Skocz do zawartości

delfin

Stały użytkownik
  • Postów

    17
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez delfin

  1. Dzięki - tak wcześniej robiłem przez jave. Android też. Sęk w tym, że Windows Phone obecnie Opery nie ugości. Zastanawiam się też, czemu stary iPhone 3g raz się meldował jako "telefon komórkowy", a innym razem było już "przez: iOS". Pewnym półśrodkiem byłoby po prostu korzystanie z opcji "telefon...", ale po co od razu info o systemie operacyjnym. Po co to komu? Domyślam się, że to aplikacje do FB odpowiadają za takie zgłaszanie się w serwisie. Szkoda, bo miałem nadzieję, że można zachować odrobinę więcej prywatności i nie informować, że tym razem nie korzystało się z PC, tylko takiego telefonu, a potem innego :(
  2. A od czego niby jest "ośla łączka", jak nie od nieco odległych tematów? Polecam więcej luzu, szczególnie w Święta. Spokojnych! :)
  3. Intryguje mnie w jaki sposób (i po co, choć to już raczej retoryka) rzeczony serwis społecznościowy identyfikuje rodzaj urządzenia, z którego użytkownicy zamieszczają treści i dodatkowo zamieszcza takową informację. Czy da się to jakoś obejść, zmienić, zablokować? Leży to po stronie aplikacji/przeglądarki, czy po stronie serwisu? A może po obu ;) Bardziej obrazowo - gdy zamieszczamy coś na tablicy FB z telefonu, zwykle dostajemy doklejone "przez: telefon komórkowy", czasem bardziej dobitnie - "przez: iOS", "przez: Android", "przez: Windows Phone". Można jakoś przekonać FB, aby nie rozróżniał (a przynajmniej nie informował) o tym, czy publikujemy coś przez przeglądakrę z PC, czy poprzez telefon z takim, czy innym systemem? Wiem, że to drobiazg, choć nie ukrywam, że bardzo mnie irytuje...
  4. Witam. Jako, że jestem na etapie różnych eksperymentów przed formatem, toteż przerabiam różne programy... Zdziwiło mnie jednak, że po paru zabawach z wirtualnymi napędami, alcohol, deamon i parę innych. Instalacja na próbę nowego nero, cheetash, burnitright i innych programów. Problem: po tych zabiegach w pewnym momencie Ashampoo Burning Studio 2010 oraz CD Burner XP zaczęły z nieznanych mi przyczyn wszystko uparcie nagrywać na DVD w formacie UDF, zamiast CDFS (ISO). W Nero mogę to ustawić bez problemu. Pytanie, jak to zrobić w Ashampoo i CDbXP oraz co powoduje taką zmianę? Dodam, że to bywa specyficzny UDF, bo większość komputerów (z MS i z Linux) tak nagranych płyt nie widzi (Mac ruszył). Po kilku kolejnych instalacjach i deinstalacjach, te same programy nagrywają wciąż w UDF, przy czym płyty już są zazwyczaj widziane na większości komputerów (z systemami obsługującymi UDF), które wcześniej nagranych płyt nie widziały. Nie lada to dla mnie zagadka i chciałbym wiedzieć, co odpowiada za zmianę systemu plików w innych programach. Wydawało mi się, że są autonomiczne i inny program nie może im namieszać. A tu, nie dość, ze zrobiło się UDF, to jeszcze pojęcia nie mam, jak przywrócić ISO. Ktoś ma pomysł? Rzecz się dzieje pod Win 7 HP x64. Wspomniane oprogramowanie jest w wersji 32 bitowej. Sprzęt nie ma znaczenia - problem się pojawił nagle, bez modyfikacji podzespołów. Edit: Zapomniałem wspomnieć, że w ustawieniach zaawansowanych Ashampoo zostaje rzecz jasna ISO, Joliet i wyłączony UDF. Mimo to nagrane płyty są... w UDF.
  5. Ma ktoś może doświadczenie z wymianą podstawowej kości SSD (4GB) w EEE PC 901 (z XP)? Kasuję, co się da z katalogów systemowych, ale utrzymanie w przedziale 3,5 GB całego systemu po latach to istny koszmar. Najchętniej oddałbym komputer do jakiegoś serwisu (Warszawa i okolice), który tego typu usługi wykonuje (ma na miejscu SSD ok 16/32 GB, pasujące do EEE), najlepiej od ręki - mam przykre doświadczenia po serwisowaniu notebooków, gdy się zostawia komputer bez nadzoru :/ Jeśli nie znacie takowego, godnego polecenia serwisu, który podejmuje się grzebać w EEE (ktoś to przecież musi naprawiać po gwarancji...), to może chociaż potraficie wskazać konkretny dysk, który można włożyć zamiast tego 4 GB na system. Różne opinie krążą po sieci. Raz, że ten dysk jest przylutowany do MB, raz, że też można go wyjąć i ma jakąś złączkę, a lutowany wcale nie jest. Dlatego, dla pewności wolałbym serwis z doświadczeniem i znajomością sprzętu. W PC mogę sam grzebać, ale jakoś notebooków ani netbooków jeszcze nigdy nie rozkręcałem. Może to dlatego, że pierwszy raz mam takie komputery dłużej, niż trwa gwarancja i stąd pojawia się potrzeba 'grzebania w bebechach' :)
  6. Witajcie, Tak się zastanawiam, czy jest w ogóle jeszcze możliwe kupno nowego notebooka z systemem operacyjnym i sterownikami do wszelkich urządzeń na nośnikach. Ponoć HP obecnie ma opcje przywracania oddzielnie systemu, sterowników i aplikacji - ktoś to może potwierdzić (z autopsji, nie opisu producenta)? Jak to wygląda, bo powoli się przymierzam do zmiany sprzętu, ponieważ (rok po upływie gwarancji) padł mi GeForce 8400M w Pavilionie podczas podłączania do TV i może jest to sygnał do nowego zakupu. Za naprawę GPU liczą 500-700 złociszy, co trochę boli w 3 letnim komputerze. Reasumując, czy znacie jakieś (nawet dodatkowo płatne) opcje, pozwalające zdobyć oddzielnie płytę z systemem (lub chociaż możliwość jego przywrócenia bez całego crapware'u) i sterowniki. Ew. jakiś program recovery, który pozwala wybierać poszczególne elementy, które chcemy przywrócić (a najlepiej, by takie pytanie już było przy pierwszym uruchomieniu - by tam dało się od razu konfigurować system, wgrać sterowniki i wybrać, co z dodatków od producenta chcemy, a czego nie). Szukam rozwiązania, które pozwoli uniknąć odinstalowywania czegokolwiek na 'dzień dobry', bo jednak może to mieć wpływ na stan rejestru, MFT, pliku stronicowania itd., jeszcze zanim się zrobi obraz partycji do ekspresowego przywracania. Trochę się rozpisałem, ale zakładam, że wiadomo o co chodzi. Proszę zatem o SPRAWDZONE porady odnośnie wyboru marki z sensownym podejściem do tego tematu. PS - Nie startujcie mi tu z żadnymi Acer'ami, bo tego i tak nie kupię.
  7. W sumie nie wiem, czy to najbardziej odpowiedni dział (w razie czego, proszę o przeniesienie)... Ciekawostka z modemem do Internetu bezprzewodowego - nie wiem dlaczego, ale gdy automatyczna instalacja (plug&play) dobiegnie końca i można korzystać z modemu, łączyć się z Internetem, to po podłączeniu tegoż modemu do innego portu USB instalacja startuje od nowa. Zaznaczam, że w "znanym" porcie, modem działa od razu i niczego nie instaluje. Jednak ile by nie było portów i jeśli użyję jakiegoś huba, to modem jest rozpoznawany, jako nowe urządzenie i na nowo instalowany... Czemu się tak dzieje, czy to normalne i czy nie robi śmietnika w systemie (ten sam sprzęt kilka razy zainstalowany, oddzielnie dla każdego portu USB). Rzecz jasna wszelkie pamięci przenośne i dyski podłączane do USB działają normalnie - raz zainstalowany, działa w każdym porcie natychmiast (bez ponownego 'instalowania sterownika'). Gwoli ścisłości - rzecz się dzieje pod XP sp3, Vista sp2 32bit oraz 7 64bit w jednakowy sposób, w 3 różnych komputerach (stacjonarny i przenośne => stopka) a przedmiotem zainteresowania jest fikuśny Huawei e1750. Jakieś pomysły, co jest przyczyną? Che cosa e?
  8. Na każdego znajdzie się kozak... :) Dzięki wielkie! Znalazłem pieruna w scheduled tasks tym przecudnym narzędziem.
  9. Ma ktoś pomysł, jak wyłączyć TurboVHelp.exe? To część softu Asusa do podkręcania dla płyty P7P55D. Sam proces TurboV Evo można wyłączyć (jest widoczny w uruchamianiu w msconfig), jednak wspomniany TurboVHelp.exe się uruchamia (jest w tym samym katalogu) i nie widnieje w msconfig na liście. Nie chodzi mi o rady typu uninstal, czy format... :) Any Idea?
  10. Gkar - zapewne niższy timing = lepsza pamięć, czyli te 1600 CL7. Jednak wracając do mojego zestawu (początek wątku: i5, 2x2 1600 CL8, P7P55D) - wyjaśnione już i w instrukcji również znalezione DRAM O.C. i sprawa BCLK, jednak teraz wyszła kolejna sprawa. Przy domyślnych ustawieniach pamięci chodzą na 1333 MHz - wiadomo, tylko dlaczego zamiast 8-8-8-24 timingi pokazywane w BIOSie, memtescie i cpuz to 9-9-9-25? O co chodzi? Czy wystarczy w BIOSIE pierwsze cztery zmienić z 'AUTO' na wartości, które podaje producent (kolejno 8-8-8-24)? Co z pozostałymi, bo tam lista ma kilkanaście pozycji. Czemu na auto są gorsze timingi? Help needed :) edit: Innymi słowy, czy pamięć z deklarowanymi przez producenta 8-8-8-24 przy 1600 MHz, działająca na 1333MHz z jakiegoś powodu zmienia sobie również Timingi na gorsze? Czy może to po prostu bios w trybie 'auto' przyjmuje tak niskie parametry? A tam dużo do ustawiania - 1st, 2nd, 3rd information - w samej 1-szej jest 9 parametrów, z czego na pamięciach podają zapewne pierwsze cztery 8-8-8-24? I jak to jest - częstotliwość pracy wpływa na timing, czy nie? Z tego, co widzę, to timingi są wyższe przy wyższej częstotliwości, dlaczego zatem przy niższej od 'fabrycznej', pamięci mają podwyższone czasy w trybie auto? Można to bezpiecznie ustawić na dane z kości?
  11. Ja bym raczej sugerował Noctuę (NH-U12P SE2 ~250 PLN) - jak się ustawi 900 obr., to mamy 12,6 dB, do tego żywotność wentylatorów 150 000 h, która przebija MTBF całej reszty mechaniki w kompie :)
  12. Co prawda 5 lat nie mam, ale liczyłem na bardziej łopatologiczne wytłumaczenie, jako że przez ostatnie lata używam notebooki, a komputery PC składałem ostatnio na przełomie wieków, kiedy rynek zdobywał PIII i Win98 SE :D Nie bardzo rozumiem, jak to się w praktyce objawia z tym obniżeniem mnożnika procesora i całym BCLK. Wiem, że i5 vs i7 ma zablokowany mnożnik x12 dla pamięci, który odpowiada za 1600 MHz. Tak sobie kombinuję, czy się nie da tego x12 jakoś 'odblokować', żeby kontroler pamięci i5 działał, jak w dwukanałowych i7, gdyż nie przypuszczam, że fizycznie jest to inaczej wykonane, tylko pewnie jakoś zablokowane. Chyba by się im nie chciało oddzielnej linii produkcyjnej ruszać, stąd moje przypuszczenie, że i5 i i7 na 1156 mają takie same kontrolery, tylko jeden jest jakoś programowo spowolniony i łudzę się, że można to obejść :) Ktoś wyjaśni temat?
  13. Witam, ktoś może ma pojęcie, co z obecnie dostępnych cooler'ów GPU pasowałoby do Powercolor 5770? Ma być bardzo wydajne przy wolnych obrotach, tak, aby w spoczynku nie było nawet 20 dB. Wszystko inne w kompie spełnia ten warunek (wiadomo, że wiele cichych wentylatorów i tak w sumie da ~20, albo i więcej). Podczas gier nie może hałasować, tylko co najwyżej lekkie szumieć, nie bardziej niż zasilacz TX 650 Corsaira (też bardzo cichy). Spotkaliście się z czymś takim, czy jeszcze za świeża to karta? Może pasowałoby coś dla innych Radeonów?
  14. Witam. Może ktoś potrafi wytłumaczyć (jak 5-latkowi), co zrobić, żeby Intel Core i5 (kontroler pamięci ma 1333 MHz) 'zechciał' działać z pamięciami 1600MHz przy ich faktycznej częstotliwości? Wiem, że chodzi o OC, tylko pytanie, co gdzie i jak, żeby działało i nie robiło problemów. Chodzi o odblokowanie tego mnożnika (x12), którego i5 jest pozbawione względem i7 :) MB to Asus P7P55D, pamięci Patriot Sector 5 2x2 1600 CL8.
  15. O Barracudach słyszałem, ale to ponad rok temu się sypały na potęgę - dalej coś się dzieje? Zasilanie... nie znam się - chcę po prostu coś porządnego i przyszłościowego. OC właśnie na przyszłość, żeby jeszcze nie wymieniać, tylko ciągnąć na 'starym' :) Kompletnie się nie rozeznaję w kartach graficznych, a widzę, że na potęgę Radeony ludzie polecają. Z sentymentu wolę nvidię, tylko nie wiem, czy jest sens brać >512 MB? Na razie rozdzielczość 1280, ale za rok pewnie i monitor do wymiany... Co z zasilaczem 500/600 W? I inne takie, jak wyżej wspomniałem. Dzięki za pomysły i uwagi - również krytykę przyjmę na klatę... :]
  16. Mam pytanko - kombinuję obecnie w kierunku takiego zestawu z i5. Zastawnawiam się skąd pomysł na pamięci 1600, jeśli w specyfikacji płyty nie widzę, by były obsługiwane: * DDR3-2200 (PC3-17400) * DDR3-800 (PC3-6400) * DDR3-1333 (PC3-10600) * DDR3-1066 (PC3-8500) Sam myślałem o Asusie, byłbym wdzięczny za uwagi i sugestie, co zmienić (i dlaczego), bo w moich wyborach silnie dało się we znaki "podejście sentymentalne" :) MB: Asus P7P55D Deluxe (lepsze zasilanie, dźwięk 10 ch., 2x LAN w porównaniu z P7P55D) CPU: Intel Core I5; RAM: 2x2 GB DDR3 OCZ Reaper 1600 CL7; HDD: 500 GB (np. Samsung F3 lub Seagate 12 – co teraz cichsze i mniej awaryjne?; VGA: GTS 250 512 MB (tymczasowo, ale sensowna) lub GTX 260 z 1024 GDDR3 lub więcej, koniecznie z HDMI i cichy wentylator; DVD: LG z LS lub NEC (SATA) Zasilacz: Tagan TG500-U33 (ew. 600 W, jeśli coś to uzasadnia? – SLI nie będzie używane, ew. z czasem 1 lepsza karta i więcej RAM, dodatkowy napęd Blu-Ray itd. – chyba 500 wystarczy na przyszłość?) Obudowa: np. Silentium PC Gladius 400, Cooler Master Sileo RC-500 (540) lub inna z dobrym chłodzeniem, zasilaczem na dole, bez portów na górze, mile widziane E-sata i Firewire na froncie oraz regulatory obrotów (ew. jako dodatkowy panel w 5,25”). Możliwe też: Antec Sonata Elite, Cooler Master HAF Tower RC-922 Black, ale to 2-krotnie droższe od Silentium. Ew. dodatkowy panel 5,25 z czytnikiem kart i firewire/e-sata, jeśli któregoś obudowa nie posiada. Wentylatory do obudowy 120 mm (przód - na dysk, wyciąg z tyłu, ew. bok i góra jeśli potrzeba przy tej konfiguracji) – wszystkie <20 dB (~12-13 dB) i ew. dodatkowo regulowane napięcie. Jeśli boxowy cooler CPU jest głośny, to wymienić całe chłodzenie (tylko na co, żeby było do 20dB pod obciążeniem) Może też filtr przeciwkurzowy na wlot powietrza. Niestety jakby nie kombinować, to przekracza to 3000 PLN, ale od biedy nawet do 4000 PLN mogę przeznaczyć, tylko się zastanawiam, czy idę w dobrym kierunku. Czy jednak pchać się w i7 na gorszych podzespołach? Zastosowania domowo-biurowe, ARC-GIS, trochę obróbki zdjęć, gry właściwie nie, ale od święta się zdarzy, więc jakoś działać muszą, ale tylko "jakoś", nie chcę 2x295 w SLI, czy jeszcze innych wynalazków, które kosztują więcej, niż na cały komputer planuję wydać. Priorytetem jest cicha i niezawodna praca przez jakieś 5 lat. OC mnie nie interesuje teraz, ew. za rok, dwa, żeby komputer radził sobie z nowymi rzeczami jeszcze. Ma być przyszłościowy. Co w tej sprawie poradzicie?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...