Jump to content

arak

Stały użytkownik
 • Posts

  117
 • Joined

 • Last visited

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna

arak's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

-2

Reputation

 1. Witam. Mam prośbę. Dotychczasowy zasilacz(oryginalny) odmówił pracy. Czy zakup poniższego adaptera będzie dobrym wyborem: https://allegro.pl/oferta/zasilacz-ladowarka-dell-inspiron-1764-17r-5720-7396536139 Dzięki wielkie.
 2. Witam. Dziś do mnie dotarł nowy dysk ssd,który będę montował w komputerze i instalował na nim system. Wyciągnięty stary dysk twardy chcę przeznaczyć jako dysk przenośny ze względu na sporą ilość zgromadzonej na nim muzyki i filmów. Jest to dysk podzielony na 3 partycje(systemowa-programy-muzyka/filmy) I tu moje pytanie, czy podłączając hdd pod usb (zakupiłem już odpowiednią kieszeń wraz z kablem) będę mógł skorzystać z zainstalowanych tam programów,np. do nagrywania płyt lub z Office? Czy będą one do uruchomienia czy na nowo trzeba je zainstalować na nowym ssd? Dzięki.
 3. A zalecane jest sformatowanie tej partycji z systemem na hdd?
 4. A czy system zainstalowany na starym dysku twardym należy usunąć zupełnie z partycji(dysk jest podzielny na 3 części) i ewentualnie jak zrobić to poprawnie? Chciałbym go zachować do danych. Czy wystarczy ponownie podłączyć go po instalacji Windowsa 7 na dysku ssd?
 5. Dzięki za wszystkie pomocne informacje. A jeżeli chodzi chodzi o parametr Onboard SATA/IDE Device oraz Onboard SATA/IDE Ctrl Mode? Czy pozostawić bez zmian?
 6. Dzięki za wszystkie pomocne informacje. A jeżeli chodzi chodzi o parametr Onboard SATA/IDE Device oraz Onboard SATA/IDE Ctrl Mode? Czy pozostawić bez zmian?
 7. Witam. Przymierzam się do przesiadki na dysk ssd. Czy załączone ustawienia biosu pozostawić bez zmian czy przed instalacją dokonać jakieś korekty? Dzięki z góry.
 8. A po zainstalowaniu systemu na dysk ssd w trybie AHCI to na karcie w biosie także nie będzie widocznych dysków?
 9. Dziękuję za pomoc. Chciałbym jeszcze prosić o wyjaśnienie 3 kwestii jeśli można. 1 - Po wyłączeniu AHCI system nie chce się załadować. Czy możliwe jest że podczas instalacji systemu były właśnie obecne ustawienia w biosie( nie byłem przy instalacji Windowsa) i wyłączenie AHCI daje taki właśnie efekt(po powrocie do AHCI wszystko jest ok)? 2 - Za kilka dni w komputerze będzie wymieniany wysłużony dysk na dysk ssd. Czy warto zostawić właśnie tą opcję AHCI przy tym właśnie dysku? 3 - Jaką korzyść odniosę po aktywowaniu SATA Port0-1 Native Mode? Dziękuję z góry.
 10. Czy takie ustawienie w biosie może to potwierdzać ?
 11. Witam. Mam oto taką sytuację. Po włączeniu komputera tradycyjnie pojawia się na chwilę na czarnym ekranie wersja biosu i podłączony sprzęt(dysk,cd-rom).I tu wszystko jest ok. Jednak po wejściu do biosu na karcie,która powinna pokazać zainstalowane urządzenia,wszystkie pozycje w nawisie mają [ None] . Ja można to wytłumaczyć i czy mogę to w jakiś sposób naprawić? Dodam że Windows widzi wszystko poprawnie.Wygląda to dokładnie tak: Gigabyte Ga-P35 DS3 Dziękuję z góry.
 12. Dzięki "maker3" Właśnie tak zrobiłem. Zyskałem odpowiednią ilość GB. Jak teraz mogę to wolne miejsce przenieść do partycji systemowej? Dzięki.
 13. Witam. Posiadam dysk twardy o pojemności 250 GB. W momencie instalacji systemu podzielony został na 3 partycje: 40 GB(z systemem) i dwie pozostałe po ok 100 GB. Po dłuższym użytkowaniu idzie zauważyć że na partycji systemowej nie ma już za dużo miejsca i idzie to odczuć na szybkości działania. Wszystko co było do usunięcia z niej już to zrobiłem. Czy jest możliwość powiększenia jej :gigabajtowo",np przydzielając jej miejsce z jednej z dwóch pozostałych partycji,ponieważ obie są wykorzystanie mniej więcej w połowie. Dzięki wielkie z góry.
 14. Ma szczęście nie wydałem zbyt dużo pieniędzy na tą nową kartę(kupiłem ją okazyjnie) i głównie chodziło żeby była lepsza od obecnej,tzn. Geforce 210. Na tej nowej karcie nie będę grał w gry,służy on głównie do prac biurowych,przeglądania internetu i oglądania filmów. Czy przeznaczając tego radeona do takich "obowiązków" jak powyżej to powinien odczuć poprawę,bo ten Geforce nawet z tym sobie nieraz nie radził? I chciałbym dopytać czy stare sterowniki do Nvidii najlepiej odinstalować ręcznie a potem pozostałości Driver Sweaper-em? Dzięki.
 15. Przepraszam,mógłbym prosić o wyjaśnienie w troszkę prostszych słowach określenia z 3 postu - "są to karty na architekturze VLIW5, czyli TRUPY." Dzięki.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.