Skocz do zawartości

Clear

Stały użytkownik
  • Liczba zawartości

    39
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Clear

  1. Cześć, jaką kwotę mogę zaproponować sprzedawcy referenta EVGA GTX780 z pamięciami Samsunga? Karta używana pół roku. Gwarancja 2.5 roku.
  2. Witam, chciałbym podkręcić mojego 2500k. Na początek konfiguracja: CPU: Intel i5 2500K MOBO: GIGABYTE Z68XP-UD4 RAM: CORSAIR DOMINATOR 2X4GB DDR3 1600MHZ CHŁODZENIE: LC PSU: MODECOM VOLCANO 850W (w zastępstwie, był OCZ ZT 650W, ale przestał działać ) Zdjęcia z biosu: 1, 2, 3, 4. Przeczytałem wiele poradników dotyczących podkręcania na platformie 1155, ale żaden nie do zastosowania w mojej płycie. Mianowicie: - w BIOSie po przestawieniu VCORE na NORMAL znika opcja wyboru LLC (u mnie Multi Steps Load Line), a po ustawieniu VCORE na AUTO opcja ta powraca, ale nie da sie wybrac offsetu (u mnie Dynamic VCORE) - po przestawieniu VCORE na NORMAL i przestawieniu mnożnika na większy samo zmienia się napięcie NORMAL (np przy mnożniku 36 płyta ustawia sama napięcie 1.295v, na 40 jest już 1.325v) - po ustawieniu manualnie VCORE na jakąś wartość nie obniża się napięcie w IDLE Jedynym sposobem na podkręcenie procesora jest przestawienie VCORE na NORMAL, obserwowanie, jakie napięcie ustawi płyta i ustawić sobie odpowiednio offset na minus, żeby napięcie nie było zbyt duże. Na razie doszedłem do 4.0GHz przy VCORE 1.325v i offsecie -0.025v, co daje "realne" napięcie w CPU-Z 1.272v (nie miałem czasu na dłuższe testy). Pytanie, czy taka metoda podkręcania jest poprawna? Czy można stosować ujemny offset? Bo raczej nie będę ryzykował, jak płyta przestawi mi napięcie na 1.5v przy 4.5GHz . Będę musiał stosować wtedy offset na dużym minusie. I jeszcze takie pytanie: czy jesli pamieci ustawilem na 1.65v to czy musze ustawic napięcie QPI/VTT na conajmniej 1.15v, czyli tak, zeby roznica byla max 0.5v ? Przez pół roku napięcie to było domyślne, czyli 1.05v i nic się niedobrego nie działo. Z góry dziękuję za podpowiedzi i pozdrawiam .
  3. Czyli jak przejdę na SSD to będe musiał jednak wyłączać i włączać przyciskiem monitor :D ?
  4. Bios mam najnowszy. Mam jeszcze pytanko: po wciśnięciu przycisk Power na obudowie mój monitor bardzo długo przechodzi w stan "działania" (obraz zaczyna się wyświetlać dopiero, gdy widoczny jest już pulpit), muszę monitor wyłączyć i włączyć, dopiero wtedy załapie od razu. Dzieje się tak dopiero po zmianie grafiki na GTX580. Może nie jest to szczególnie uciążliwe, ale czy da się to jakoś "naprawić" ?
  5. Witam ponownie. Pożyczyłem od kolegi zasilacz Modecom Volcano 850W no i od dwóch tygodni działa tak, jak ma działać, więc chyba znalazłem winowajcę. Przeszedłem na nim kilka gier i nic złego się nie działo. Szkoda tylko, że to już drugi zasilacz, który mi pada w ciągu niecałego roku :/ . Na OCZcie przed zmianą zasilacza nie dało się już normalnie pracować, komputer coraz częściej zaczął dawać czarne obrazy, niejednokrotnie po wciśnięciu "Power" w ogóle nic nie wyświetlało się na monitorze. Po podmianie zasilacza wszystko wróciło do normy. Muszę więc reklamować zasiłkę :/ . BTW: Dzięki wszystkim za pomoc :) .
  6. Właśnie nie 5minut, bo komputer potrafi działać poprawnie miesiąc, po czym przez następne kilka dni po kilka razy dziennie występują te czarne obrazy. Chyba nie będą mi testować kompa przez miesiąc :E ?
  7. Tylko, ze nie mam skąd takiego wziąć :/
  8. Ech, nie takiej odpowiedzi oczekiwałem... Chłodzenie było czyszczone pół roku temu, nałożona nowa pasta, to normalna temperatura dla referenta. Temperatura nie ma nic do rzeczy, bo chyba karta nie przegrzewałaby sie w biosie, czy przeglądaniu internetu, gdzie ma <40st. ?! Poza tym działała od października do stycznia (kupiłem używana) na stary sprzęcie (q6600, 4gb), a od stycznia już na i5 i 8gb i przeszedłem na tym sprzęcie kilka gier. Te czarne obrazy zaczęły sie dopiero w środku lutego. A może coś z instalacja elektryczną w domu, jakieś skoki napięcia? Listwy zasilającej nie posiadam, tylko normalne przedłużki.
  9. Hej, od jakiegoś czasu miewam problemy z moim kompem (a raczej chyba z GTXem 580). Pozdczas przeglądania internetu lub gry obraz staje, po czym następuje czarny obraz i dzwięk zacina się, obroty wentylatora karty rosną. Pomaga tylko wyłączenie zasilacza i następne włączenie. Sprawdziłem CPU orthosem przez godzinke i stabilny (max 72C), karta ma w stresie max 85C. Przed chwilą włączyłem coś na wzór Furmarka (Video Card Stability Test), minutę działąło, po czym freez. Dzieje się to bardzo rzadko, pierwszy raz w połowie lutego przez kilka dni, potem spokój, aż do wczoraj i znowu dzisiaj 2 razy mi sie tak stało . Wszystko na standardowych taktowaniach, nic nie podkręcane,ram nawet działa na 1333 zamiast 1600. Dałem nawet napięcie GPU na 1063 mv i nie pomogło. Zostawiłem komputer ściągając plik - działał bez problemów przez ponad 7h, zrobiłem pełny test dysku w hdtune - 0 błędów, zrobiłem test w programie Video Card Stability Test - czarny ekran po 1.5 minuty, podniosłem napięcie GPU do 1.075V - przeszedł dwa 3minutowe testy w ww programie, 1h gry w NFS MW 2012 i 1h gry w Trackmanię, ogólnie 0 problemów. Myślałem, że będzie już wszystko dobrze, jednak podczas oglądania filmiku na Youtube dźwięk sie ucisza i następuje czarny ekran . Czyżby napięcie rzędu 0.95V dla 50MHz na GPU jest zbyt małe ? Zrobiłem test GoldMemory na dwóch kościach ram - wykazało 2 błędy (ale okazało się, że program z 2007roku, a do tego testował tylko 3.5GB ramu). Wyjąłem kości u ponownie włożyłem, potem odpaliłem Memtesta również na dwóch kościach - 0 błędów. Popracowałem 3 dni na zintegrowanej grafice - nie wieszało się nic, wyłączyłem na stałe zintegrowane GPU, zmieniłem stery na 306.xx, podziałało przez następne 3 dni i znowu to samo. Zmieniłem też kabel od monitora z DVI na HDMI. Nie mam już siły . Nawet w biosie dzisiaj uswiadczyłem czarny obraz (jakby ktoś odłączył monitor, brak reakcji przycisków NumLock itp na klawiaturze). Komputer potrafi przetrwać kilkugodzinną rozgrywkę w BF3 czy inną wymagającą grę, a za kilka dni wysypuje się przy korzystaniu z neta :/ . Czyżby grafika musiała lecieć na serwis? A może jednak to nie jej wina? Pomożcie, bo już sam nie wiem co robić . Konfiguracja: CPU: Intel Core I5 2500K GPU: GIGABYTE GTX580 referent MOBO: GIGABYTE Z68XP-UD4 HDD: Hitachi 7K500 500GB PSU: OCZ ZT650W RAM: Corsair Dominator 2x4GB
  10. Kupiłem używaną 800D. Pozdrawiam
  11. Fortress FT02 brałem pod uwagę, ale nie zmieściłbym tam mojego reza, a nie chcę go wymieniać na inny. Myślę jeszcze nad Obsidianem 800D i raczej to jego wezmę. Na top wejdzie chłodnica 3x140 po docięciu topu i wstaweniu grilla. Dodatkowo dużym plusem jest dla mnie hot swap kompatybilny z dyskami 2.5".
  12. A co myślicie o Fractal Design XL + Phobya Nova 1080 + 4x180 wentyle? Tylko nigdzie nie widzę dostępnej tej obudowy
  13. Chłodnica 3x140 przy wentylatorach na @700rpm uciągnęłaby ten tandem, czy lepiej coś koło 2x2x140?
  14. Ale do takiej budy reza już nie wcisnę
  15. Witam. Planuję złożyć LC do na CPU (I5 2500K) i GPU (GTX580). Z części LC posiadam blok na CPU EK Supreme HF, blok na GTXa od EK oraz Rezerwuar EK 250. Mam problem z wybraniem odpowiednio wydajnej chłodnicy/chłodnic oraz obudowy która ją (je) pomieści. Myślałem, żeby dać chłodnicę zewnętrzną, jednakże bardziej skłaniam się do opcji pomieszczenia całego LC w środku obudowy. W oko wpadła mi obudowa Enermax Fulmo GT. Po wyjęciu koszyków na dyski oraz zatok 5.25 na top weszłaby chłodnica 3x180, a do tego razem z obudową dostajemy 3 dobre wentylatory 180x180, więc odpadłby koszt ich zakupu. A może polecicie coś innego? Mój budżet na obudowe to do ok. 1000zł. Pozdrawiam
  16. Polecam użytkownika jako sprzedawcę :P

  17. Tylko ze HD4850 wariowała juz od samego początku :(
  18. Jest to HD4870 Vapor-x czyli niereferencyjna konstrukcja. Wcześniej posiadałem taką samą tylko że HD4850 i w tej wlasnie niekiedy wentyl na max i czarny obraz. Ach te Sapphiry :/
  19. Witam. Posiadam kartę graficzna Ati Radeon HD4870 1GB. Przez półtorej roku chodziła bez zastrzeżeń nawet trochę podkręcona (800/1000) razem z Q6600 3.6GHz. Jednakże jakies 2 miesiące temu zaczęło się coś psuć. Podczas gry np w BF komputer się resetował. Pomyślałem, że zasilacz nie wyrabia, więc zmniejszyłem taktowania GPU i CPU na standardowe i pomogło, ale tylko na miesiąc. Potem zaczęły się czarne obrazy podczas gry (pomagał tylko reset), samoczynne wyłączanie i ponowne włączanie komputera albo czarny obraz + wentyl na max + na grafie swieci sie dioda over temp protection. Tempy na karcie nigdy nie przekroczyły 80C, a CPU 60C. W obudowie znajdują się 2 wentylatory wciągąjące i 2 wyciągające. Próbowałem przeinstalowywać sterowniki od grafiki, wgrywać starsze ale nic nie dało . Czyżby karta się juz kończyła? Proszę o pomoc Mój config: Q6600 2.4GHz HD4870 2X2GB BeQuiet 400W (ma 3 lata i 2 miesiące) W załączniku dodaję log z GPU-Z podczas takiego incydentu. Ciekawi mnie temp 17C i 18C zanotowana przez program. Dodam, że nie występują żadne artefakty, krzaczki, kwiatki itp. Po prostu po jakimś czasie (od kilku sekund nawet do kilkunastu/kilkudziesięciu minut) występuje jeden z ww incydentów. Dzieje się to zarówno w wymagających grach typu BF3, TDU2, jak i mało np Slender. Wyłożyłem grafe, przeczyściłem slot PCI-E karty i mobo - brak efektu. Przeskanowałem HDD HDTUNE - 0 błędów. Format + przeskanowanie antywirusem - Podziałało trochę, ale znowu to samo Screeny z testów: HWMonitor Idle benchmark VCST bez błędów 62 minuty testu grafiki bez przygód dodatkowo 28 minut Orthosa Po testach włączyłem TDU2 i po 7 minutach reset -.- ;( . Wychodzi na to, że chyba zasilacz nie wyrabia, gdy pracują wszystkie podzespoły na "wysokich obrotach". Podajcie mi jeszcze linka do takiego memtesta z poziomu windowsa :D Załączyłem również 2x test w 3DMarku 03 czyli 2x po 10 minut i zadnych problemów, a w grach wywala :( GPU-Z Sensor Log2.txt
  20. Witam.Mam taki problem: zmieniłem boxa na Ultimę i podkręciłem procka na takich ustawieniach: FSB: 256, PCI-E PREQ: 100, Napięcie procesora: 1.36v, zmniejszony mnożnik pamięci o 1 stopień, reszta na NORMAL. Testowałem Orthosem i 0 błędów przez 30minut (max temp. na rdzeniach to 51st.). Wyłączyłem go i odpaliłem Call of Duty Modern Warfare 2 i pograłem z 10 minut i żadnych objawów niestabilności. Wyłączyłem kompa. Przychodzę za chwilę i chcę włączyć kompa, a tutaj czarny obraz . Przychodzę za jakieś 30minut i o dziwo się włącza, ale z domyślnymi ustawieniami (oprócz napięcia procesora). Co jest grane? Czy da się coś na to poradzić, żeby działał poprawnie? Przecież Orthos nic nie wywalił Płyta to Gigabyte 965-ds3 I jeszcze coś. Zmieniłem płytę główną, ponieważ stara sie spaliła. Na starej miałem 55 stopni w stresie na boxie na rdzeniach i tyle samo na procesorze. Po zmianie płyty oraz pasty na AS5 mam 50 stopni na rdzeniach, natomiast na procesorze aż 66 stopni. Procesor testowany orthosem. Procesor to c2d e4500 na fabrycznych taktowaniach. Czy podczas podkręcania kierować się temperaturami rdzeni, czy procesora, które były przedtem identyczne, a teraz procesor na dużo więcej , bo przy 66 stopniach to już raczej mała możliwość podkręcenia? Chłodzenie na 100% dobrze zamontowane. Oraz bardzi dziwi mnie, że płyta ma vdroop na poziome 0,05v Pozdrawiam
  21. Nie bede ryzykowal z tym modem, juz sie obejde ;p a ustawienia sprawdze jutro i powiem, co i jak. EDIT: Sprawdziłem na ustawieniach: PCI-E FREQ = 100MHz, FSB > 266MHz, Dzielnik pamieci = 2.00 (nie mam takiego dzielnika, aby tatkowanie pamieci wyszlo 667MHz), napiecie = 1.35V, reszta niezmieniona no i występuje dual-bot ;/ . Chyba zmienie płyte na jakąs z P35 i do tego jakies dobre pamięci.
  22. A mogę dać FSB od razu z 210 na 266?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...