://www.tre.pl/index.php?docid=abctowar&id=28023 I jak rozumiem nic wyżej taktowanego nie mogę włożyć? Wybaczcie jeśli pytanie jest idiotyczne ale wolę dla świętego spokoju się upewnić. Z góry dziękuję za odpowiedź.
  8. Dzięki za odpowiedź. Ech... biednemu zawsze wiartr w oczy :( Jutro komp trafi do serwisu - zobaczymy co mi powiedzą i czy będzie sens kupować zamienniki. Jak będę coś wiedział to poinformuję Dziękuję wszystkim za pomoc ;)
  9. Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. W tej chwili nie bardzo mam jak ruszyć się z domu więc pewnie baterie będę miał za jakąś godzinę - wtedy napiszę co dzieje się dalej. Wróciłem, włożyłem nową baterię. Wszystko ruszyło, zaczął ładować się Windows - wszystko wyglądało pięknie... Po czym stanęło... Aktualnie objawy są zbliżone do poprzednich - zatrzymywanie się ładowania na jednym z pierwszych ekranów, czasem widzę jak zaczyna ładować się Windows i wszystko staje... Co podejrzewacie? Właśnie udało mi się dostać do BIOSu, tyle że tam też po chwili nastąpił zwis... Właśnie brat się przyznał że od niedawna komp przy dużym, ciągłym obciążeniu restartował się/wyłączał :mur: No dobrze walnięty jest jeden z elemetów: Płyta główna/procesor/RAM/karta graficzna/zasilacz zasilacz to chyba nie jest, nie te objawy karta graficzna nie bardzo - przełożyłem inną, sprawną i te same objawy... RAM raczej nie... RAMu nie mam jak przetestować, nie pasuje do drugiego kompa Płyta główna czy procesor? Jak uważacie? Myślę że do przetestowanie zostały mi: płyta główna i procesor I tutaj mam pytanie: 1. Niesprawny komputer: Athlon 2000+ K7T266 Pro2-U Codegen 300W 2. Sprawny komputer Duron 900 ECS K7VZA Megabajt (200/350 W - dziwnie oznaczony) Czy mogę bezpiecznie przetestować procesor z jednego komputera na drugim? I który procesor jest bezpieczniej testować na którym kompiuterze?
  10. ULISSES, Mikelos Postaram się zdobyć tą baterię i wtedy odpisać. Możecie mi jeszcze powiedzieć: 1. Ale skąd problemy z kartą graficzną? 2. Dlaczego Windows zatrzymuje się przy ładowaniu?
  11. Dzięki za odpowiedź ;) Zależy mi właśnie na precyzyjnym ustaleniu z czym jest problem. Kompa przy okazji rozbierania dokładnie przeczyściłem - niestety za dużo to nie dało :( Żadna podpowiedź prowadząca do rozwiązania nie może być zła;) Chodzi Ci o baterię podtrzymującą BIOS? Tylko skąd mam takie cudo wziąć? Aha - i czy dotychczasowe objawy (na drugie karcie graficznej) sugerują problem z baterią? Nie znam się to pytam...
  12. Dzięki za pomysł Przełożyłem trochę słabszą grafikę z drugiego kompa. Odpalił się, poszedł dalej (wszedłem do biosu, zapisałem) - w momencie gdy powinienem zobaczyć znaczek ładowania się Windows wyrzucił na ekran dwie/trzy jasne litery w lewym górnym rogu bodajże będ (rozrzucone) i przestał reagować Po restarcie znowu zatrzymał się na pierwszym ekranie. Przełożyłem grafikę z powrotem do drugiego kompa - działa... Czekam na pomysły (Na dobrej karcie graficznej) Kolejne uruchomienie - wszystko poszło gładko, Windows poprosił o wybór trubu uruchomienia, wyświetlił czarny ekran i stanął.... Restart - Windows poprosił o wybór trybu uruchomienia i zatrzymał się na tym ekranie...
  13. Witam i proszę o pomoc. Specyfikacja komputera: Zasilacz: 300W Codegen Płyta główna: K7T266 Pro2-U Procesor: Athlon 2000+ Karta graficzna: pochodna NVIDIA MX 440 RAM: 256MB w jednym slocie W jedno z gniazd PCI jest wetknięta karta sieciowa realteka Objawy: Komputer był bez problemów użytkowany przez parę lat. Po czym dzisiaj zobaczyłem jak zatrzymuje się przy starcie na komunikacie: "checking nvram" Przeprowadziłem czyszczenie CMOS przy pomocy jumpera i teraz: - komp zazwyczaj zatrzymuje się na pierwszym ekranie: NVIDIA GeForce MX 440 SE BIOS Version (...) Copyright (...) 64.0 MB RAM - niekiedy zatrzymuje się max. dalej na komunikacie: CMOS/GPNV checksum bad Press F1 to enter setup Press F2 to load default values and continue Tyle że wtedy nie działa mi klawiatura... Z reguły do drugiego ekrany dochodzi wtedy gdy komputer postoi trochę wyłączony. Przy restartach zatrzymuje się na pierwszym. Z góry dziękuję za wszlką pomoc
  14. Dzięki za wyjaśnienie - właśnie opinia z drugiej ręki głosiła coś o problemach z obudową ale w "innym typie". Recki czytam i jak na razie są dość pozytywne.
  15. Właśnie dostałem opinie, że obudowa Aristo jest baardzo delkatna i przez to często lądują one w serwisie. Może ktoś zweryfikować tą opinię bądź doradzić coś innego?
  16. Może pokusisz się o jakąś szerszą wypowiedź? Szczególnie, że 'fajny' ma tyyyyle znaczeń :rolleyes: Cenowo jest całkiem interesujący, tylko że ja szukam wciąż haczyka...
  17. Witam! Szukałem ostatnimi czasy laptopa o następujących parametrach: Cena: 4000 PLN (max. 4200 PLN) Wyświetlacz: 15'' lub 15,4 '' Procesor: Core 2 Duo RAM: 1 GB (Najchętniej w jednej kości) Grafika: Koniecznie niezintegrowana, bez szczególnych preferencji Dysk: min. 80 GB 5400 obr/min System Operacyjny: zbędny Laptop miał być wydajny obliczeniowo (mocny procesor, RAM) i z kartą graficzną nie sięgającą do RAMu (niezintegrowaną). Marka w miarę sensowna. Zastanawiałem się intensywnie nad Asus F3JC-AP103 i LENOVO 3000 N100 Po czym znalazłem coś takiego Aristo Prestige 1600 (nie udało mi się znaleźć informacji o RAM - podejrzewam taktowanie 533 :? ) I tu potrzebuję pomocy. Nie mam dość wiedzy o producentach żeby ocenić czy warto kupować laptopa marki Aristo. Będę też wdzięczny za wszelkie informacje dotyczące słabości tego laptopa - słabszy dysk, RAM, brak jakiegoś portu, cokolwiek... Póki co dla mnie cena w stosunku do konkurencji jest mocno podejrzana... Będę wdzięczny za wszelkie opinie. Nie jestem ekspertem jeśli chodzi o laptopy - może nie widzę czegoś oczywistego?
  18. zurg

    Asus Z53jc

    Asus Z53JC Wpadła mi dziś w ręce reklama firmy Vobis i zobaczyłem wymienionego w temacie laptopa. W zasadzie prawie odpowiada moim wymaganiam, mam jednak kilka pytań: 1) Informacji o tym laptopie znalazłem w sieci tyle co nic. Znalazłem tylko informację że Asusy serii Z tworzone są na zamówienie wybranych sieci sklepów i poza nimi nie są dostępne. Może ktoś potwierdzić? 2) Vobis podaje RAM 2*512 MB tutaj www.mobilnetechnologie.pl podaje 1*1024 MB tutaj Błąd czy faktycznie mają dostęp do różnych konfiguracji? 3) Cena wydaje mi się b. sensowna, jeśli się mylę to wyprowadźcie mnie z błędu. Warto poczekać trochę i liczyć na obniżkę ceny? Czy jest szansa na kupienie tego laptopa poza Vobisem (czyli jeszcze taniej)? 4) System operacyjny jest mi zupełnie zbędny. W ofercie Vobisa nie ma możliwości rezygnacji z OS, a co nieco bym zaoszczędził. Jakieś pomysły? 5) Zazwyczaj do laptopów Asusa dodawana jest gratis torba, mysz, często kamerka. Nie mam co na to liczyć? 6) Laptop nie ma PCMCIA. Może ktoś mi powiedzieć w czym ten brak będzie mi przeszkadzał? Wybaczcie że pytam o prawie wszystko, ale laptop naprawdę mnie zainteresował. Gdyby tylko nie tych kilka ale... :D
  19. zurg

    Laptop 4-4,5k

    Dzięki za odpowiedź. Asus A6JC-Q138 - ciekawa propozycja. Karta graficzna aż za mocna na moje potrzeby ;) HP COMPAQ nx6310 - grafika zintegrowana co niezbyt mi pasuje. Moim priorytetem jest procesor i pamięć więc może faktycznie Core 2 Duo jest lepszy wyjściem. Chyba faktycznie będę musiał zdecydować się od razu na wymianę RAMu. Jakoś nie mogę znaleźć nic odpowiadającego mi po tym względem. Dwa pytania: 1. Jak dużo w praktyce zmienia karta zintegrowana/nie zintegrowana? Nie chodzi mi o same osiągi ale o dwie kwestie: 1) Korzystanie z RAM 2) Do czego jest mi niezbędna karta graficzna trochę lepszej jakości? 2. Nie miałem okazji korzystać z matrycy 15,4'' więc trudno mi oceniać jej zalety i wady w porównaniu do 15''. Czy ktoś mógłby przybliżyć mi to zagadnienie?
  20. Witam! Potrzebuję rady przy wyborze laptopa. Zamierzam go używać głównie do pracy - podstawowe znaczenie będzie miała wydajność procesora i pamięci RAM. NIE Acer. Moje preferencje: Cena: 4000 - 4500 zł Procesor: Koniecznie dwurdzeniowy Pamięć RAM: 1GB najlepiej w jednej kości - łatwe do rozbudowy. Idealnie by było gdyby obsługiwał max. 4 GB. Najchętniej 667 MHz. Dysk: Najlepiej SATA 5400 min. to 60 GB. Najchętniej 80 GB Karta graficzna: W zasadzie element mało dla mnie istotny. Jednak lepiej nie zintegrowana. Czas pracy baterii: Niezbyt ważny min. 2h Dodatki: System Operacyjny - zupełnie zbędny. Co wskazuje na Asus-a. Chociaż może się mylę? Karta WI-FI - musi być Nagrywarka DVD - musi być Matryca: 15'' - 15,4'' Myślę o czymś takim: http://www.agito.pl/product/33801?bid=40 lub może: http://www.agito.pl/product/33205?bid=40 I podstawowe pytanie: Jak ma się wydajność AMD Turion do Intel CoreDuo?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...