Jump to content

Elder

Stały użytkownik
 • Posts

  556
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  7

Everything posted by Elder

 1. BI Beta blisko...jeszcze tydzień prac w warsztacie i można wysyłać do lakierowania proszkowego. Maxtray w obecnej wersji jest jednocześnie benchtable,mieści kompletny układ LC z rezem i PSU. Za maxtray z tyłu mieszczą się dwie chłodnice 560mm (na dedykowanym tray spinanym z szynami) Oczywiście bench bez problemu jako ATX i invertedATX może pracować (rez i PSU łatwo obrócić tak samo jak w Alfa Black Ice). Dwa w jednym,benchtable i po wsunięciu do unibody stacjonarka. Fotki modułowego systemu mocowania dysków i reza wkrótce.
 2. Worklog BI mam prowadzony również na Xtremesystems i Overclock.net, owszem spodobało się i to bardzo co widać po ilości bardzo miłych komentarzy. Powiedzmy że projekt nie ma statusu 100% done i jest wiele detali które chciałbym dopracować. To wymaga czasu lecz teraz gdy mogę używać maszynki bo LC jest przetestowane i wszystko działa prawidłowo wykonanie kolejnych dodatków na frezarkach CNC i ich lakierowanie proszkowe to kwestia kilku tygodni.
 3. Ok,działam dalej. Pewne rzeczy wychodzą na finisz,np drobiazgi typu przepusty do kabli. To było proste do modyfikacji bo poprzeczka trzymająca panel jest jednocześnie maskownicą przepustu ułatwiającą łatwe zamontowanie kabla zasilania PSU. Zwykle patrząc na ciemną stronę widzimy tam mętlik kabli,masakrę nie do ogarnięcia w estetyczny sposób i moje kombinacje z pokrywą inspekcyjną i wycięciem w głównej ścianie nośnej budy pozamiatały ten temat. Mam spokój. Miało być surowo,minimalistycznie bez eksponowania okablowania to jest... Pozostało pobawić się z polerowaniem rantów szyb,mają ślady po frezowaniu. Komp,gotowy...pograłem w Wiedźmina3,wszystko śmiga ok i tylko coś mi po wywaleniu bloków na ram flow mocno podskoczył. 190 l/h na minimum a 315 l/h na max rpm pompy. W sumie to 24V Koolance 450 Strong więc nic dziwnego...dwa razy sprawdzałem kalibrację przepływomierza Koolance ale jest wszystko ok, z resztą widać jaki tam młyn panuje przy pełnej mocy pompy,turbina w przepływomierzu kręci się jak szalona. Test temperatur CPU/GPU w W3 w spoilerze No...to teraz obydwie grafy lecą na sell i wymiana na new gen GPU. Never Ending Story :>
 4. Ok...trzy dni gimnastyki z Mayhems Blitz wystarczy. Układ czysty. Do tego żadnych najmniejszych nieszczelności,kompletnie nic...nawet jedna kropla nie wydostała się na połączeniach przy pracy pompy na 24V w kilku godzinnym testowaniu. Zalałem biały płyn i stwierdziłem że to zamienione miejscami mocowanie PSU i miniITX mi nie odpowiada...zupełnie nie odpowiada. trzeba to jednak odwrócić,PSU od strony reza po prostu źle wygląda. No to wysuwamy wszystko z unibody co jest prostym tematem jak ma się cztery ręce ale w środku nocy kompa rozmontowałem więc trzeba było sobie radzić bez pomocnika. W południe następnego dnia znowu godzinkę wyrwałem aby podziałać przy Blacku. Odpowietrzanie jeszcze nie skończone,kable PSU nie zamontowane,szybą akrylową miałem się zająć bo drobnych korekt wymaga na łukach ale... ale nie wszystko na raz....teraz kilka fotek układu z Pastel White. Taaak...teraz dopiero zaczną się schody. Okablowanie. Mamy tu około 130 metrów (to nie pomyłka,sto trzydzieści metrów) przewodów w oplocie Techflex Multifilament użytych do wykonania full recablingu PSU,Aquaero,przepływomierza,pompy,wentylatorów,czujników temp powietrza i cieczy itd które trzeba tak umieścić w budzie i tak ukryć by było widoczne tylko to co niezbędne. Krótkie odcinki przy mobo,GPU i tyle. Wszystko do tej pory to był pikuś,te kable nie dają mi spokoju bo zarówno wewnątrz obudowy jak i po ciemniej stronie ma panować wzorowy porządek.
 5. Nie jest konieczny,A6XT ma na nowych mofach temp około 33*C w czasie pracy pod obciążeniem. Nie grzeje się jak poprzednia wersja A5 więc darowałem sobie blok. Wywaliłem bloki z kostek ram. Zmierzam do prostej wersji loop bez zbędnych dodatków.
 6. Znowu zmiany ale to już tylko udoskonalenie dostępu do okablowania. Trzeba ułatwiać sobie życie bo kabli w Black Ice jest masa. Ściana nośna wyglądała tak: Teraz tak wygląda: Kaseta ODD slot-in na miejscu: Aquaero 6XT ma dodany radiator,black mod ramki i wstawkę na top (zielone pcb mnie drażniło) Czas na Mayhems Blitz Po dziewięciu godzinach kwas wyżarł nalot wewnątrz chłodnic... czysto, chłodnice przepłukane demineralką dwukrotnie i gotowe do montażu w budzie. Drugi etap to 12 godzin pracy loop z Part2 Mayhems przywracającym neutralne Ph układu i kilkukrotne płukanie układu przed zalaniem białym pastelem.
 7. Czas na kolejną fotorelację...nie ma wielkich zmian,lakiernik trzymał dwa miesiące graty moje i Finaca (za co Paweł już mu podziękował :) ) ale w końcu ogarnął temat. Trochę gratów przybyło w warsztacie,trochę jeszcze przybędzie... Działam z drugą sztuką budki dla Sogetsu,BETA w toku...będzie w niej sporo zmian ale to Sogetsu pokaże jak odbierze budkę. Jarosik wycina alu wersję ZOE i trwa to od kilku tygodni bo takie mają tempo i tyle,wkrótce odbiorę elementy więc w wolnej chwili poskładam LC w BI. Iksmodiw zadbał o wentylatory,nie wiem jak ale zgapiłem te krótkie odcinki przewodów przy wentylatorach. Jest tego tyle co nic,wiem że nie widać tych kolorowych kabelków jak wentylatory są zamontowane na chłodnicy ale nie dawało by mi to spokoju. No to jest już w porządku...gotowe. Uprzedzając pytania,nie będzie push pull,zamontuję tylko osiem szt PK2 na chłodnicach...to zapas bo jestem chomikiem i tyle. Co do ODD,power buttons,ramki PSU do wersji InvertedATX i pokrywy dostępu do kabli (drobny mod na ciemniej stronie budy) to wygląda to tak: Doszły drobiazgi,np kostka Bitsa...kranik będzie nie przy rezie,przenoszę go w inne miejsce. LRT 11/16 kolejne 2m bo lepiej mieć zapas jak go nie mieć :) Ostatecznie wygrało InvertedATX. Dlaczego? Bo nigdy nie miałem swojej budki z LC i invertedATX,owszem robiłem dla Lotha w FT02 build LC inverted w FT02 ale jakoś u mnie to się nie trafiło,trzeba to naprawić. Nie spodziewajcie się że za dwa dni wszystko będzie gotowe...bo nie będzie. BI w toku,ZOE w toku,BETA dla Sogetsu w toku i.... Jeszcze to jest w toku. Konstrukcja to 2mm aluminium PA6 lakierowane proszkowo i szkło wycinane na waterjet, matryca monitora 24" umieszczona pod rezami Skeepera z zapętlonym video waterfall... 29" lub 34" zakrzywiony monitor 4K zawieszony na ramieniu alu ERGOTRON SX ponad szklanym podnoszonym blatem i tak samo głośniki. Platforma LGA2011 v3/six core CPU/dwa Titany X,sześć SSD,LC z dwoma chłodnicami 480 ukrytymi w kasecie biurka. Rurki akrylowe. Nogi/kolumny biurka z regulacją wysokości na suwnicach (manualna lub elektryczna regulacja),boczne trapezowe panele zachodzą na siebie, przy zmianie wysokości biurka panele rozsuwamy ale dalej zachodzą na siebie. To tylko zajawka...wstępny render zaakceptowany przez firmę sponsorująca projekt,tyle na dziś mogę powiedzieć. Projekt w toku i będzie dużo zmian. Jak widać mam co robić w najbliższych miesiącach a terminy gonią.
 8. Kolejny etap prac. Plextor Black Edition nie do końca jest Black Edition. Przynajmniej nie dla mnie. Jakiś głupol wstawił tu czerwony radiator i nazwał to Black Edition. ...no to będzie full black,właśnie schnie w warsztacie :E Padł mi Proxxon więc masę czasu straciłem na ręczne wykonanie kilku dodatkowych modyfikacji. Przykładowo ramka do wersji invertedATX jest inna jak do wersji ATX. Kolejny element wymagał użycia giętarki... ...i użycia brzeszczota i pilnika z winy padniętego PROXXONa ...i znowu giętarka Gdzie to będzie montowane pokazałem już wcześniej... Elementy wysłane do lakierowania proszkowego więc poczekam sobie dłuższy czas zanim to będzie gotowe. Ok,kostki ram i Plextor PCIE SSD są już gotowe. Plextor w serii tak powinien wyglądać od razu,cóż...może w kolejnej gen ogarną się i to poprawią.
 9. Dobra...czas na dalsze zmiany. Układ rozmontowany i czas powalczyć z masą kabli (za tym nie przepadam),klamrami aluminiowymi,podkładkami śrub mobo. Na początek custom nakładki akrylowe wentylatorów... Pasywny ASR z armor 3D na miejscu: Aquaero 6XT dostanie radiator i clock: Mobo dostanie alu podkładki pod śruby: PSU alu organizery po ciemniej stronie: Dojdzie masa kabli i przedłużek czujników,włączników,wszystko już przygotowane w oplocie Techlex Multifilament... Jeszcze rzut oka na podkładki śrub mocujących mobo ...i aluminiowe klamry kabli PSU Te detale zajmują masę czasu ale nie ma mowy abym tutaj coś nie dopracował,nie dało by mi to spać.
 10. Oczekując na anodowane na czarno alu klamry do okablowania od iksmodiwa walczę dalej z detalami...a jest tego masa. Wykonałem kolejne wersje coverów z drukarki 3D ,tym razem przedłużone gdyż Asus wymyślił sobie seryjny cover nie opierający się o blaszkę portów I/O i trzeba było to poprawić. Inaczej zostaje szczelina a to mi nie pasuje. Docelowo covery portów I/O zostaną zeszlifowane na gładko i polakierowane plastidip. Kwestia osłony na PSU została szybko rozwiązana. Wydruk solwentowy plus poliwęglan plus taśma magnetyczna od spodu na całym elemencie/nakładce. Można to zdejmować/zmieniać w sekundę na inny kolor czy wersję. Co do powerbutton nic mi nie pasowało ale u Chińczyków znalazło się kompaktowe rozwiązanie. Dla porównania powerbutton 16mm od Lamptrona Tak przyciski wyglądają po podłączeniu zasilania Zmieniam też system mocowań Rexroth,inne nakrętki...te nie obracają się przy montażu szyn. Niby detal ale robi dużą różnicę. Czarna plama chłodnic i wentylatorów też do przełamania,nakładki akrylowe: Wydaje się że jestem blisko zakończenia projektu ale nic bardziej mylnego. Jest masa detali do wykonania,zajmuje to czas o który ciężko w wakacje bo jest mnóstwo innych ciekawszych rzeczy do zrobienia jak majstrowanie w kompie :>
 11. Pliki dxf do wykonania klamerek są gotowe,teraz Marek może działać na CNC. Kilka dodatkowych renderów klamerek alu: ...i pierwsze fotki coverów 3D,jeszcze nie obrobione powierzchnie,szlifowanie i lakierowanie satynowe zrobię w najbliższych dniach Dla porównania zwykły cover alu na porty I/O lakierowany proszkowo
 12. Można spróbować. Z akrylową szybą 3mm szarpałem się dłuższy czas zanim dopasowałem ją idealnie tak do 0.1mm aby na wcisk wchodziła. Jednak lepiej aby była to 4mm tafla bo jest nie licowana a zagłębiona wzgl rantów otworu. Wersji z szybą pod korpus montowaną u nikogo nie widziałem,ciekawe jak to wypadnie.
 13. Wreszcie skusiłeś się na TJ07,doskonale :) Przy invertedATX lustro jest doskonałym pomysłem ale z szklanym oknem na top będziesz miał jazdy bo idealne dopasowanie tego do otworu w topie unibody jest wyzwaniem. Ciekawostka jest taka że szklane okno będziesz miał jako piewszy na top montowane (wszyscy mają akrylowe wersje) i to z faktu posiadania w domu kota który preferuje przesiadywanie na topie budy :wink2: Może się odzwyczai jak w tyłek będzie mu od szkła zimno
 14. Już to zrobiłem. 100% obciążenie głównej konfiguracji w czasie renderingu sprawia że korzystanie z netu jest mordęgą a tak mam drugi set od tego. Ten pomysł przerabiałem jeszcze w TYR X2000FB,wstępnie... bo TYR miał zrobioną tylko przymiarkę pod montaż mobo miniITX+Phanteks pod topem budy ale nie doprowadzoną do finału. Coś mi tam kolidowało i trzeba by budę ciąć,TYR mnie wpienił i dostał kopa...sprzedałem go. Pomysł został dopiero w Black Ice zrealizowany.
 15. Zanim skończę BI to jeszcze potrwa bo dopracowanie detali zajmuje masę czasu. Tym bardziej że wszystko jest projektowane co do dziesiątych części milimetra i na pomyłki nie ma miejsca. W projektowaniu i przygotowaniu do druku 3D są full armor white na miniITX ASR,cover I/O Rampage i aluminiowe klamry do porządkowania okablowania za mobotray po ciemnej stronie. R4BE miniITX ASR
 16. Right. Radbox ma też służyć do projektu ZOE gdzie skrzynka jest mała i potrzebuje zewnętrznego zestawu chłodnic.
 17. Juz wiesz z innego forum jaki plan,radbox na zewnątrz budynku na balkonie,wymiennik ciepła Koolance więc jesień i zima warunki chłodzenia jak z chłodziarką Hailea (która kosztuje dużo więcej).
 18. Czerń jest celowo wybrana,kolorów płynu będzie więcej,dodatki na drukarce 3D które dojdą też można w dowolnym kolorze wykonać bo mam plan by zmian było więcej...a zielony,zielony bo miałem borygo pod ręką i na start mi pasowało.... Jak te upały nasilą się w wakacje to jeszcze taki setup przetestuję:
 19. Spox,to poprawione,sprawdziłem pdf na stronce EK i zanim zmontowałem bloki dałem termopady tam gdzie trzeba...na szybko nawywijałem i dobrze jest czasem pomyśleć,manual sprawdzić a potem zmontować :) Miejsca faktycznie mało mimo że buda kolos 650x650x250mm ale i układ do prostych LC nie należy. PSU na front budy,filtr przed nim i miniITX (jeszcze nie zamontowany na ostatnich fotach) zajmują masę miejsca w budzie nie wspominając o Photonie 270.
 20. Działam dalej...przybyły detale jak wspornik/szyna pod dolną krawędź PSU. Kabelki... Montaż całości dzięki tackom slide trwa chwilę... Miałem użyć dwu rodzajów węża DURELENE 10/16 i Tygon R3400 9.5/15.9 w głębi układu w niewidocznych miejscach ale z Tygona ostatecznie zrezygnowałem. Czujniki temperatury płynu Aquacomputer są rozwiercone wewnątrz do średnicy 9mm dla poprawienia flow Mają też zmienione oringi na identyczne jak w złączkach Bitspower Carbon black Czas zamontować węże. Jeden mały detal,kątowa wtyczka do PSU,bez niej byłby problem przy tak małej ilości miejsca pod Aquaero Kaseta z Aquaero jest łato wyjmowalna i każdej chwili można majstrować w podłączeniach czujników i osprzętu Na testy wstępne i do płukania układu poszło borygo z destylką...po testach szczelności i wypłukaniu układu będzie Mayhems Pastel white Tyle na dziś,popołudnie mi śmignęło nie wiadomo kiedy. Układ pracuje i jest szczelny...pomęczę go w nocy benchmarkami a jutro zajmę się detalami jak przepływomierz, klamry do kabli i ich uporządkowanie,czujniki i inne drobiazgi których została masa do zrobienia. Zabudowa PSU i topu Aquaero,drukowany na drukarce 3D cover portów I/O i wsporniki pod GPU podpierające karty graficzne i jednocześnie prowadzące tuż pod blokami wodnymi wiązki kabli do zrobienia w przyszłym tygodniu. Do finalnej wersji jeszcze daleko.
 21. Dzięki Zbyszkowi (Zizu32) lakiernia w ekspresowym tempie wykonała lakierowanie proszkowe i dziś ostatnie drobiazgi do układanki dostarczył mi kurier. Poskładanie w całość komponentów trwało krótko tylko znalezienie normalnego światła przy dzisiejszym kalejdoskopie chmury/słońce/chmury/słońce działało mi na nerwy. Fotki w sztucznym świetle zrobię na finał...teraz jest co co jest. Alternatywna wersja montażu kranika "ośmiorniczka" Sam nie wiem czy lepiej niż "żółwik" to wygląda...jeszcze nie zdecydowałem. Myślę czy całkiem nie pozbyć się kranika z tego miejsca,ukryć go głęboko w budzie...tyle że tu jest wygodnie a majstrował będę i zmieniał płyny w tym LC non stop. Tyle na dziś. Wnoski. Czerń dominuje,biały płyn to za mało aby ją przełamać,raczej wentylatory do zmiany (Alpenfohn ???),raczej kabelki do zmiany na całe białe. Cover na porty I/O do wydrukowania na drukarce 3D w full custom wersji. Masa pracy nad okablowaniem przepływomierza,czterech czujników temp cieczy,wentylatorów na chłodnicach wychodzącym z aquqero przede mną. PCI SSD do black modu. I najważniejsza rozkmina...jak u diabła poprowadzić w tym mętliku połączeń węże.
 22. Modne to są ale nie przejdą w LC w którym mam wszystko na tackach slide wysuwane. Chcę często majstrować i zmieniać do testów komponenty więc akrylowe rurki odpadają...muszą być węże i Koolance QDC. Dzień mi zleciał w mgnieniu oka przy montażu bloków...może przez to że jestem przesadnie ostrożny tak się ślimaczyłem. ...jutro pakuję to do budki i działam dalej :)
 23. Z sterownikiem Koolance 24V sprawa rozwiązała się szybko...co będę w BOXie od Aquaero miejsce marnował jak można tam wpakować sterownik pomy. Ok,detale od Aquaero i sterownika pomp wracają po weekendzie z lakierni więc nie ma co czekać tylko trzeba montować układ LC...działam przez weekend i wkrótce dam fotki całości w budzie :D
 24. Elder

  FASTmod TJ07

  Pytanie do Krystiana bo on używa kompa,ja to zbudowałem on gra i testy robł. Korzystam z identycznego Megahalems Red i NB PRO PL2 w benchu z six core CPU/OC 4.4GHz i jestem zadowolony ale to inna bajka bo 4930K ma lutowaną czapkę a nie glut. Jeśli deliding zrobisz i dasz CLU pod IHS swojego CPU to wyciśniesz z Megahalemsa więcej, ograniczeniem jest pasta/transfer ciepła w samym CPU a nie na styku CPU-> cooler.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.