Skocz do zawartości

spieq

Stały użytkownik
  • Liczba zawartości

    135
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez spieq

  1. Kiedyś: laptop działa na bazie Ubuntu. Bywały momenty, że matryca zaczęła mrugać chwilę po czym: 1. gasło całkiem podświetlenie, ledwo można było dojrzeć cokolwiek 2. przestawało, gdy lekko poruszało się wyświetlaczem w pionie (a nawet zamknęło całkiem laptopa). Był to problem, ale po paru miesiącach przykre objawy zanikły całkiem, aż:

     

    Dzisiaj: ekranik zgasł całkiem, akurat podczas pracy. By odzyskać (by móc w zasadzie działać nie po omacku na matrycy, która nie jest podświetlana) efekty ówczesnej pracy, podpiąłem laptopa pod CRT, oczywiście żadnych problemów nie było. Winna pozostaje tylko matryca. Poruszanie nią wte i wewte nic nie daje, nie daje również "ochłonięcie" na godzin parę. Na baterii czy z sieci - bez różnicy.

     

    O co chodzi? Czy taki defekt to rutynowy zabieg wymiany diód itp.? (nie jestem elektronikiem, wiedza zerowa). Zaznaczam, że obraz jakiś TAM JEST, mogę przystawić lampkę i coś tam dostrzec. Aha - klawisze funkcyjne (jasność itd.) również nie pomagają.

     

    Jeśli nie obędzie się bez zewnętrznej ingerencji, to czy możecie polecić jakiś dobry serwis z okolic Katowic, Sosnowca, D-G i pobliskich...?

     

    Nie obowiązuje mnie żadna gwarancja, to sprzęt z PIII, 30gb, 512ram, ale to akurat bez znaczenia.

     

    Proszę o jakąkolwiek wskazówkę/pomoc.

  2. Wiem, ale za drogo...

     

    Wracając do tematu - poczytałem trochę o architekturze NF2 i faktycznie anomalie w moim przypadku. Ale całość jakoś działa i służę skrinami dla niedowiarków (dla przypomnienia Abit NF7+3x512ddr hynix daje duala). Oczywiście działa, czy nie - żadna specjalna różnica dla K7.

     

    Różnica pojawia się przy K8 i pytanie: czy na słynnym Asrocku poleci 4x512ddr (wyrwie się jeszcze tego jednego Hynixa) - wedle instrukcji jak najbardziej (w dualu), ALE jaka będzie domyślna częstotliwość? W K7 na 333, dochodzą te kwestie braku kontrolera pamięci w starych rozwiązaniach itede... Jak to jest w przypadku Asrocka?

  3. Panowie - dlaczego na Abicie NF7 (najlepsza płyta, jaką dotychczas miałem) mam dual-channel bez problemów na 3x512 (obsadzone 3 banki hynixami d43; pewnie 2 kostki tak chodzą, a trzecia, hm), a na tym Asrocku dual nie poleci? (wg manuala pdf)?

     

    Pomijam, że na GA-K8NSC-939 (Gigabyte na NF3 250gb ultra, a więc i tak młodszym chipsecie od NF2) 3xram kompletnie NIE DZIAŁA (tylko 2x lub 4x).

     

    Chipsety "idą do tyłu"?

  4. Razer Krait: recenzja

    TUTAJ.

     

    Przed premierą Copperheada poruszenie wśród graczy było ogromne - oczekiwali czegoś jeszcze lepszego od dotychczasowych rozwiązań, co pozwoliłoby na zdobycie mistrzostwa świata w ulubionej grze. Razer umiejętnie podgrzewał atmosferę, publikując arcyciekawe newsy na temat rewolucyjności tejże myszki. Część osób połknęła haczyk, inni - odeszli rozczarowani. Tym razem jest inaczej - Razer Krait nie jest koniem pociągowym producenta, który nie sili się nawet na wmawianie nam, z jaką to niespotykaną myszką mamy do czynienia. Wychodząc z założenia, że sprawdzone rozwiązania nie niosą ze sobą ryzyka porażki, postanowił połączyć entuzjastów poprzednich modeli - Vipera i Diamondbacka. Czy takie małżeństwo odniesie sukces? A może zabije je rutyna i strach przed czymś naprawdę nowym i pomysłowym? Czy marketingowy haczyk „na stratega” wystarczy w zupełności?

    Podsumowanie:

    Dołączona grafika

     

     

     

     

    __________

    Co do MX400 - raczej jej testować nie będę, nie ma większego sensu.

  5. Obiecana recenzja, mały poślizg, bo czasu nie miałem...

    RECENZJA: Zboard MERC

     

    Specyfika MERC-a („gadżetowość”) sprawia, że nie mam zamiaru nikogo namawiać do jego zakupu. Każdy sam musi we własnym zakresie zadecydować, czy taki patent rzeczywiście jest w stanie mu pomóc. Większość miłośników gier, tak sądzę, wypowie się pozytywnie na ten temat, aczkolwiek należy pamiętać o tym, że wprowadzenie gamepada niesie za sobą pewne... ograniczenia. Te przeszkody to głównie skrócenie dwóch tradycyjnych prawych paneli do jednego wspólnego. Przyznam, że mam problemy czasem z obsługą kursorów (kilkunastoletnie przyzwyczajenie do autonomicznego modelu), irytująca bywa aktywacja/dezaktywacja funkcji numerycznych. To w zasadzie największa wada najnowszego Zboarda. Niektórym może przeszkadzać mały Enter, wysokie klawisze (!) itd. Są to jednak kwestie znane już przed kupnem, zatem MERC-a wybiorą osoby, którym to nie przeszkadza.

    Dołączona grafika

  6. Zapomniałem Wam podać, nie te lata już.

    Jeśli ktoś jest niecierpliwy i już go gardło pali, to niech chociaż przeczyta ten tekścik: PINK PONK

     

    Dotyk i czucie związane z użytkowaniem Krait’a nie stawiają go na najwyższej półce produktów Razera, szczególnie gdy porównać go do starszych braci. Ale nie zapominajmy, że Krait został stworzony dla minimalizacji kosztów związanych z zakupem myszy i ten właśnie segment rynku chce zawojować.

    Yep.
  7. Ta, wiemy - ostrzę sobie zęby na G3, bo dobra stara konstrukcja, na pewno ją zrecenzuję.

     

    Co do nowego Razera - klik jest podobny, jak w poprzednich Razerach, przy okazji recenzowania tej myszki porównam ją do Copperheada (gdzieś ją mam, tylko że tych myszek tyle leży wokół...). Na pewno nie będzie to szybko, bo mam zaległości z innymi testami, pomijam inne obowiązki zawodowe.

     

    Myszka jest niższa, węższa, krótsza i lżejsza! Pamiętajcie o tym.

    Aha - optyk!!!!!!!!!!!

×
×
  • Dodaj nową pozycję...