
mlis
Stały użytkownik-
Postów
21 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
Osiągnięcia mlis
-
Ustawienia zworek, co konkretnie masz na myśli? Od resetowania ustawień biosu zacząłem. A co do dalszych konfiguracji IRQ przypisane, AGP Aparture Size to chyba nie to płyta... Możliwe w konfiguracji jest tylko Share Memory Size (odpowiedzialne za przydział pamięci dla zintegrowanej grafiki i które max wynosi 32MB - tyle też jest ustawione) i Graphics Aperture Size które chyba jest odpowiednikiem AGP Aperture Size. Ustawione jest defaultowo na 64MB, próby przy innych wartościach nic nie dały. PM w czterech różnych konfiguracjach (APM, ACPI, AMP/ACPI, disable) nic nie zmieniło. Skłoniłem się nawet do updatu biosu co oczywiście również nie przyniosło pożądanego rezultatu. System bez SP i na sterownikach ze strony producenta nie rusza w trybie innym niż awaryjny. Nie mam już zielonego pojęcia jak zmusić tą grafikę do współpracy. W 99% przypadków sprawa wygląda tak: przy którychś ustawieniach biosu dostałem bluscreena tej treści:
-
Zrobiłem test MHDD i wynik wygląda następująco: Odczyt: <3ms : 524786 <10ms : 88131 <50ms : 31 <150 ms : 0 <500ms : 0 >500ms : 0 Zero błędów. Odczyt S.M.A.R.T. daje 0 dla reallocated sectors count, i 36 dla start/stop count, więc potwierdza się nowość dysku. To nie jego wina. Co do karty graficznej, nie mam nic pod ręką na PCI a slotu AGP oczywiście nie ma. Tak gdybam - możliwym jest żeby ze względu na starość płyty i co za tym idzie zintegrowanej grafiki był jakiś konflikt sterowników tych z płytki xpka? Da się to jakoś zweryfikować? I jeszcze pytanie odnośnie taśm ATA. Da się zrobić jakiś test żeby sprawdzić czy z nią wszystko okej? Mam problemy ze znalezieniem informacji na ten temat. edit: Wyczytałem, że odczyt smart dla parametru Ultra ATA CRC Error Rate może świadczyć o uszkodzonej taśmie. W tym przypadku wynosi on 0, więc przyjmuję, że taśma jest okej. Ale pytanie o sterowniki wciąż aktualne. edit 2: Po kilka minutach spędzonych w towarzystwie konsoli dowiedziałem się co to za płyta i co na niej jest. Płyta jest produkcji HSING TECH ENTERPRISE a model to M754LMR. Karta graficzna na niej to Nvidia Aladdin TNT2. Idąc tym tropem znalazłem przyczynę problemu z instalacją, którą było zbyt mało pamięci RAM dzielonej z grafiką. 32 MB (czyli max wg konfiguracji biosu) załatwiło sprawę. Nie mniej po instalacji, system wiesza się w momencie przejścia ekranu logowania windows "Zapraszamy". Albo zwis na amen, albo blue screen, albo restart. Tryb awaryjny się ładuje, VGA już nie. Próbuję z różnymi sterownikami do grafiki, bo przypuszczam że tutaj tkwi problem, ale jak dotąd nie przyniosło to efektu. Po odinstalowaniu sterów system też nie rusza a i nawet awaryjny nie chce się uruchomić... Jakieś pomysły?
-
Jeżeli mówimy o tym Seagate, to jest to nowy dysk kupiony nie więcej jak tydzień temu na allegro. Sprzedawca wygląda mi na wiarygodnego, zresztą jest 12 m-cy gwarancji co pozwala mi wierzyć, że dysk jest nowy po wymianie gwarancyjnej. Ewentualnie mógłbym go sprawdzić jakimś narzędziem, tylko czy jest sens?
-
Witam, Prawie 5x podchodzę do instalacji systemu na jednym z komputerów i zaczynam powoli łysieć, z nerwów wyrywając sobie włosy. Niestety platformy sprzętowej w całości nie jestem w stanie określić, bo jest to dość stary zestaw. Płyta MicroATX ze zintegrowaną grafiką, Celeron 633MHz, 128 RAM PC133, dysk Seagate 80GB ST3802110ACE + drugi stary 30GB, zasilacz jakiś syfski no-name 350W, karta dźwiękowa pod PCI na yamaha ymf724f-v, bo ta na płycie chyba coś szwankowała. Wiem, że to niemal zabytek, ale mimo wszystko potrzebuję go uruchomić. Problem polega na tym, że w czasie instalacji winxp prof w etapie "zapisywanie ustawień" instalacja strzela focha i wyskakują pionowe niebiesko-błękitne paski. Początkowo myślałem, że powodem może być źle przygotowana płyta po integracji SP3 w nLite, ale próba instalacji z płytki z której stawiałem system nie raz dała podobny efekt. Próba instalacji dziewiczej wersji bez sp również zakończyła się fiaskiem. Ponowne przygotowanie płytki w nLite dała ten sam efekt. Teoretycznie wszystkie 3 wersje instalacyjne były wykonane na bazie owej płyty bez sp o czym wspominam gdyby to miało jakieś znaczenie. Ram testowałem MemTestem i jedną kość dałem psu do zabawy, ale niestety to nic nie zmieniło. Stukając palcem nerwowo o biurko zastanawiam się co może być przyczyną? Za wszelką pomoc będę niezmiernie wdzięczny.
-
Fakt faktem, że w końcu z modernizacji stanęło na wymianie obudowy i dysku a w miejsce reszty wszedł laptop, więc temat uważam za zakończony. Dzięki wszystkim za pomoc!
-
Miałem podobne obawy zaraz po tym jak otworzyłem obudowę, ale minęły po wciśnięciu włącznika - o dziwo start był udany, bez potknięć (na tym co było do tej pory). Jestem człowiekiem silnej wiary i liczę, że cuda zdarzają się dwukrotnie :) Tak naprawdę wiele tutaj nie ryzykujemy, ewentualnie kupno nowej jednostki, co raczej wpłynie korzystnie na zdrowie psychiczne użytkownika ;)
-
Działał do tej pory przez jakiś czas, myślę że podziała i jeszcze trochę, a ile to się przekonamy. Jak wybuchnie zaraz po podłączeniu nie omieszkam o tym wspomnieć ;) Tak czy inaczej dzięki za pomoc.
-
dobre i to xD ale poważnie, da sobie radę czy nie?
-
W innym temacie rozprawiałem na temat 'modernizacji' starej skrzynki, rzecz jasna nie mojej. Dostałem wytyczne i muszę się ich trzymać, głównie tych finansowych, stąd ową płytę chce podpiąć pod stary zasilacz. A co to za model? Szczerze powiedziawszy trudno stwierdzić, bo z naklejki jedyne logo jakie można wyczytać to "RoHS complianty" czyli jakiś noname w czystej postaci. Nie mniej, komp do filmów i neta, więc ze swoim 350W myślę że do pierwszego zawahania zasilania sieciowego pociągnie ;)
-
Domyślam się że odpowiedź będzie twierdząca, ale z przezorności wolę zapytać czy w zasilaczach które nie mają oddzielnego wyjścia 4 pin dla CPU można zastosować przejściówkę Molex - ATA12V i zaspokoić potrzeby płyty w ten sposób? (: Będzie to to działać? Widziałem takie ustrojstwo na allegro, ale wolę się upewnić. Docelowo chciałbym to zastosować w FOXCONNie 6100M2MA-RS2H.
-
Dokładnie do tego zmierzam - coś przewiewnego i w dobrej cenie. Myślę, że z tym już jakoś poradzę. FDD, HDD, DVD i zasilacz posiadam ze starego grata z którego muszę poskładać trochę nowszego (: na tym FOXCONNie zasilanie jest 24 pinowe? Tak jak napisałem wyżej, nie warto inwestować w coś, co leży u mnie na półce. Gdyby to był sprzęt dla mnie, rozmowa wyglądałby nieco inaczej, ale dostałem wytyczne i muszę się w nich zamknąć. Rozbudowa - prawie na każdej płaszczyźnie z wyjątkiem płyty, dlatego praktycznie jestem zdecydowany.
-
Witam, Problem polega na złożeniu zestawu do 350zł. Słowa problem użyłem specjalnie, ponieważ nie do końca wiem jak zabrać się za wybór podzespołów. Rzecz jasna mówimy tutaj o używanym sprzęcie, najprościej z allegro. Nie wiem jakie kryteria obrać przy wyborze płyty - która na pewno musi posiadać zintegrowaną grafikę, i procesora, nie wiem co w tym przedziale cenowym i z 'tamtego' okresu może być godne uwagi. Za wszelkie wskazówki i tropy będę wdzięczny ;) Głównie pod internet i filmy.
-
Trochę słabo uściśliłem pytanie. Porobiłem kilka testów i jednak stwierdzam, że bez dobrego dmuchania się nie obejdzie. Z tego co przeglądnąłem nawiew front i rear nie spełnia zbyt dobrze swojego zadania, więc zastanawia się nad kilkoma innymi rozwiązaniami. W budzie standardowo mam możliwość zamontowania na tył i bok 120mm, 92mm i 80mm (alternatywnie). Pewny już jestem, że będę wiercił na górze otwór na 120mm, więc i dużym problemem nie będzie przy okazji wywalić otwór na spodzie, tylko czy warto? W takiej konfiguracji na spodzie byłby wlot i na górze wylot. Czy może lepiej tył i góra? Jakie zestawienie będzie najlepsze? No i wraca z pytaniem odnośnie wentyli jakie wmontować w zależności od konfiguracji i jaką 120mm użyć na fanswap w zasilaczu. Obecna tłucze się nie miłosiernie. Przede wszystkim zależy mi na ciszy, ale nie kosztem bardzo słabej wydajności, bo to mija się z celem.
-
Te wentyle byłby pionowo, nie wiem czy warto wywalać dziurę na spodzie, skoro i tak temperatury są na niezłych poziomach. Ewentualnie, gdyby takie zestawienie (przód 140mm, tył 120mm) nie spełniało swojego zdania, mogę pomyśleć nad borowaniem :) Edit: Co myślicie o arctic coling arctic fan 12L albo chieftec AF-12 ?
-
Usadziłem na proca Sonic Tower ver.2 + Silver V i różnica między tą, a poprzednią konfiguracją jest ogromna. Poza tym dysk wpakowałem w BTB, co praktycznie całkowicie wyeliminowało chrobotanie twardziela. W budzie póki co są dwa wentyle: jeden w zasilaczu i jeden na grafice, a z temperaturami nie jest wcale najgorzej. Proc oscyluje w granicach ~40 stopni, dysk ~30 w stresie, więc myślę, że dwa ciche wentyle na 5V powinny w zupełności wystarczyć. Tylko pytanie co w miarę taniego mogę tam wrzucić. Z dostępnością wentyli na miejscu będzie problem. U mnie w mieścinie słabo z dobrym asortymentem... Jeżeli ktoś ma doświadczenie z jakimś stosunkowo dobrym i tanim sprzętem to chętnie posłucham. Bo te wyżej za tanie nie są jak na wentyle :)