Witam.
Plan akcji jest następujący - nowe mobo, CPU, grafika, pamięć i zasilacz, a wszystko na przestrzeni 1600-1900 PLN. Nie zamierzam podkręcać.
Póki co wytypowałem:
motherboard - Asus P5K-E - 400zł
CPU - C2D E4600 lub E6550 - 400zł / 500zł
GPU - GF 9600GT 512mb - 500zł
A teraz pytania:
Jaki RAM? Zależy mi na tym, aby pamięci w żaden sposób nie ograniczały pracy procesora. Myślałem o tych rzekomo rewelacyjnych Kingmaxach DDR2 1gb 1066 (razy dwa, oczywiście), ale jest problem z ich dostępnością, a ja nie mogę czekać. A pamięci do wyboru jest ogrom.
Jaki zasilacz? Przyznam że tutaj mam duży dylemant. Przede wszystkim mam nikłe pojęcie o zasilaczach - wiem tylko tyle, że na szynie 12v powinno być przynajmniej 16A, no i ogólna moc zasilacza coś w okolicach 400W, ale cała reszta (co jak są podwójne czy poczwórne szyny? co z innymi szynami? co z jakością/żywotnością zasilaczy?) przyprawia mnie o ból głowy. Dlatego miło by było, gdyby ktoś bardziej doświadczony mógł polecić jakieś konkretne modele.
Z góry dziękuję za porady.