Skocz do zawartości

soloviev

Stały użytkownik
  • Liczba zawartości

    19
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez soloviev

  1. Annex A działa na najzwyklejszych liniach analogowych, Annex B z kolei na liniach cyfrowych ISDN. Jeśli chodzi o Neostradę, czy Netię na linii TP, to oczywiste jest że musi być Annex A.

     

    Masz 2 wyjścia:

    1. Kupić modem ADSL ze złączem RJ-45 (ethernet) i podłączyć go do posiadanego przez Ciebie routera.

    2. Kupić router z wbudowanym modemem ADSL, mogę polecić TP-LINKa TD-W8901G, którego sam używam, ewentualnie nieco droższego TD-W8910G.

  2. TD-W8910G i TD-W8901G to tak naprawdę dwa różne sprzęty, mimo że zostały opakowane w identycznych obudowach. Pierwszy bazuje na chipsecie Broadcom i układzie radiowym Atheros, drugi na chipsecie Trendchip oraz układzie radiowym Ralink. Jak łatwo się domyślić są to tańsze rozwiązania (mniej renomowanych firm). Czy gorsze? Nie wiem. Na razie mój TD-W8901G spisuje się bez zarzutu, wcześniej również miałem router na Trendchipie i też działał OK, nie wieszał się.

     

    Oba sprzęty mają podobne parametry, w tym jakiś prosty QoS, żaden nie posiada funkcji Extended Range.

  3. PR różni się od P kolorem obudowy (ciemniejszy odcień szarości), przyciskiem Cancel w kolorze pomarańczowym (w P jest szary) oraz wsparciem dla Visty w postaci dodatkowej płyty CD i kartki A4 z instrukcją instalacji w tym systemie (oczywiście w przypadku P sterownik można pobrać z neta). No ale od razu jest to nowszy model. :mrgreen: :mrgreen:

  4. Moja HP LJ 5L poszła na śmietnik (dosłownie), zepsuł się mechanizm wciągający papier. Być może wystarczyło wymienić tylko jakieś rolki, ale stwierdziłem że nie warto inwestować w jedenastoletnią drukarkę przy niskich cenach nowych laserów. Drukowanie pdf-ów, czy większej grafiki to był koszmar - sukcesem było jeśli po minucie zaczęła drukować - najczęściej zwyczajnie wyskakiwał błąd i trzeba było restartować sprzęt. Prędkość drukowania standardowych dokumentów (np. z edytora tekstu) też nie była imponująca. Zmieniłem ją na Samsunga ML-2010PR i muszę powiedzieć, że był to strzał w dziesiątkę. Jedyną przewagą HP nad Samsungiem była bardzo cicha praca.

  5. Na oryginalnych tonerach taniej wychodzi Samsung (toner trochę droższy, ale na 3000 stron, a nie 2000). Na regenerowanych zdecydowanie wygrywa HP. Jeśli chodzi o samodzielne regenerowanie to znowu liderem jest Samsung. Zaletą HP jest cichsza praca, Samsung buczy przez kilka minut zanim przejdzie do stanu uśpienia. 2010PR jest z kolei szybsza (8 MB pamięci), producent daje jej większy miesięczny przebieg, ma 2 lata gwarancji (HP - 1 rok), chociaż przy samodzielnym napełnianiu może być różnie z tą gwarancją. Wygrywa też jeśli chodzi o koszt zakupu. A jest jeszcze inna ciekawa drukarka - Brother HL-2032. Ja się zdecydowałem na Samsunga i muszę powiedzieć, że jestem zadowolony.

  6. Akurat Samsung ma chyba najlepszą opinię jako sprzęt do samodzielnego zasypywania tonera (spośród nowych małych drukarek laserowych). Nie ma w nim żadnego chipu jak np. w Lexmarku E120, ani bezpiecznika, jest łatwy dostęp i w ogóle trudniej coś zepsuć niż w przypadku konkurencji. Oryginalne tonery oraz zamienniki są trochę droższe niż konkurencji, ale drukują 3000 stron, a nie 2000, więc i tak wychodzi korzystniej.

  7. Kupiłem wczoraj Samsunga ML-2010PR, dałem 213 zeta z groszami. Ogólnie to fajny sprzęt, niezła rakieta. Denerwuje mnie tylko ten hałas emitowany przez kilka minut po włączeniu lub zakończeniu wydruku. W nowszych laserach innych firm (np. Lexmarku E120) też tak jest? Mój stary HP LJ 5L wydawał dźwięki tylko podczas drukowania. Sytuację jakoś ratuje przycisk z tyłu obudowy.

     

    Czy kaseta ze startowym tonerem na 1000 stron różni się od tego właściwego (3000 stron)? Jest ona mniejsza?

×
×
  • Dodaj nową pozycję...