Pora na nowy dzień i pora na nowe odpowiedzi :)
clockwork_orange, mam nadzieję, że dokładnie przestudiowałeś prezentację Wsparcia, bo połowa moich odpowiedzi będą powtórkami :)
6. Komu pomaga Wsparcie? Przede wszystkim tym, kto zgłosi "problem" w serwisie CoMamRobic.pl. Kto to może być? Na przykład, artyści, studenci, biznesmeni, naukowcy - każdy, kto w jakimś momencie życia mógłby potrzebować pomocy wielu osób.
7. Jak pomaga Wsparcie? Proces wygląda następująco: Najpierw problem przechodzi selekcję, odrzucany jest "spam" oraz problemy, za które Wsparcie z jakichś powodów nie może się brać. Zaakceptowany problem trafia na rozpatrzenie organizacji, jest formułowane rozwiązanie oraz w razie potrzeby - przeprowadzana realizacja, czyli wykonanie. Wykonanie rozwiązania problemu odbywa się również w zorganizowany sposób.
8. Po co pomaga Wsparcie? No cóż, pewnie dlatego, że pomaganie to frajda. A już możliwość pomóc w sposób wyjątkowy, tak, jak nikt nie jest w stanie pomóc - to może przynosić nawet poczucie spełnienia.
9. Dlaczego we Wsparciu jest mało "demokracji"? Dlatego, że do zgrania działań wielu osób jest potrzebna ścisła subordynacja. Można zauważyć, że w każdy dużym i zgranym zespole są "szefowie" i "podwładni". Dlatego też nie istnieją "demokratyczne firmy", w których każdy by decydował za siebie. Demokratyczne wybory roota służą jedynie samokontroli organizacji.
Oraz, clockwork_orange, specjalnie dla Ciebie nienumerowana odpowiedź na pytanie: Czy "zysk" i "pieniądze" - to jest to samo? Oczywiście, że nie, słowo "zysk" znaczeniowo jest bliższe słowu "korzyść", a pojęcia "zysk własny" i "zysk wspólny" pozwalają opisać różnice między zachowaniem egoistycznym i zachowaniem kooperatywnym. Mam nadzieję, że to rozjaśnia nieco sprawę :)