Jump to content

piotrz

Użytkownik
  • Posts

    3
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by piotrz

  1. Informacyjnie, dziś zmieniłem zasilacz na model XFX Black Edition XTR 550W Fully Modular i problemy z restartami całkowicie ustąpiły, napięcia na linii 12V są stabilne nawet pod pełnym obciążeniem CPU i GPU (Kombustor oba testy na raz). Dziękuje za pomoc w rozw. problemu. BTW: cewki nie piszczą, łożyska nie hałasują więc jestem zadowolony :> Temat do zamknięcia.
  2. Dziękuję za odpowiedzi, niestety nie mam akurat w tej chwili miernika pod ręką ale zweryfikowałem odczyty napięcia w HWMonitor dla linii 12V - w idle min. 11.808V max. 12.000V - podczas testu GPU w Kombustor spada do 11.328V - podczas testu GPU + CPU w Kombustor spada do 11.040V i następuje restart Sprawa jest chyba jasna, PSU do wymiany...
  3. Witam, Mam problem ze stabilnością zestawu : CPU: i5 6600K Mobo: Asus Z170 PRO GAMING RAM: Corsair Vengeance LPX DDR4, 16GB(2x8GB), 3000MHz Grafa: MSI GeForce GTX 1070 Gaming 8GB HDD: 1 SSD PSU: Corsair VS 450W CPU i grafika działają bez OC, podczas obciążenia w grze nr. Wiedzmin 2 lub w aplikacjach MSI Kombustor (obciążenie CPU i grafia jednoczenie lub sama grafa) system resetuje się z błędem : "ASUS Anti-Surge was triggered to protect from unstable power supply unit". Dodatkowo podczas testu Kombustor (obciążenie CPU i grafia jednocześnie) pojawiają się spadki po włączeniu obciążenia na CPU na : - GPU Core Clock z 1885MHz do 1442 - GPU Load 97% spada do ~34% - VDDC 1,05[V] spada do 0,76 [V] po kilku minutach takiego testu system resetuje się z błędem Anti-Surge... - temp na GPU stałe max 65^C Podczas normalnej pracy w Windows nie ma problemów, problemy pojawiają się dopiero po obciążeniu. Podejrzanym wydaje się PSU - ma juz kilka lat, był używany wcześniej z starym kompie. Pytanko : czy faktycznie to jest wina PSU czy jakieś ustawienia w UEFI? Jeżeli to PSU to jaki polecacie do tego zestawu, docelowo też pod OC? Dziękuje za jakieś sugestie.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.