Skocz do zawartości

Xenhil

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    7
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Xenhil's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputacja

  1. Dezaktywowałem 2 rdzenie,ustawiałem program k10stat pod różne opcje - wszystko na nic. Jest tak samo jak było wcześniej. Pozostaje mi kupić porządne chłodzenie.Co możecie mi polecić? Proszę oscylować do 100zł.Nadmienię jeszcze,że chłodzenie nie może być dużych rozmiarów - mam małą obudowę,co widać na zdjęciach. Edit: @MrMiss Nie wiem co masz za chłodzenie,że przeszkadza Ci jak wiatrak zasuwa 4000rpm... :) U mnie jest to lekko słyszalne,ale nie przeszkadza.
  2. cnq bez problemu wyłączyłem,ale opcji wyłączenia rdzeni w moim biosie znaleźć nie mogę. Tutaj screen jak to wygląda (jest to jedyna zakładka dotycząca CPU w biosie) : screen biosu ( Nie są to moje ustawienia biosu,screen wziąłem z internetu tylko po to,aby pokazać jak to u mnie ogólnie wygląda) Przykładowo w biosie Gigabyte jest widoczna opcja MIT i tam się konfiguruje rdzenie. A w Asrock nic takiego nie widzę :/ Już bez problemu dezaktywowałem 2 rdzenie,teraz jak według Was ustawić napięcie oraz taktowanie ?
  3. Najpierw wyłączę 2 rdzenie w BIOSIE,potem zajmę się k10statem. Mam wejść w "MIT" i wyłączyć 2 rdzenie (core 2 i core 3 ),następnie Save & Exit i już będę miał procesor 2 rdzeniowy? Dezaktywowanie 2 rdzeni powinno odciążyć lekko procesor ? Czy dopiero zmniejszanie napięcia przyniesie taki efekt ?
  4. Czy undervolting mogę zrobić z poziomu pulpitu i potem zrestartować komputer i koniec? Czy muszę wybrać się w krainę BIOSU ?
  5. @kwasior500 Jedyne co mi potrzebne w tym komputerze to program word,exel,mozilla oraz czasem zrelaksować się w archaicznego counter strike. Jaki polecasz program do undervolt? Ile rdzeni zablokować? I ostatnie pytanie,czy po zainstalowaniu Windowsa 7 (obecnie jestem na XP) ustawienia pozostaną ?
  6. Odkurzałem cały komputer dzisiaj z samego rana,jeszcze przed napisaniem posta,nic to nie dało. Pasta była zmieniana w czwartek ( 02.06.2011),niestety nic to nie zmieniło. Nie dało by rady założyć blokady dotyczące maksymalnej ilości RPM,kosztem wydajności ? Tak się składa,że cały tydzień będę potrzebował komputera,a buczenie będzie bardzo utrudniało sprawę. Może jest jakiś chwilowy sposób na uspokojenie wentylatora? A przełożenie tego niebieskiego na procesor zdało by egzamin ?
  7. Witam. "Kiedy włączam komputer,sąsiedzi myślą,że odpalam kosiarkę." Ten cytat z internetu całkowicie opisuje mój problem.Na początek przedstawię moje podzespoły: - AMD Athlon II X4 620 /2.6GHz, 2MB, 95W, BOX, AM3/ - AsRock M3A770DE /AMD 770, DDR3 1333/ - GoodRam 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9 - Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3 - Sapphire Radeon HD4850 512MB DDR3 /256bit/ HDMI DVI - BeQuiet PurePower L7 530W Mój problem polega na głośnej pracy wentylatorka przy procesorze. W pierwszych 15 minutach od włączenia komputera przyjmuje wartość około 3500 RPM - prawie nic nie słychać,jest ok. Między 15-45 minut jest już wartość prawie 5000 RPM,co już lekko daje się we znaki. Jednak po godzinie pracy,nieważne czy gram w wymagające gry,czy też przeglądam strony internetowe, wiatraczek kręci się z prędkością ponad 6300 RPM co jest bardzo denerwujące (komputer po prostu buczy). Dodam,iż problem ten występuje od listopada 2009,z tym że wtedy więcej korzystałem z laptopa,aniżeli komputera,więc nie przeszkadzał mi hałas podczas krótkich sesji. Komputer został kupiony w listopadzie 2009 roku. Screeny z programu SpeedFan: 1) Po półgodzinnej pracy komputera 2) Około 50 minut pracy komputera Jak widać kolosalnej różnicy pomiędzy temperaturami nie ma,a RPM rośnie :( Dodam kilka zdjęć przedstawiających wnętrze komputera przed gruntownym czyszczeniem: Zdjęcie 1 Zdjęcie 2 Zdjęcie 3 Formatowanie komputera,czy instalacja różnorakich sterowników nic nie pomaga. Może byłaby opcja,gdzie mógłbym wyznaczyć limit RPM,kosztem wydajności ? Ale czy takie coś nie uszkodziłoby komputera... Czy macie może jakieś pomysły,jak uciszyć mój komputer? Z góry dziękuję za pomoc Pozdrawiam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...