
cYq
Stały użytkownik-
Postów
20 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
O cYq
- Urodziny 06/08/1987
Contact Methods
-
GG
4651505
Profile Information
-
Skąd
Poland
Osiągnięcia cYq
Newbie (1/14)
0
Reputacja
-
Czy jest jakaś inna możliwość update'u biosa niż przez FDD? bo nie mam już cholera tego w kompie a planuje kupić 8200..
-
To jak wytłumaczysz odczyt z BIOSu gdzie temp. PWM = 80 stopni w przypadku gdy SG pokazuje temp. Chipset = 80 stopni i odwrotnie? Chcesz mi powiedzieć że BIOS się myli a program nie? Nie wierzę też w to że PWM po podkręceniu i zerowym nadmuchu powietrza mają około 40 stopni B) Zauważyłem też że nie u wszystkich tak jest.. ale ogólnie są wyjątki w których właśnie program się myli tak jak u mnie.. sprawdzałem to już czujnikiem z panelu i jestem w 99,99% pewny że mam rację.
-
IMO GF6600 byłby w porządku. Nawet uciągnie coś więcej a majątku na niego nie wydasz.
-
Nie rozumiem.. na moje oko CFX3200 i RDX200 to chyba inne płyty są... sprecyzuj swoje pytanie.
-
Ja na Twoim miejscu dorzuciłbym troche kasy i wziął z allegro DFI na X38:) fakt ze droższa ale jest cyfrowe zasilanie proca PCI 2.0 solid wszystkie kondensatory, świetne chłodzenie i super bios, no i to DFI:) jeżeli kasy nie dozbierasz to bym Gigabyte na X38 kupił, dokladnie Gigabyte GA-X38-DQ6.
-
O ile się nie myle to nie kwestia płyty tylko procesora.. ale jeżeli procesor który zamierzasz nabyć ją wspiera to ta płyta na pewno w tym nie przeszkodzi:) jeżeli to była Twoja jedyna niepewność w stosunku do tej płyty to możesz śmiało ją kupić:)
-
Nie uważam się za nieomylnego ale dzielę się swoimi spostrzeżeniami:) popatrz na bios.. nie musisz wyciągać kompa. Temperatury PWM odpowiadają właśnie temperaturom chipsetu w guardianie. Pozatym raz gdy miałem całkowicie niewentylowaną budę doszły na chwilkę do ponad 80 stopni a palca przyciśniętego co radiatora trzymałem bez problemu.. chyba by się nie dało moim zdaniem wtedy.. Tymbardziej że P35 to mało grzejący się czipset, za to PWM jest kompletnie nie chłodzone i martwię się ze takie temperatury mogą szkodzić układom zasilającym i zastanawiam się właśnie czy nie trzeba tam czegoś dokleić... :? Wracając do pomiarów.. nie pamiętam dokładnie bo teraz na laptopie siedzę bo jestem poza domem ale Everest widział mi te 70 stopni bodajże na procesorze:D więc programy odczytują jak chcą IMO. Jako że zainteresowanie moim pytaniem zerowe poszukałem troszke i sam rozwiązałem problem:) Może innym też się to przyda. Otóż program SmartGuardian ma pewien błąd któy polega na wyświetlaniu pod napisem Chipset temperatury PWM (mosfetów, sekcji zasilania procesora czy jak komus tam łatwiej zrozumieć o co chodzi) i dlatego każdy martwi się o temperaturę swojego P35, który miał należeć do jednych z najchłodzniejszych czipsetów. I tak jest:) To całe zamieszanie to błąd.. Nie pisze tego jako moje przemyślenia tylko jako fakt, błąd istnieje i przez to program podaje nieprawidłowe temperatury. Dla znających angielski dokładnie wysztko jest opisane tutaj -->http://www.diy-street.com/forum/showthread.php?t=24206 Dla tych co niezabardzo rozumieją postaram się to streścic ogólnie gdy znajdę chwilkę czasu. Jest tam do pobrania zmodyfikowana wersja programu SmartGuardian która pokazuje już prawidłowe tempy oraz ma zmieniony wygląd(wygląd możemy również zmieniać sami wedle upodobań).
-
I to właśnie problem bo smart źle odczytuje temperatury.. na chipsecie są podawane temperatury z PWM czyli te około 70*... a prawidłowa temperatura czipsetu jest pod napisem SYSTEM. Już kilka użytkowników właśnie panikowało że trzeba wymianiać radiator itp. a to po prostu wina programu.. wystarczy do biosu wejść. Pozatym nawet gdy dotknie się ręką radiatora to widać natychmiast że to co podaje guardian to bzdura.. Cieszyłbym się gdyby ktoś wreszcie odpowiedział na moje pytanie ;)
-
O co Ci chodzi?? sam przeczytaj co piszesz.. dobrze napisał ze 3850 jest szybszą kartą od 8600.. a przy takim zestawieniu zestaw numer 1 jest po prostu lepszy.
-
Płytę posiadam taką jak w temacie i to jej dotyczy problem, lecz ogólnie też chciałbym wiedzieć jaka jest bezpieczna temperatura układów zasilających procesor.. Na tej płycie nie są one chłodzone i w moim przypadku ich temperatura (w biosie jako PWM) dochodzi do 78* nawet. Słyszałem ze nieraz one potrafią pracować nawet w temperaturze powyżej 100*. Czy warto kupić jakieś dodatkowe chłodzenie żeby temperatura była powiedzmy jakieś 20 stopni niższa i wynosiła 50* zamiast 70*? czy w tym przypadku mało to zmieni..? Nie planuję wymiany tej płyty dlatego chcę zeby mi długo pożyła i nie chce jej katować jezeli taka temperatura jest za wysoka.. P35 w normie.. około 38 stopni w stresie.
-
A czy ktoś może się wypowiedzieć co do tego czy na tej płycie występuje ten słynny podwójny start?
-
to lepiej dac tego flexa na ninje czy z tyłu? bo ja juz nie wiem:( nie chce zeby mi sie cos przegrzewało:(
-
ale jak myślisz, bez tego wiatraka da radę pasywnie tak żeby nie było jakichś masakrycznych temperatur? szanuję Twoje zdanie ale wydaje mi sie ze jednak flex w budzie bedzie ogólnie wyciągał powietrze z mobo i grafy jeszcze... a na ninji to tylko w sumie z proca tak mi się wydaje... e2140 niepodkrecony to chyba nie jest jakieś wyzwanie dla ninji IMO.. ale nie wiem na pewno dlatego oczekuję rad i odpowiedzi:)
-
Posiadam E2140 i priorytetem jest zbudowanie cichego kompa.. Mobo DFI Blood Iron zasilacz Be-Quiet SP 450W dysk barracuda ES w scythe QD grafa pasywna Buda Lian-Li PC7-S i teraz pytanie.. czy NINJA pociągnie ten procek pasywnie? nie będzie podkręcany wogóle i będzie chdoził z opcją EIST.. w grę wchodzi ewentualnie puszczenie jakiegoś wiatraka 120mm w tyle obudowy bo lian-li ma tam wyciętą całkowitą dziurę i nie powinno bardzo szumieć.. mogę po taniości dostać od kumpla scythe s-flex 800rpm to bym go tam władował.. co myślicie?
-
E4300 Abit IP35 2x1GB ballistix 800MHz 1x DVD 1x HDD SATA 8800GTS E4300 bede chciał tak na 3.0GHz @, więcej nie:) no i może troszkę GTSa @;) Liberty 400W pociągnie to wszystko? Czy lepiej dopłacić do Corsair 520W? Choć to już ostateczność bo nie mam zbytnio kasy..