Skocz do zawartości

beginka

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    7
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

beginka's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputacja

  1. Skanując dysk zewnętrzny HDD Tune wykryłam uszkodzony sektor (sektory?). http://img221.imageshack.us/img221/1734/hd...initiohtnj1.png Sprawdziłam chkdsk i program znalazł mi 18 uszkodzonych sektorów. Nie jestem pewna czy naprawił. W logach jest informacja: Adding 18 bad clusters to the Bad Clusters File. Correcting errors in the Volume Bitmap. Windows has made corrections to the file system. No i teraz clue. Uruchomiłam Hdd regenerator. Program doszedł to tego miejsca, gdzie były te uszkodzone sektory, stanął na pół godziny, a potem zaczął skanować dalej. Nie wykrył żadnych uszkodzonych sektorów i nic nie naprawił. HDD Tune nadal przy skanie dysku wykazuje mi uszkodzenie. Chkdsk - nic. HDD regenerator uruchomiony po raz kolejny - znów staje na pół godziny w tym samym miejscu i rusza dalej nic nie naprawiając. Czy ten program zaczyna naprawiać dopiero po przeskanowaniu całości? (bo ja przerwałam po kolejnych kilku GB za 'błędnymi' sektorami). A może jednak tych uszkodzeń już nie ma?
  2. Dzięki za rady. Dysk odesłany już do serwisu. W Znaku byli tak mili, że nawet kuriera przysłali :wink:
  3. Kupiłam przed miesiącem dysk zewnętrzny Samsunga (160GB). Dziś wykryłam na nim bad clusters i teraz potrzebuję pomocy w: 1. Jak dobrze, w pełni, zdiagnozować ten dysk ? 2. Co z danymi z tego dysku? 3. Co dalej robić – można to wszystko jakoś naprawić? Czy lepiej oddać na gwarancji? Ad 1. Diagnostyka: Zaczęło się od tego, że w dzienniku zdarzeń (‘System’) pojawiło się mnóstwo żółtych wykrzykników z informacją, że jest błąd na dysku zewętrznym przy ‘paging operation’. Zrobiłam ‘Error-checking’ w ‘Disk managemant’ - poszło jako CHKDSK przy starcie systemu. Przy około 20 plikach była informacja o ‘bad cluster replacement’, a na koniec w zestawieniu zbiorczym – informacja, że w 138kb są błędy. Pierwsze pytanie – czy raport z tego testu jest gdzieś zapisywany na dysku? Gdzie? Za szybko mi zniknął i chciałabym jeszcze raz mu się przyjrzeć. Po kolejnym uruchomieniu systemu, w dzienniku zdarzeń mam teraz mnóstwo czerwonych krzyczących Error: ‘bad blocks na dysku X’. To jest jakoś powiązane z CHKDSK? W Evereście sprawdzałam wskaźniki ze SMART, ale odnosi się on tylko do dysku w moim laptopie (chyba jest OK swoją drogą? Tu jest fragment: http://probki.jottit.com/ ). Pytanie: czy mogę zrobić SMART dla dysku zewnętrznego? HD Tune zrobiło mi Error scan. Tutaj umieszczam zdjęcie z tego skanu: http://img146.imageshack.us/img146/5039/hd...initiohmxc5.png Czy jest bardzo źle? Ja nie mam porównania. Nic więcej z tego narzędzia nie potrafię wyciągnąć. W HD Tach próbowałam zrobić test, ale za każdym razem wyskakiwał mi error, kiedy dochodziło do 'Sequential read test' Co o tym wszystkim sądzicie? Ad 2. Dane. Na dysku zewnętrznym mam głównie filmy i muzykę. Czy kiedy podczas CHKDSK było to ‘bad cluster replacement’, to moje dane zostały bezpiecznie przeniesione i są nieuszkodzone? Nie mogę w pełni ich sprawdzić np. odtwarzajac, bo niektóre pliki są dopiero ściagane z P2P. Czym najlepiej sprawdzić, czy nie ma w nich błędów? I, najważniejsze, czy te dane przeniesione przez system do dobrych sektorów są już bezpieczne, czy może należy je ponagrywać na płytki? A co z zapisem nowych danych? Czy system nie zapisze ich przypadkiem w tych uszkodzonych clusterach? Ad. Co dalej? Czy te uszkodzenia są już nieodwracalne? Czy są jakimś zwiastunem, że dysk będzie psuł się coraz bardziej? – w tym miejscu chyba powinnam dodać, że jakiś tydzień temu ten dysk zsunął mi się z biurka na podłogę (podczas pracy); miał amortyzację przez kable i nie trzasnął, ale wstrząsu na pewno doznał. Co przypuszczam jest przyczyną tych uszkodzonych sektorów. Z drugiej strony, uszkodzenia sygnalizowane dopiero po tygodniu? Mogę (chyba?) oddać dysk na gwarancji ze względu na te popsute sektory, ale wolałabym tego uniknąć. Potrzebuję cały czas tej dodatkowej przestrzeni dyskowej i miesiąc oczekiwania na odpowiedź z serwisu to dla mnie dużo. Te 138kb uszkodzeń jeszcze przeżyję, ale boję się, że to może być dopiero początek. Co mi radzicie?
  4. Hey, Mam odwieczny dylemat wyboru słuchawek. Przeczytałam chyba wszystkie możliwe posty na ten temat i właściwie już się zdecydowałam – Koss Porta Pro. Ze względu na wygodę, chwaloną jakość dźwięku, kosmiczny wygląd (straaasznie mi się podobają na zdjęciach :D) no i tą dożywotnią gwarancję. Jednak ostatnio naszły mnie wątpliwości. O Kossach niektórzy mówią, że są przebasowione, a inni znowuż chwalą je za piękny bas. Kwestia jest taką: ja praktycznie (chyba?) nie potrzebuję bassu. Ciężkiej muzyki nie trawię, rock tylko baardzo łagodny (Red Hot Chili Peppers już są dla mnie za ‘mocni’), techno – od święta. Każdy inny rodzaj muzyki jak najbardziej. I elektroniczna (Garbarek, Nyman, Sawhney), i soul, i blues (N.Simone, A. Franklin), i rap, czasami jazz i klasyczna. Czy wobec tego: a) Kossy nie będą mi zniekształcały tego, co słucham; b) Czy będę w stanie docenić klasę Kossów na tym, co słucham? Czy równie dobrze nie sprawdziłyby się tu AKG 24k (412k) – mój drugi wybór (a mogę je kupić na lepszych warunkach). Przesłuchać osobiście żadnych z tych słuchawek nie mam możliwości; mieszkam kilkadziesiąt kilometrów do jakiegokolwiek salonu muzycznego. Muszę więc kupować w ciemno, licząc na wasze dobre rady. :) Jeszcze słowo o tym, do czego podłączę te słuchawki: 1. Mp3 player Samsunga z 10mW na kanał przy 16Ω [Aha, impedancją Kossów się tu nie martwię, nie słucham głośno, a ludzie zapewniali mnie, że 60Ω to jeszcze nie jest tak dużo] 2. Laptop Asus A3Ac z zintegrowaną dźwiękówką – Realtek ALC880, Audio High Definition (więc też nie rewalacja). I proszę, nie wspominajcie mi o Sennheiserach PX100, bo nie mam na nie niestety kasy.
  5. beginka

    Impedancja [ohm] Słuchawek?

    hmm... no pisałam " Output Power 10mW/CH (16Ω)" - czyli udźwignie to 32Ohm-owe słuchawki czy nie? A na marginesie: czasami w opiniach o słuchawkach pojawia się twierdzenie, że są one "wymagające jeśli chodzi o sprzęt nadający dźwięk". To właściwie o jakich parametrach 'sprzętu' tu mówimy? Poza tą impedancją?
  6. Witam, chce kupić słuchawki, które chcę podłączać bezpośrednio do wyjścia audio w moim laptopie jak i do przenośnego odtwarzacza MP3. Żadnych dousznych ani dokanałowych. Tylko nauszne i to otwarte. Nie proszę o pomoc w wyborze. Poczytałam trochę na forum i mam już swoje typy z Sennek, Kossów i AKG w cenie 100+/-50 zł Problem jest wydajność mojego sprzętu. W specyfikacji mojego odtwarzacza MP3 - Samsung Yp-53 - mam napisane: "Earphones Jack Output Power 10mW/CH (16Ω)". To znaczy, że np. 32Ω, nie mówiąc już o 60Ω nie mogę podłączyć? Czym to grozi? Że odtwarzacz mi się zepsuje? Że baterie będą mi się szybciej wyczerpywały (bo to chyba o prąd chodzi ;))? Czy że będzie po prostu cicho? Jeśli chodzi o mój laptop (Asus A3Ac) to miałam pewne kłopoty, żeby stwierdzić jaka jest tam karta dźwiekowa [strona ASUSa nie dostarcza zbyt szczegółowych informacji]. Wiem tylko, że zintegrowana, na chipsecie Chipset Mobile Intel i915GM. Everest wykrywa mi tylko kontroler: Intel 82801FBM ICH6-M - High Definition Audio Controller [b-2]. W Soundmanie mam info, że zarejestrowany kodek to ACL880. Czy to znaczy, że karta to Realtek ACL880? Na stronie Realteka podają, że taki kodek(karta?) automatcznie wykrywa impedancje sprzętu, ale nie podają jaką maksymalnie...:( Więc nie wiem czy takie słuchawki 32-60Ohm rozwiną skrzydła na moim sprzęcie?
  7. Chce kupić dysk przenośny 2.5" i przypuszczam, że będą tam problemu z zasialaniem. Rozważam obudowę WELLAND z USB 2.0 + FireWire, z zasilaniem z mini USB lub opcjonalnie z PS2. Chce uzywać FireWire do transferu danych, a ponieważ port w laptopie mam tylko 4-pinowy, wiec na pewno bede potrzebować oddzielnego zasilania. I tu zaczynają się schody. Zasilania z USB nie chcę, bo już mam już dużo urządzeń podpiętych na USB i mało portów. A portu PS/2 nie mam wcale. Mam natomiast port szeregowy RS 323. Czy jeśli kupię kabel usb - RS 232 (np. coś takiego http://www.allegro.pl/item224559749_usb_to...l_2303_24h.html ) to mogę pociągnąć prąd przez laptop do dysku zewnętrznego? Bo tam wszędzie w opisach takich kabli jest że 'zasilanie z USB' czyli w drugą stronę. I czy to może odbić się jakoś na owym dysku zewnętrznym (jego stabilności, żywotności) Jeśli piszę jakieś totalne bzdury, to sorry :huh: Aha, podłączenie tego mini kabla USB do huba USB z własnym zasilaniem też mnie średnio zadowala (no bo chodzi o mobilność)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...