Jump to content

Tom01

Stały użytkownik
 • Posts

  130
 • Joined

 • Last visited

Contact Methods

 • Strona WWW
  http://monitory.mastiff.pl
 • GG
  189335
 • Skype
  zpkmastiff

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Białystok-Warszawa
 • Zainteresowania
  Oficjalnie, specjalista od koloru, obrazu i postrzegania w firmie monitory.mastiff.pl

Tom01's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

7

Reputation

 1. FS2333 to normalny monitor. 120/240Hz to FG2421.
 2. Monitor tybu najgorsze badziewie oparty o matrycę typu dno i wodorosty.
 3. Suszna uwaga, bo "testerzy" mierzyli szumy czujnika a nie punkt czerni. Brednie, że ciężko czytać. Ale "Kowalscy" rozumieją jeszcze mniej z tych słupków niż "testerzy" i jak coś ma lepsze wartości w kolorowych wykresach to lepsze. I kupują. To przecież jest główny cel takich "testów".
 4. To nie żartowniś, tylko jakiś cholerny naganiacz. Firmy zatrudniają gromady takich i mają za zadanie udawać zadowolonych klientów/użytkowników.
 5. Post zawierał lokowanie produktu... :)
 6. TN-ki od LG mają katastrofalny obraz, więc wszystko będzie lepsze. Tanie i dobre 24" to NEC EA244WMi. Później EIZO EV2436W. Jeśli ma być mniej, trzeba okroić monitor do 23" ale i tak okolice 1 tys są trudne. Propozycja: EIZO FS2331.
 7. Problemy wzrokowe nie wynikają z wykończenia panelu tylko jego jaskrawości/jasności.
 8. W tym monitorze nie ma możliwości zmiany "intensywności" koloru, czyli jak rozumiem nasycenia (saturacji). Oprogramowanie do kalibracji obcięło jasność kanałów, czyli dokłanie do samo co można zrobić w menu monitora i to z mniejszymi skutkami ubocznymi niż rżnięcie palety na karcie.
 9. Jeśli sprzęt ma pracować po ciemku, proponuję poszukać jakiegoś używanego EIZO lub NEC-a koniecznie z panelem PVA. Ten typ wyświetlaczy ma 7 do 20x niższy punkt czerni i bez porownania lepiej sprawuje się w słabym świetle. Lista modeli jest tu: http://mva.pl/viewtopic.php?f=40&t=152 Proszę się nie zrażać, że główną myślą przewodnią jest foto, do celów ogólnych nadają się znakomicie. Za 650 zł da się ustrzelić monitor, który, choć z drugiej ręki, zakasuje bez pardonu całą wymienioną nową masówkę.
 10. Jeśli względy gwarancyjne nie grają roli, lepiej zdemontować ramkę i prysnąć czarną matową farbą.
 11. Wystarczyło zmniejszyć jaskrawość. ;)
 12. Zmniejszyć mocno jaskrawość i pracować. Jeśli ma służyć do czegokolwiek gdzie jest potrzebny profil i tak nic się na oko nie ustawi, więc nie ma sensu. Jeśli do innych zadań, tak jak jest fabrycznie jest dobrze. Dla uparciuchów, profile fabryczne są tu: http://mva.pl/viewtopic.php?f=21&t=170
 13. Paczki z USA trzepią niemiosiernie. Poza tym duża, cieżka, o sporej wartości. Na bank będzie trochę dopłat. Przede wszystkim vat.
 14. Zacytuję część swojej wypowiedzi z innego forum: Widziałem niemal wszystkie modele DELLa i nie ma żadnych rewolucji. Nawet flagowe, wychwalane pod sufit modele są ciągle tym samym szmelcem, tylko z bardziej dopracowaną otoczką marketingową. NEC EA, natomiast, choć to prosty model, reprezentuje zupełnie inny poziom jakościowy. Tradycją już jest, że żadne DELLe, LG ani inne Samsungi nawet nie leżały w pobliżu NECów.
×
×
 • Create New...