Skocz do zawartości

Wampun

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    7
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Wampun's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputacja

  1. Wampun

    Ati Radeon 9800 Se

    Mam małe pytanie lamerskie. Mam kartę 9800SE i z tego co wiem to jest niemodowalna bo po zainstalowaniu sterowników Omega specjalnie przeznaczonych do 9800SE, a wię codblokowaniu dodatkowych potoków w grach pojawiły mi się nie tyle artefakty co po prostu obraz się kaszaniał strasznie. Czy w takim przypadku nic wiecej nie mogę zrobić żeby podnieść wydajnoć mojej karty? Czy te Hardmody (z lutowaniem) również nic nie zmienią?
  2. A taktowanie FSB jak przeprowadziłeś? Czy również drutami? Bo zapewne w Twojej płycie zwiększenie FSB podnosiło także PCI i AGP?
  3. Zene, czy masz zablokowany mnożnik procesora, czy tez uniemożliwia Ci to płyta główna? I pytanie do wszystkich: Czy dane z tej strony: http://www.ocinside.de/go_e.html?/html/wor...amd_pinmod.html to są jakieś "pewniaki"? Czy powiedzmy "pomyłkę - błąd" polegający na nieodpowiednim dla danego procesora połączeniu "nużek" zawsze przypłaca się jego spaleniem?
  4. No po tych dwóch postach nieco mi się rozjaśniło, chociaż nie ukrywam że jestem coraz bardziej rozczarowany tą płytą, no ale było nie było mam ją już 1,5 roku. Może czas rozejrzeć się za nową... W każdym razie znalazłem w specyfikacji tej płyty takie info: CPU/AGP/DIMM setting 1. CPU FSB adjustable via BIOS (1MHz-linear) 2. CPU Vcore Voltage adjustable via BIOS 3. AGP Voltage : N/A 4. Memory Voltage : N/A Poza tym rzeczywiście w instrukcji jest podany skrót Ctrl do zaawansowanych opcji, wygląda więc na to, że powinienem uzyskać dostęp do ustawień zegara procesora, o ile ten nie jest zablokowany...
  5. Wielkie dzięki za zainteresowanie moim postem. Niestety z anglika nie jestem zbyt biegły, a tylko taką mam instrukcję. W każdym razie jak napisałem przetaktować magistralę mogę bez wchodzenia do jakichś specjalnych opcji tyle, że wraz z FSB podnoszą się także wartości przy PCI i AGP. Poza tym mam również możliwość podnoszenia napięcia(o +5%, +10%). Zobaczę tylko czy przy użyciu ctrl+F1 dostanę się do ustawień np. zablokowania przetaktowania AGP i PCI, albo do ustawień mnożnika procesora. Jak przeczytałem na tym forum podobno procesory wyprodukowane po 39 tygodniu 2003 roku mają zablokowany mnożnik(w domu odczytam oznaczenie mojego Athlona), ale czytałem również o różnym ołówkowaniu, zamalowywaniu lakierem przewodzącym prąd, a także drutowaniu procesorów. Czy jeżeli okaże się, że mam zablokowany ten mnożnik w Athlonie 2600+ to nawet drutowanie tu nie pomoże czy też te dziwaczne operacje wykonuje się właśnie w przypadku zablokowanego mnożnika w procesorze?
  6. To mój 1 post na tym forum, więc na wstępie zaznaczę, że dość dokładnie przestudiowałem FAQ, poza tym poczytałem wątki o płytach Gigabyta (o których jest tu nie mało), ale dotyczy to innych modeli np GA-7VAX itd. Jeżeli jest coś o samej GA-7VA to bardzo niewiele. Od wczoraj jestem posiadaczem XP 2600+ i chciałbym go podkręcić. W biosie widzę niestety, że mam zablokowany mnożnik procesora. Wcześniej miałem Durona 850 i płytę ESC K7VZA na której dało się Durona podkręcać. Potem przełożyłem mojego 850-tkę do GA-7VA i tu takiej możliwości nie mam, tak więc wychodzi na to, że ta płyta ma zablokowane przetaktowywanie zegara procesora. Z kolei FSB mogę zmieniać, ale mam widocznie odblokowane podnoszenie częstotliwości FSB PCI i AGP bo rosną wraz z przetaktowwaniem magistrali. I teraz zastanawiam się czy mam taką kiepską płytę. Czy może wystarczy coś przestawić. Jeżeli ktoś ma jakieś doświadczenia w OC na GA-7VA (o ile to wogóle możliwe na tym sprzęcie) to będę wdzięczny za porady.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...