Skocz do zawartości

vinzz

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    12
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

vinzz's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

2

Reputacja

  1. Nie, nie ma żadnej informacji na pamięciach. Na automatycznych napięciach jest kicha jak i również na podwyższonych napięciach, które opisałem w postach powyżej. Czyli reklamacji ? Ktoś jest w stanie mi doradzić zatem jakie kupić pamięci RAM 2 x 2GB 800MHz aby nie było problemu z płytą główną Gigabyte GA P35 S3 rev.2.0 Dzięki
  2. Naprawdę nikt nie ma jakiegoś pomysłu ?
  3. Witam ponownie, Niestety po paru godzinach znowu wywaliło blue screena (najpierw pojawiały się problemy w Google Chrome - błąd "Kurza twarz!"). Znowu podwyższyłem napięcie o +0,2V i odpaliłem MemTest'a poprzez boot z płyty, no i sypnęło błędami. Włożyłem kości do innych (czerwonych) slotów ale nic to nie dało. No i teraz pytanie co jeszcze mogę zrobić ? Zwiększać napięcie (trochę się tego obawiam) ? Wszystkie pomysły naprawdę mile widziane.
  4. Więc tak, W sekcji DDR2 OverVoltage Control zwiększyłem napięcie o +0,1V i uruchomiłem system Windows 7 64bit z dysku SSD. System widzi 4GB pamięci i na razie działa stabilnie (otworzyłem sporo kart w Google Chrome aby zużyć dużą ilość pamięci). Jeśli problemy wrócą - napiszę. Bardzo Wam dziękuję za pomoc!! W sumie to mam jeszcze jedno pytanie. Została mi stara pamięć RAM Kingmax 2 x 1GB DDR2-800 chciałbym Was poprosić o radę. Czy jest sens dodawania jej aby zwiększyć pamięć do 6GB ? Jeśli tak to w jakiej konfiguracji będzie to optymalne (mówię oczywiście o dual channel) ? Np jako: 2GB i 1GB + 2GB i 1GB czy 2GB i 2GB + 1GB i 1GB Czy najlepiej zostawić tylko 2 x 2GB ?
  5. Czyli mam skorzystać z (G)MCH OverVoltage Control i stopniowo podbijąć napięcie ?
  6. Ook, to spróbuję zwiększyć napięcie. Pytanie tylko gdzie mam to zrobić, w BIOS-ie mam dwie opcje DDR2 OverVoltage Control oraz (G)MCH OverVoltage Control. W obu jeśli nacisnę ENTER mogę podnieść napięcie o poszczególne wartości np +0,1V +0,2V itd.
  7. Load optimized defaults nic nie dało. Tego Command Rate nie mogę znaleźć w BIOS-ie ale jak sprawdzam w CPU-Z to jest ustawione na 2T. Prosiłbym o odpowiedź jak ustawić te timingi i zwiększenie napięcia jest bezpieczne. Chciałbym jeszcze dodać, że w komputerze mam dwa dyski twarde - zwykły HDD (jakiś stary Seagate 320GB, na którym postawiony jest Windows 7 32bit) oraz dysk SSD Crucial mx100 128GB, na którym stoi Windows 7 64bit.
  8. 1. BIOS wgrany najnowszy. 2. Obie kości podłączone pojedynczo działają poprawnie, problemy zaczynają się gdy działają obie. 3. Z tymi timingami nie bardzo wiem o co chodzi - byłbym wdzięczny za wytłumaczenie. 4. Rozumiem, że jeśli chodzi o to zwiększanie napięcia to robi się to z poziomu BIOS-u ? Czy jest to bezpieczne (nigdy wcześniej tego nie robiłem) ?
  9. Witam, Posiadam płytę główną GIGABYTE GA P35 S3, do tej pory miałem zainstalowaną w niej pamięć Kingmax 2 x 1GB DDR2-800. Niestety okazało się, że ilość ta jest niewystarczająca i postanowiłem wymienić ten zestaw na zestaw 2 x 2GB DDR2-800. Zdecydowałem się na pamięć z tej aukcji http://allegro.pl/4gb-800mhz-ddr2-2x2gb-dual-samsung-do-kazdej-plyty-i5508533314.html(pisze w niej, że są to pamięci Samsung a CPU-Z widzi je jako pamięci Kingston). No i po wymianie zaczęły się problemy (wyciągnąłem obecną pamięć i na jej miejsce włożyłem nową - dwa żółte złącza na płycie). System się włącza ale zawsze po kilkunastu minutach system wywala blue screena. Próbowałem zamieniać kości miejscami jak i również instalować je w czerwonych slotach - niestety wszystko to nic nie dało. Bardzo proszę o pomoc bo już nie wiem co mam robić. Czy odsyłać pamięci i kupić nowe ? Jak tak to jakie ? Dzięki za każdą pomoc
  10. Witam, Jestem naprawdę wdzięczny za pomoc, dzięki Waszym sugestiom "naprowadziliście" mnie i udało mi się uporać z problemem. Postaram się opisać o co chodziło dla osób z podobnym problemem, które mogą trafić na ten temat. 1. Bootowalny pendrive był utworzony oczywiście poprawnie (za pomocą programu UltraISO, poradnik do znalezienia w Google). 2. Po prostu należało przestawić w BIOS-ie (u mnie wejście do BIOS-u to klawisz F2): Secure Boot Control na DISABLED i zapisać zmiany Launch CSM na ENABLED oraz Launch PXE OpROM na DISABLED i zapisać zmiany w zakładce Advanced w sekcji USB Configuration: Legacy USB Support na ENABLED oraz XHCI Pre-Boot Mode na AUTO Po zastosowaniu tych ustawień bootowanie i instalacje z pendrive odbywa się bez najmniejszego problemu. Mam nadzieję, że się to komuś przyda :) Temat do zamknięcia
  11. Witam, Cały dzień z tym walczę i niestety nic. Zaobserwowałem jedną rzecz. Jeśli utworzę bootowalny pendrive z Windows 8 x64 to instalator uruchamia się od razu i nie ma problemu z instalacją Windowsa. Utało się to osiągnąć dzięki "poradnikowi", który znalazłem w necie, mioanowicie chodzi o: "Odpal instalator Windows wciskamy Shift + F10 diskpart list disk select disk n - twól wylistowany clean convert mbr exit " Tak też właśnie zrobiłem i poszło. Natomiast gdy utworzę bootowalny pendrive z Windows 7 x64 instalator wogóle się nie uruchamia tylko od razu przechodzi do BIOS-u. Ten poradnik nic nie daje właśnie w przypadku Windowsa 7 x64 a właśnie ten sestem chciałbym zainstalować na ultrabooku. Nie bardzo wiem o co chodzi. Mógłbyś to jakoś rozwinąć :) ?
  12. Witam, Jakiś czas temu zakupiłem ultrabooka ASUS s300ca, chcąc zwiększyć komfort pracy na nim zdecydowałem się dokupić dysk SSD, padło na Crucial mx100 128GB. Jako, że ultrabook ten nie posiada stacji CD/DVD musiałem utworzyć "bootowalnego" pendrive'a z systemem. Pendrive z systemem został pomyślnie utworzony i tu pojawił się pierwszy problem. Ultrabook nie chciał uruchomić instalatora systemu z tego pendrive'a (wydaje mi się, że w BIOS-ie wszystko ustawiłem jak należy, oraz pendrive był wiodoczny w BIOS-ie). Po parunastu próbach zdecydowałem, że przzełożę ten dysk SSD do innego laptopa i wtedy zainstaluję system. Instalacja się udała ale tutaj pojawia się główny problem. Po podłączeniu z powrotem tego dysku gdy włączę ultrabooka od razu włącza się bios a nie system. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że ten dysk SSD po włożeniu do innego laptopa działa bez zarzutów i system uruchamia się od razu (jest na 100% 64bitowy). Natomiast gdy wyciągnę dysk z innego laptopa (w tym przypadku Samsung SSD 830 128GB) i włożę do tego ultrabooka system ciągle się nie uruchamia i od razu włącza się bios. Z ciekawości z powrotem włożyłem podstawowy dysk twardy (ten, który był od początku w ultrabooku z Windowsem 8 x64)) system uruchamia się bez problemu Już poprostu sam nie wiem co mam robić, nigdy nic takiego mi się nie przytrafiło. Może chodzi o jakieś "zabezpieczenia" w BIOS-e ? Może coś trzeba przestawić w BIOS-ie żeby ultrabook zaczął "czytać" nowy dysk ?c
×
×
  • Dodaj nową pozycję...