Jump to content

Elos

Stały użytkownik
 • Posts

  34
 • Joined

 • Last visited

Elos's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputation

 1. Witam, Jestem posiadaczem od około dwóch lat dysku WDC WD64 00AAKS, który został wsadzony do kieszeni USB i służy mi jako dysk zewnętrzny. Jak do tej pory nie miałem z nim poważnych problemów. Wczoraj jednak odmówił posłuszeństwa. Podłączyłem go jak zwykle, ale wszystkie 3 partycje nie chciały się zładować. Są co prawda widoczne, ale znikły wszystkie nazwy dysku, Windows chce je formatować. Próbowałem odzyskać dane z dysku różnymi programami: EasyRecovery, Partition Magic, Partition Table Doctor, TestDisk i żadnen z tych programów nie może sobie poradzić z odzyskaniem danych. W diagnostyce dysku z EasyRevovery wyskakują następujące informacje: Testing drive WDC WD64 00AAKS-00A7B0... I/O Error on sector 0. I/O Error on sector 1. I/O Error on sector 2. I/O Error on sector 3. I/O Error on sector 4. I/O Error on sector 5. I/O Error on sector 6. I/O Error on sector 7. I/O Error on sector 8. I/O Error on sector 9. Error count exceeded! Czy da się w jakiś sposób odzyskać dane z mojego dysku? Z góry dziękuję za pomoc.
 2. Witam, Zakupiłem wczoraj kartę E-mu 0202 USB i niestety mam z nią problemy na Windows 7 64 bity. Mianowicie przy uruchomieniu systemu, kiedy karta jest wpięta, system jej nie wykrywa. Tzn. ogólnie jest widoczna, ale sterowniki tego nie widzą --> E-mu USB Control panel jest z wykrznikiem. Dopiero jak kilka/kilkanaście razy powłączam, powyłączam kartę z USB to zaskakuje i wszystko działa poprawnie. Oczyiwiście sterowniki przeinstalowywałem wielokrotnie. Zrobiłem również update firmware karty. Czy miał ktoś z was podobny problem? Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.
 3. Ale czy te behringer truth B 1030 A to jest ta sama klasa produktów, co Solo6c? Na zdjęciach wyglądają na bardzo duże. Nie mogę nigdzie znaleźć ich rozmiarów. Nadadzą się do słuchania muzyki w pokoju wielkości 11m2?
 4. Mamy 1 listopada. Czy Solo6c są do kupienia lub będą w najbliższym czasie w jakiś sklepach internetowych? Jest dla nich jakaś rozsądna alternatywa do 500 zł?
 5. To jak jest z tą dostępnością Solo6c? Długo trzeba na nie czekać?
 6. Dysk jest ustawiony jako wymienny w Windowsie. Próbowałem go skanować i nadal to samo.
 7. Chciałem się jeszcze dowiedzieć jak wpływa na pracę dysku jego wstrzymywanie i wyłączanie. Zastanawiam się nad kupnem obudowy Welland ME-740PS z funkcją power saving. Oszczędzanie energii jest realizowane poprzez usypianie oraz wyłączanie dysku twardego po określonym czasie bezczynności. Czy takie usypianie dysku nie będzie miało znaczącego wpływu na jego żywotność?
 8. Dysk będzie robił za archiwum. Przeglądam teraz sobie temperatury, które zostały podane w Chipie dla tego dysku: Na górze na metalu [°C] 45 Na górze na naklejce z informacjami [°C] 43 Na boku przy śrubkach [°C] 45 A przykładowo dla: Samsung SpinPoint F1DT HD753LJ 750 GB Na górze na metalu [°C] 44 Na górze na naklejce z informacjami [°C] 48 Na boku przy śrubkach [°C] 49 Hitachi Deskstar P7K500 HDP725050GLA360 500 GB Na górze na metalu [°C] 50 Na górze na naklejce z informacjami [°C] 46 Na boku przy śrubkach [°C] 44 Seagate Barracuda 7200.11 ST3500320AS 500 GB Na górze na metalu [°C] 40 Na górze na naklejce z informacjami [°C] 45 Na boku przy śrubkach [°C] 46 W teście na nvision.pl dysk: WD7500AAK czyli chyba z tej samej serii (??) w + niska temperatura pracy.
 9. Witam, W najbliższym czasie planuję zakup dysku, który będzie mi służył jako dysk zewnętrzny USB. Mój wybór padł na na WD Caviar SE16 WD6400AAKS. Ma dobre wyniki w testach, w chipie stoi na 3 miejscu pod względem Power i jest tani. Zastanawiam się tylko, czy on nie będzie za mocno grzał, zwłaszcza, kiedy włożę go do obudowy do dysku zewnętrznego. Ponadto muszę kupić jakąś sensowną obudowę do tego dysku. Nigdzie nie mogę znaleźć testów, które pokazywałby, która najlepsza. Rozważam: CoolerMaster X Craft 350 Lite USB, Cooler Master X Craft RX-3SB-SEB1-GP, ICY DOCK MB-559US-1SBM. Co sądzicie o moim wyborze?
 10. Przeskanowałem tym fixblast i nic nie znalazł.
 11. Są jakieś błędy: - w zakładce aplikacja: Application Hang i EventSystem - w zakładce system: Service Control Manager
 12. Witam, Mam problem z Windowsem XP. Mianowicie pojawia mi się komunikat: "system musi być uruchomiony ponownie ponieważ usługa zdalne wywoływanie procedur RPC została nieoczekiwanie przerwana" i po minucie mi się komputer resetuje. Windows ma wgrane wszystkie możliwe łatki, działa ponadto na nim Norton Internet Security 2008 z najnowszymi aktualizacjami. Przeskanowałem dzisiaj komputer ad-aware 2008, spy botem, nortonem i nie znalazły mi blastera. Co w takim razie powoduje ten błąd?
 13. Witam, Od grudnia 2007 jestem użytkownikiem Palita 7300 GT Sonic. Od maja wentylator na karcie graficznej zaczął coraz głośniej pracować. Teraz stał się praktycznie nieznośny z powodu hałasu (mimo, że jego prędkość mam ustawioną na 30%). Przesmarowałem go dzisiaj olejem do maszyn silikonowym ale nic to nie poprawiło. W takim razie co z tym fantem zrobić? Kupić nowy wiatraczek na radiator do tej karty? Kupić nowy radiator? Czy odsyłać całą kartę na gwarancję? Z góry dziękuję za pomoc.
 14. Witam, Jakiś czas temu zmieniłem płytę główną na Asusa P4P800 Deluxe (Socket 478). Ogólnie płyta dość długo startuje i na pierwszym ekranie wyświetla mi informację "Dual Channel - Linear Mode". Co to oznacza? Komputer coś ogólnie zamula, choć nie jestem przekonany akurat czy to wina tego trybu, czy bardziej procesora którego użycie często pokazuje mi na 100%. Z góry dziękuję za odpowiedź.
×
×
 • Create New...