Jump to content

GordonShumway

Użytkownik
 • Content Count

  2
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralna

About GordonShumway

 • Rank
  Newbie
 1. Ciemniejsza górna część ekranu to normalne zjawisko w monitorach z matrycą TN. Mój monitor miał ustawioną matrycę CMO22W 4L ale zmieniłem ją na LPL22W 4L. Przy tym ustawieniu obraz staje się mniej zielonkawy i ma bardziej równomierne przejście gradientu szarości. Nie zauważyłem aby zmiana typu matrycy wpływała na inne parametry jak wyświetlanie kolorów. Czy da się w jakiś sposób zmodyfikować wartości GAIN i OFFSET w menu serwisowym? można by wtedy dokładniej skalibrować monitor.
 2. Posiadam monitor od 4 dni (zakupiony w Agito) i mogę się z wami podzielić moimi spostrzeżeniami. Przesiadłem się z CRT Hyundai Q790, choć pracowałem też z różnymi LCD więc znam ich wady. Nie liczyłem że ten LG będzie idealny, w końcu to tylko TN i moje obawy częściowo się potwierdziły. Pierwsze co rzuca się w oczy to słabe odwzorowanie kolorów w porównaniu z CRT. Widać to szczególnie na odcieniu skóry (filetowo-zielony odcień). Oglądając gradient odcieni szarości widać, że poniżej poziomu 128 odcień zmienia się w zielony :/ przez to w ciemnych scenach na monitorze dominuje lekka zieleń. Po włączeniu f-engine ten efekt zanika ale wtedy dokucza dynamiczny kontrast i też nie jest najlepiej. Biel też nie jest idealna - lekko żółtawa. Podświetlenie matrycy muszę pochwalić - tylko na górze i na dole widać przy brzegu lekkie smugi gdy ekran jest cały czarny. Poziom czerni też jest całkiem przyzwoity tak samo jak kąty które jak na TN są całkiem dobre. Monitor piszczy cichutko, najmniej przy ustawieniu jasności na 100 i na 30. Na szczęście jasność 30 jest dla mnie optymalna więc piszczenia praktycznie nie słyszę. Grałem na monitorku w kilka gier i muszę powiedzieć że ma naprawdę szybką matrycę i żadnego smużenia nie zauważyłem. Ogólnie monitor za te pieniądze jest całkiem dobry. Wady jakie posiada wynikają głownie z technologi TN więc nie ma co narzekać tylko cieszyć się ogromnym i jakże pięknym nabytkiem :) Tox: Ten efekt z jasnością to dynamiczny kontrast. Trzeba przestawić f-engine na "normalny" (było o tym już wiele razy) Moje optymalne ustawienia: jasnośc: 30 kontrast 60 (przy mniejszych traci się na kontraście a widać tak samo) RGB: 50. 45. 50 ostrość: 5 (domyślna wartość)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.