Skocz do zawartości

Dziara

Stały użytkownik
  • Postów

    67
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia Dziara

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputacja

  1. nie chcę zakładać nowego tematu, ale chciałem podpiąć się pod ten: jak to jest z tą temperaturą akumulatorów podczas ładowania, mam Energizery 2500mAh, ładowarka MW1270 i w srodku cyklu ładowania akumulatory są naprawdę bardzo gorące, na oko około 45-50 C. prośba o opinie, dzięki.
  2. wentylatory połączone w szereg nie dadzą Ci zwiększonego przepływu, zwiększa się spręż takiego układu czyli "zdolność" pokonania oporów, przy założeniu , że wentylatory są takie same wydajność = const.czyli równa wydajności jednego wentyla - tyle teoria, imho - pomysł nie halo :-)
  3. gwoli ścisłości: wszystko co wstawisz przed lub za wentylatorem będzie powodować straty i szum - mniejsze bądź większe w zależności od teg co to będzie ...co do tej siateczki - nie wierzę w jej małą "restrykcyjność" (co za określenie :-) ), w miarę upływu czasu złapie tyle kurzu, że wentylator będzie miał minimalną wydajność, no i czyszczenie tej siatki nie będzie łatwe
  4. Ja wyszlifowałem Thermaltake SilentBoosta u jubilera na lustro i..temperatura nie spadła nawet o jeden stopień. Całe to szlifowanie jawi się jako niepotrzebny zabieg poprawiający ..samopoczucie :-)))
  5. A jak Panowie temperatura na SI-97 w te upały ? Zakładając niewielkie zabrudzenie mi skoczyła z ok. 40-41 zwykle do 45-46 C dziś - przy nic nierobieniu. A jak u Was ?
  6. jak już wspomniałem Ja obserwuję duży wpływ wentylacji w budzie na temperaturę na procesorze, więc spróbuj może zrobić coś w tym kierunku
  7. @crash zero to bardzo ciekawe co napisałeś o copershimie :-) zwróć uwagę że TEN copershim ma wygięte brzegi, według mojej opinii założyłeś go odwrotnie ( nie wiem czy to możliwe :-)), i cooler jest podniesiony na jakiś 1 mm nad procka, swoją drogą to ciekaw jestem jak to zrobiłeś ?:-) bardziej prawdopodobne , że przesunąłeś go trochę i jeden z brzegów zawadza o powierzchnię proca, copershim to nie jest [ciach!]o i wcale nie powoduje takiego wzrostu temperatury, według mnie cos nie tak robisz przy zakładaniu, @ksyho co do obróbki termicznej AS5 - Ja nie zauważyłem takiego spadku temperatury po 1 ,2 czy nawet 5 dniach czy tygodniach, natomiast zauważam wyraźny wpływ: 1. zmian obrotów wentylatorów wtłaczających powietrze na temperaturę na procesorze, momentalnie wystepuje skok o 1-2 stopnie do góry lub odwrotnie; 2. ilości kurzu na radiatorze SI na temperaturę procesora - jest cholernie czuły na "brud"
  8. Dziara

    Speedfan

    cyt. "Standard zarządzania energią opracowany przez firmy Intel, Microsoft i Toshiba, który znacznie zwiększa możliwości APM. Ulepszenie polega na tym, że w ACPI to system operacyjny, a nie BIOS (tak jak w wypadku APM) kontroluje dopływ energii do poszczególnych urządzeń. Dzięki temu komputer nie wyłączy się np. podczas wyświetlania prezentacji, co mogło się zdarzyć przy korzystaniu tylko z APM. Użytkownik sam ustala w systemie operacyjnym, kiedy urządzenia takie jak dyski twarde, napędy CD-ROM czy drukarki są włączane lub wyłączane. ACPI jest obsługiwane przez Windows 98 i nowsze, zostaje uaktywnione tylko raz podczas instalacji (Windows wykrywa, czy BIOS jest zgodny z ACPI). Ang. Advanced Configuration and Power Interface - zaawansowany interfejs zarządzania konfiguracją i energią. " pytanie za 100 pkt powinno brzmieć : nie CZEGO ale KTÓRĄ (z którego czujnika?) temperaturę speedfan interpretuje jako "temperatura ACPI"? :-) swoją drogą mój speedfan czegoś takiego nie pokazuje :-)
  9. nie ma cudownego sposobu na filtrację powietrza :-) KAŻDA przeszkoda wstawiona na ssaniu czy na tłoczeniu wentylatora spowoduje spadek wydajności, a w zależności od ilości kurzu w pokoju, po jakimś czasie krótszym lub dłuższym,wydajność będzie systematycznie spadać, bo tak musi być :-),miałem filtr na przedniej ścianie na 2 wentylatorach, niestety sposób montażu zmuszał mnie do "rewolucji", w konsekwencji przestało mnie to bawić, iloś syfu na filtrze była taka, że wentyl praktycznie nie pompował nic a temperatura w budzie rosła, teraz nie mam żadnego filtra, co 2-3 tygodnie odkurzam kompa i tak jest dobrze, jako materiału filtracyjnego używałem oryginalnej włókniny filtracyjnej stosowanej w wentylacji, możesz zastosować włókniny do filtrów akwarystycznych -dobra rzecz, gąbka czy rajstopa ? nie wiem,być może, wydaje mi się , że najważniejsza rzecz to łatwość montażu i demontażu, a tu producenci obudów jeszcze są daleko w tyle, pomijam samoróbki-modowane obudowy gdzie filtr przyklejasz taśmą na froncie obudowy :-)
  10. Wydaje mi się , że zasadnicze znaczenie dla informacji ( dla potrzeb kodu aktywacji) zapisywanej podczas instalacji ma płyta główna, stąd też zmiana proca i grafy nie wywołała rewolucji :-)
  11. Tak teraz to wątpliwości wyczerpałeś :-) Zawsze informacje o temperaturach są mało ścisłe, Twój tunel tłumaczy wszystko. Dzięki za wyczerpującą informację. Nie pamiętasz może jakie miałeś temperatury bez tunelu ?:-)
  12. poszperaj w necie na jakichś stronach tweakowych WIndowsa takie rzeczy uzyskuje się poprzez edycję zapisów w rejestrze, niestety trzeba po prostu wiedzieć gdzie dokonać zmian, jeśli jesteś początkujący jak twierdzisz, zachowaj przy tym szczególną ostrożność.
  13. nie do końca może w temacie, ale pamiętam że kiedyś za czasów "lewego" MS Office'a zdarzały się żądania pakietu o ponowną aktywację, wtedy wystarczała podmiana oryginalnego MSO.dll na ten "właściwy" :-). Być może wykonując jakąś operację Windowsy podmieniły plik z zapisanym configiem lub jest on uszkodzony. Co do ponownej aktywacji : Pani w Microsoft'cie nawet nie pytała mnie dlaczego chcę aktywowac ponownie, po prostu wygenerowała nowy kod i koniec. Powodzenia
  14. karta 16 MB, która pracuje OK jest tego samego producenta :-) będę więc reklamował tą 64 MB. Jakiego producenta karty polecacie? Dzięki
  15. A Ja się zastanawiam skąd masz taką temperaturę na swoim zestawie, czym mierzysz te temperatury, czy 30 stopni miałeś zimą, a 35 teraz ? Pytam ze względu na to, iż przerabiałem wentylację kompa już tysiąc razy i temperatura nie schodzi poniżej 40 C w idle zimą. 2530 to PR czy faktyczna częstotliwośc taktowania procesora?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...