Jump to content

controller

Stały użytkownik
 • Posts

  14
 • Joined

 • Last visited

controller's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputation

 1. Wielkie dzięki wszystkim, system zainstalowany, działa poprawnie :) Pomoc jak najbardziej przydatna.. pozdrawiam, controller
 2. Te dwie opcje są najbardziej prawdopodobne. Podłącze inną stację dysków, mam nadzieję, że ta zadziała, jeśli nie -sprawdzę wszystkie taśmy [czy są prawidłowo podpięte]. Wiem, że system jest wgrywany po raz drugi, tyle, że nie wiem jaka opcja była do tego "wykorzystana". Na pewno przeanalizuje Twoje dwie rady. I pozostałe również. Dzięki wielkie :)
 3. Nie wiem jak ten komputer jest złożony, ale: Procesor: Intel Celeron CPU, 2.60 GHz (100x26.0 CPUID:0F29) BIOS P4VT8BIOS P1.30ACPI Chyba o te informacje prosiłeś :) Nie wiem jak to jest możliwe, myślałem, że wszystkie wersje BIOS-u mają odczyt z płyty boot-owalnej. Mogę zainstalować z dyskietki elastycznej, bądź jest opcja IDE......[nie pamiętam jak ta nazwa dalej idzie :P] no i Disabled. Wszystko ustawiłem, w końcu miałem restart BIOS-a -tak było ustawione (wprowadziłem kilka zmian) Więcej opcji nie ma.. Wytłumaczy mi ktoś dlaczego?
 4. Myślę, że nie znasz <_< Nie ma tam żadnej z Twoich wymienionych funkcji.. "przeskanowałem" całego BIOS-a, nie ma tam nic na temat CDROM, ATAPI.. Będę musiał posłużyć się dyskietką.
 5. Mogę podesłać całą jednostkę centralną to sobie sprawdzisz :P Płyta główna ASRock. Via VT8237. Intel a80856-003. I tak na nic te informacje, jestem przekonany, że system mogę wgrać tylko za pomocą dyskietki startowej. edit:// Dodam, że podczas uruchamiania strej wersji systemu wyskakuje komunikat: Create Array Create a RAID array with the hard disks attached to VIA RAID controller Delete Array F1 :View Array/disk Status Create/Delate Spare [strzałka w dół i górę] : Move to the item Select Boot Array Enter :Confirm the selection Serial Number View Esc : Exit Channel Drive Name Array Name Mode Size(GB) Status Serial_Ch0 Master No Drive Serial_Ch1 Master No Drive Z czego tylko Esc działa... A i jeszcze jedno! W BIOS-ie w zakładce BOOT mieści się: Quick Boot Mode Enabled Boot Up Num-Lock On Boot To OS/2 Yes Boot From Network Disabled -Boot Device Priority a tam znajduje się mjniej więcej coś takiego: 1st i w okienku wyskakuje Disabled -pierwsza opcja IDE-0:ST388011A Floppy: 1.44 MB 3,5 nie ma nigdzie CDROM..
 6. No niestety tak jest, ten komputer nie może się pochwalić nowym sprzętem :/ stara wersja BIOS-u. zwykłemu userowi wystarczy..
 7. Płyta jest z pewnością boot-owalna, problem w tym, że w BIOS-ie nie mam opcji ustawiania rozruchu z płyty.. Mogę jedynie użyć dyskietki. Tylko nigdy za pomocą dyskietki nie instalowałem systemu.. Instalacja przebiega tak samo jak przy pomocy płyty boot-owalnej? :)
 8. Właśnie tak, wiem, że istnieje takie coś jak dyski instalacyjne do instalacji uruchamianej z dyskietek, które można pobrać ze strony Microsoftu, ale słyszałem, że jest ona zubożała... Możecie ocenić? Czy jest tak faktycznie? Czy mogę użyć tego narzędzia?
 9. Próbowałem metody F2 i F11, instalowanie systemu mogę rozpocząć z dyskietki, płyty niestety nie mogę użyć do instalacji. Chyba, że masz jakąś poradę co do boot-owania z CD? :) [chodzi mi o instalację systemu Windows XP]
 10. Dzięki Wam wszystkim, udało się! :) Tylko teraz pytanie jak zainstalować nowego Windowsa, nie można w BIOS-ie ustawić rozruchu z płyty :( Możecie coś poradzić?
 11. Klawiatura jest pod zwykłe łącze, nawet jeśliby była pod USB -nie mam dostępu do BIOS'a. Nie mogę wejść i zmieniać ustawień...
 12. Kolega, greg505 zaleca restart biosa, ale pytanie jak mam to zrobić? Nigdy wcześniej tego nie robiłem.. Po odłączeniu wszystkiego od płyty głównej i ponownym podłączeniu nic się nie stało. Jest tak jak wcześniej. A czy można wymienić jakąś część żeby wszystko działało ok? Dzięki za wszystkie dotychczasowe odpowiedzi :)
 13. Klawiatura jest dobra, sprawdzałem przy innym komputerze. Komunikat o którym wspomniałeś [No keyboard present] nie występuje. Może w pierwszym poście nie wspomniałem, po naciśnięciu F2 bądź F11 zamiast F2: Setup i F11: Boot Menu zamienia się na Go to Setup, ale nic więcej. Zasilacz został zmieniony, lecz nic to nie dało. Jeśli mogę prosić o inne rady :) To jest problem związany ze sprzętem czy oprogramowaniem?
 14. Nie wiem czy w odpowiednim dziale zamieszczam ten temat, jeśli nie -prosiłbym administracje o przeniesienie topicu :) Mam problem a mianowicie, nie mogę uruchomić komputera. Przy starcie systemu wyświetla się komunikat: F2:Setup F11:Boot Menu Auto-Detecting Pri Master..IDE HARD DISK Auto-Detecting Sec Master..ATAPI CDROM Auto-Detecting Sec Slave..Not Detected Pri Master: 3.04 ST380011A Ultra DMA Mode-5, S.M.A.R.T. Capable but Disabled I na tym się kończy i system uruchamia się ponownie. Jest tak cały czas. Czytałem na innych forach coś o błędach S.M.A.R.T lecz nie było tam mojego rozwiązania. Dodam, że po naciśnięciu F2, F11 nic się nie dzieje. Chcę zainstalować nowego Windowsa. Jak mogę to zrobić? Z góry dziękuję za pomoc. Serdecznie pozdrawiam.
×
×
 • Create New...