Skocz do zawartości

Sanjuro

Stały użytkownik
  • Liczba zawartości

    78
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez Sanjuro

  1. Ale ja chce sobie zrobic własny zmodowany stojak wiec mnie nóżka nie interesuje a wszedzie podaja z podstawą. I dlatego te 53 na 51cm to mi sie zdaje ze to TV 40" albo co.

     

    ze str Della:

    SIZE AND WEIGHT

    Dimensions with stand (H x W x D):

    20.22 inches (513.5 mm) x 21.89 inches (556.0 mm) x 7.10 inches (180.3 mm)

    Dimension without stand: (H x W x D)

    14.24 inches (361.6 mm) x 21.89 inches (556.0 mm ) x 2.56 inches (64.9 mm)

    Preset Display Area (H x V)

    20.3 inches (518.4 mm) x 12.7 inches (324.0 mm)

    Weight (panel only - for VESA mount)

    3.97 kg (8.73 lbs)

    Weight (with packaging)

    7.49kg (16.48 lbs)

  2. A ja nie czaję pomiaru rzeczywistego dpi...

    Przy dpi 5600 i rozdziałce 1920x1080 używam 0,25 cala?.

    Może mi autor tego programu wytłumaczyć bo ja w tym widzę problem z błędem grubym. Moje ręce nie są w stanie odmierzyć precyzyjnie 0,25 cala czyli 63,5mm?. Jeżeli się mylę to proszę o znak:)

    Jak to w ogóle przeorać na rzeczywiste dpi?.

    Sorka ale chcę to zrozumieć, a nie daję rady:D.

    p.s

    dlaczego próbkowanie na mambie pokazuje mi ~530-570hz jeżeli jest ustawiona na 1000hz?.

    Moduł próbkowania nigdy nie działał poprawnie :( Do tego celu proponuje poszukać innego pewnego programu.. Próbowałem to naprawić... ale nie miałem pojęcia jak. Problem był z precyzyjnym pomiarem czasu poprzez procesor... program gubi się na wielordzeniowości i zmiennej częstotliwości pracy proca, częściowo załatwiłem to biblioteką etimer, ale nie do końca. Tzn... u mnie pokazuje dobrze :P dopóki się nie "zapcha" ;)

     

    Co do pomiaru dpi to program sam ci podaje DPI po pomiarze. Pomiar najdokładniejszy jest przy przesunięciu myszy na 1 cal... ale wtedy przy twoim przypadku wymagałoby to ekranu o rozdzielczości poziomej >5600 punktów (miałem plan żeby program wrzucić w 3D... wtedy test rozdziałki być przeprowadzany zawsze dla 1" lub innego przesunięcia). Jako że masz 1920 to tak jak sam napisałeś używasz przesunięcia dla 0,25" i zgadza się będą tu występowały duże błędy dla takiej rozdzielczości myszy (każdy 1 mm to ok 220CPI przy rozdzielczości myszy 5600CPI). Co do precyzyjnego odmierzania 6,35mm (przecinek ci się przesunął :P ) proponowałem wykorzystać suwmiarkę. Zresztą przytoczę cytat z pierwszej strony gdzie był wyjaśniany pomiar rozdzielczości za pomocą suwmiarki:

     

    Test rozdzielczości rzeczywistej, gdy wykluczyliśmy na danej rozdzielczości myszy obecność interpolacji oraz akceleracji, możemy zmierzyć rzeczywistą rozdzielczość myszy. W tym celu należy narysować linie prostą przesuwając mysz w poziomie na odległość 1 cala (dla rozdzielczości myszy <800cpi i rozdzielczości ekranu >=800x600) lub 0.5 cala (dla rozdzielczości myszy <=2000cpi i rozdzielczości ekrany <1600xYYYY). Długość pozioma narysowanej lini wyznaczy nam rozdzielczość odpowiednio:

     

    CPImyszy = Llini (dla przesunięcia o 1 cal),

    CPImyszy = Llini*2 (dla przesunięcia o 0.5 cala),

    CPImyszy = Llini*4 (dla przesunięcia o 0.25 cala),

     

    Aby ułatwić sobie pomiar i zwiększyć precyzję pomiaru, można skorzystać ze suwmiarki. Mierzymy szerokość myszy (w tylniej części gdzie jest najszersza), do wyniku pomiaru szerokości dodajemy przesunięcie (1” lub 0.5” lub 0.25”) i tak przygotowaną suwmiarkę kładziemy na podkładce. Mysz opieramy tak by jeden bok opierał się na jednej ze szczęk a jej tył na prowadnicy suwmiarki i rysujemy linię przesuwając mysz prostopadle do prowadnicy (a równolegle do szczęk) w kierunku drugiej szczęki. W moim programie pomiar rozdzielczości dokonuje się w zakładce Rozdzielczość. Rysowanie linii następuje po pierwszym kliknięciu, a po drugim zostaje zatwierdzony koniec linii. Pomiar dokonywany jest automatycznie (wartość bezwzględna z różnicy pomiędzy poziomym wymiarem punktu początkowego i punktu końcowego, tak więc pomiaru można dokonywać z lewej do prawej i z prawej do lewej :P).

  3. Na silentpcreview ta płyta Asusa zebrala pochlebne opinie i sam ja biorę pod uwagę do HTPC. Myślę że to najlepszy wybór pod AMD.

    Możesz podać linka? Bo na sprw widzę tylko recenzje starszego modelu :|

     

    Z samej budowy ta płyta wg mnie jest rewelacyjna... chociaż może te 2xRCA (stereo) to tak trochę śrenio wyglądają w dzisiejszych konstrukcjach. Mogli dać jakieś wyprowadzenie na śledziu czy coś. Od strony softowej... Asus daje ciała i nie wiedzieć czemu wykastrował ją z ACC :|

     

    Zastanawiam się nad x3... no i pasowałoby jak nic powalczyć o rdzeń lub co najmniej o cache... ale na tej płycie to na razie lipa :( Z tego co widzę to na 785G asus ma jeszcze jedna ciekawą pozycję, ale już do obudów ATX (ta obudowa co wybieram się nadaje :P ): M4A785TD-V EVO - Ma ACC, pamięć grafiki, brakuje tylko lepszego dźwięku :P

  4. Na płycie raczej nie będę jakoś specjalnie oszczędzał. Przy tej Asusa co podałem brakuje mi ACC... Ta co ty zaproponowałeś znowu nie podoba mi się że tylko połowa kondensatorów jest "stała" a reszta ejst normalna.

     

    Ktoś się spotkał z tym chipem muzycznym VT2020? Dobry jest? Bo nie wiem czy pchać się w tą płytę Asusa czy nie poszukać czegoś co by miało ACC i min 3 PCIe (w tym jeden x16).

     

    Co do dysku no tu chyba podziękuję za poradę bo i tak nie potrzebuję czegoś szybkiego do HTPC więc te Samsungi będą pasowały jak ulał :) A kiedyś założę jakiś dysk sieciowy na przechowywanie danych :P

     

    Nad zasiłką sie jeszcze zastanowię. W tym Korsarzu to podoba mi się kable modularne czy jak tam to zwą :P

  5. Jak w temacie składam pierwszego HTPC i mam wiele rozterek. Początkowo myślałem złożyć na IONie ze względu na niskie zużycie prądu, ale... docelowo ma pracować w 1920x1080... a tu ponoć sobie ION nie radzi w normalnej pracy na desktopie no i bardzo małe możliwości rozbudowy (myślałem o Zotac IONIFX-F-E).

     

    Następny pomysł był mATX z Dual Core E5200/5300 lub E6300 w polączeniu z gf9400m/9300 i tak 2-3 PCIe do rozbudowy (tuner hybrydowy DVB-T, w razie potrzeby ciut mocniejsza grafa, i ew. jakaś lepsza karta muzyczna). Ale praktycznie brak na rynku mobo z tym chipsetem :(

     

    No i kolejny pomysł... AMD Athlon II 235e a może 400e (ten drugi może by pracował od czasu do czasu w sieci przy renderingu ;) ) na płycie z 785G. No i właśnie co myślicie o płycie Asus M4A785G HTPC? ma niby ciut lepszą kartę muzyczną, podobno wyeliminowany problem LPCM7.1... ale niewiele o niej informacji. Co o tej płycie myślicie?

     

    Swoją drogą to od czasu K6-2 czyli klona PMMX byłby to mój pierwszy AMD :P

     

    Mój zestawik do oceny wyglądałby mniej więcej tak:

    CPU: AMD Athlon II X2 235e (ok 250 zł) albo AMD Athlon II x3 400e/405e (ok. 350-360 zł)

    MOBO: Asus M4A785G HTPC (ok. 350 zł)

    RAM: PDP Patriot DDR2 Dual Chanel 2x2GB 800 4-4-4-12 (ok 330 zł)

    HDD: Seagate/Samsung/WD 500 GB (ok 170-180 zł) (hmmm... może mniejszy i w RAIDzie 5 puścić)?

    PSU: Corsair CMPSU-450HXEU (ok 290 zł)

    Obud: NOX Live 2 (ok 510 zł) (chciałem coś mniejszego z wyświetlaczem iMONa... jest Luxa 2... ale cena ich produktów skutecznie zabija :| )

     

    Oczywiście jeszcze jakieś chłodzenie na proca... jeszcze się zastanawiam co wybrać ale sądzę że w granicach 200 zł

     

    Razem ok 2100 zł z procem x2 i ok 2200 zł z procem x3.

     

    Do tego dojdzie jeszcze (ale w późniejszym terminie):

    - karta TV (nie mam pojęcia jaka :P Jakieś propozycje?)

    - napęd BluRay (odczyt BR i ew zapis DVD)

    - ew. mocniejsza niż ta zintegrowana, grafika najlepiej pasywna

  6. Jak odpalam serva to koślawo, ale jakoś działa (kumpel nie widział co prawda na liście, ale poprzez "connect" sie podłączył więc forwarding jakoś działa).

     

    Kompletnie natomiast nie działa jako klient :( Zachowuje sie tak jakby router blokował wyjście w świat (nie wyszukuje serwerów, ani nie działa wymuszenie połaczenia przez "connect"). Dałem w opcjach routerowego firewalla, DMZ na adres kompa z którego próbowałem i nic :(

  7. Czy może mi koś powiedzieć jak skonfigurować poprawnie routerka do np CoD5? Bo coś nie mogę sobie poradzić i za żadne skarby nie mogę uruchomić online w grze. Dałem "Port Forwarding" na porty używane przez cod'a ale to jest raczej pod serva. W firewallu dałem na kompa DMZ... też nic.

     

    Dodam, że przy bezpośrednim podłączeniu łącza do kompa wszystko działa poprawnie.

  8. Chyba jeszcze takiego nie zrobili :wink:

    A mógłbyś rozwinąć swoją wypowiedź? Bo jak narazie z moich poszukiwań wychodzi mi coś takiego:

     

    DLink DIR-655 - ma wszystko co mi potrzeba prócz TTL boost, 802.11n w wersji draft 2.0 - a przynajmniiej nic o tym nigdzie nie pisze :(

    Linksys WRT3x0N - nie wiem jak z montażem (ale tu najwyżej przykombinowało się) i z TTL'em, antenki (chyba odczepiane...)? 802.11n w wersji draft 2.0,

    Edimax BR-6574n - nie wiem jak z montażem (można pokombinować), antenki (chyba odczepiane...)? I tu chyba jest TTL Boost :D - co sądzicie o Edimaxie?

    Belkin N1 Vision... ładny... ale reszta nijak mi nie odpowiada :(

    Pentagram Cerberus P 6431 - niestety brak GB oraz reszta info w stanie szczątkowym :(

  9. Ludzie pomocy! Chcę jakiś dobry router kupić z wymaganiami:

    - 4xGigabit + 802.11n/g/b

    - montaż na ścianie oraz odłanczane antenki (docelowo chcę w szafkę z takim niby patchpanelem wkomponować routerka i wyprowadzić antenki na zewnątrz szafki)

    - MAC Cloning

    - TTL Boost (provider ma obiekcje co do routerów :( )

     

    Ma ktoś jakieś typy spełniające te wymagania?

  10. 1. co do krawędzi ekranu to u mnie wygląda to trochę inaczej bo mam 2 monitory i kursor po prostu przelatuje na ten drugi monitor

     

    2. jedyne sensowne rozwiązanie do pomiarów samej myszy miałoby gdybyśmy dokonywali je w innym środowisku jak windows desk, wyeliminowałoby to w moim przypadku wypadanie kursora na drugi monitor jak i obeszło samą interpretację ruchy kursora poprzez windows i pozwoliło się skupić na odczytach DirectInput w postaci raw. Jeśli można byłoby zablokować kursor na centrum ekranu i ruszać wyłącznie siatką na podstawie informacji raw. nie trzeba byłoby robić tego w środowisku 3d, obejście interpretacji ruchu wskaźnika przez windows jest w obu wersjach niezbedne

     

    3. uwzględniając że pomiar dokonywany byłby w innym środowisku na siatce metrycznej do programu niezbędne byłoby dodanie własnych opcji umożliwiających zmianę szybkości przesuwania kursora lub zwiększanie lub zmejszanie samej siatki w wypadku użycia ruchomej siatki która jest całkiem fajnym rozwiązaniem, po postu nic nam nie daj oglądanie super szybko przesuwającej się siatki czy kursora w polu

     

    4. brakuje informacji na temat aktualych ustawień myszy jak i portu usb na których dokonywane są pomiary, wypadałoby taką detekcje dodać

     

    5. w przypadku testu na akceleracje wsteczną myszy moim zdaniem niezbędne jest dodanie własnego suwaczka umożliwiającego zmniejszenie szybkości kursora, w quake3 robie takie testy przy szybkości 90cm/360* , można byłoby przypisać to dla rolki myszy ale gdzieś musi być notyfikacja cośmy sobie tam kręcąc nią nastawili ;)

     

    6. uśrednienie wyników częstotliwości odświeżania, mianowicie nie chodzi o to żeby uśrednić cały pomiar tylko załączyć 2 okienka z tylko jedną cyfra a nie słupem cyfr lecących w górę bo i tak za przeproszenie g0wno z tego można się dowiedzieć ;) do tego trzeba wyeliminować przekłamania odczytu które pojawiają się w peaku i potrafią sięgnąć 20oooHz co jest bzdura wierutna :) program musi dla odpowiednich ustawień 125, 500, 1000 ustalać procentowo próg do którego faktycznie częstotliwość skoczyć, i nie brać pod uwagę liczb które przekroczyły dajmy na to 1100 przy ustawieniu portu na 1000, można też zrobić że przy 1000Hz porcie wszystkie cyfry powyżej 1000 są odrzucane i nie brane przy pod uwagę przy uśrednianiu wyniku. Dlaczego 2 okna ? 1. obecna prędkość uśredniona i 2. maksymalnie osiągnięta prędkość, ofc oba okna powinny mieć możliwość wyczyszczenia czy tez samo czyszczenia jak to jest w obecnie dostępnych programach pokazujących średnią prędkość aktualizacji pozycji wskaźnika

    ciężkie zadanie przed Tobą hf :) idea programu jest vgood

    --edit--

     

    kilka drobnych uwag co do ostatniej wersji.

     

    mułowatość kursora jest dobitnie wkurzając, tak samo jak późniejsze wracanie kursorem na pole testowe jeśli nie było się zbyt cierpliwym i machało na tym delaju myszka jak szalony

     

    moje wyobrażenie o siatce o ruchomej siatce z zablokowanym wskaźnikiem już przedstawiłem bo to które jest w programie nie za bardzo wiem do czego miałoby służyć :>

     

    co do pomiaru akceleracji czy nie dało by się tego w jakiś inny sposób zrobić, pacnąć dwie linie vertical, i pomiar byłby dokonywany automatycznie po przekroczeniu linij 1 zaczęty a po przekroczeniu drugiej linij zakończony, jest to ominięcie ludzkiego błędu w przesunięcu myszki i byłoby dokonywane na podstawie rozdzielczości myszy do czasu w jakim trwał ruch i ilości pokonanej drogi pixeli

     

    namieszałem poprzednim razem nieco, i nie jestem pewien czy da się takie coś do mierezenia accela zaimplementować ale z pewnością warto spróbować

    Ok dzięki za uwagi. Pomyślę. Narazie męczę się z Timerem (jak mam czas...), żeby dobrze zmierzyć prędkość myszy. Po zmianie kompa w ogóle kosmiczne wyniki mi wychodziły (średnio - 90Hz!!! - MINUS!!!). Rozwiązanie niby proste. Na siłę przypisać się do rdzenia... ale w rezultacie i tak dawało mi błędne wyniki (ok 150-160Hz!!!). Problemem jest pewnie odczyt częstotliwości proca w odpowiednim miejscu programu. Coś niby wykombinowałem z tym, ale pasuje sprawdzić czy działa w przypadkach:

    1) Proc AMD (biblioteka Intela zaimplementowana, chociaż nie jestem pewien na ile jest ona potrzebna :P)

    2) Czy pomiar jest dokładny na wyższych częstotliwościach myszy (250,500,1000Hz).

     

    Program do testu można ściągnąć >>TUTAJ<<

  11. Witam!

    Lece cały czas na sterownikach 158.27 (czyli dosc juz leciwych) osiągam na nich 740/800(pamięci padaka)

     

    Po zainstalowaniu sterów 162.18 i 163.44 nawet nie chce mi pojsc na 700(na rdzeniu) właczam benchmark w lost planet i arty z freezem po 3min :?

    Czym to jest spowodowane? Czy jestem skazany na stare sterowniki aby móc miec podkreconą karte?

    A ja jak tak patrzę na te nowe stery to się zastanawiam:

    1) Czy czasem NV nie podkręca sterami grafy o te kilka % żeby była wydajniejsza? To by tłumaczyło problemy z podkręcaniem na nowszysch sterach - przekłamanie we wskazaniach aktualnych zegarów.

    2) Czy mi się wydaje czy znowu NV robi jakieś kosmiczne optymalizacje grafy sterami, żeby to szybciej działało :/

  12. No Moloch ma poniekąd rację. Narazie chyba nie ma żadnej gry korzystającej z 4 rdzeni, a programy już są. Co prawda idzie je policzyć pewnie na palcach jednej ręki i w większości wypadków są to programy drogie.

    Z gier... no czekamy dalej na UT3 i Crysis, które podobno mają korzystać z mozliwości quada... Może wkońcu programiści zaczną zauważać, że jest w kompie więcej niż jeden proc i zaczną z tego korzystać...

  13. @Sanjuro - komputer nie służy wyłącznie do grania ;)

    No przecierz wspomniałem o innych zastosowaniach gdzie się jak narazie stosuje powyżej 2 rdzeni ;) Pozatym też kupuję quada ze względu na te "inne" zastosowania (rendering, symulacje etc)
  14. Kurde ludzie kiedy się nauczycie że w grach jak będzie trzeba 4 rdzenie to producent napisze "Recomended QUAD core processor", a tak w grach nawet Dual nie jest jeszcze wpełni wykorzystywany. Jak gra bedzie wykorzystywała 4 rdzenie to wtedy będziecie widzieć sensowne różnice w słupkach FPS'ów. Wystarczy zobaczyć jakie są różnice w profresjonalnych programach.

     

    Więc komentarze w stylu "Quad Q6600 jest w grach gorszy od E6850" czy "4 rdzenie Q6600 nic nie dają w stosunku do 2 rdzeni E6600" - są nie na miejscu. To tak jakby porównywać czas kopania 4 łopatami przez dwóch robotników z czasem kopania 2 łopatami przez dwóch robotników - i tu i tu czas będzie porównywalny, a dodatkowe 2 łopaty nic nie wniosą.

     

    Tak więc narazie proce >2 rdzeni są przeznaczone dla osób co najmniej zajmujących się renderingiem, obróbką multimediów, zaawansowanymi obliczeniami symulacyjnymi etc, ale i to tylko wtedy gdy programy których używają bedą przystosowane do obsługi kolejnych rdzeni/procesorów.

  15. No to chyba pozostanę przy 8600GT. Tylko czy na pewno zostać przy Palicie, czy może wybrać inną firmę np. Galaxy? I jeżeli zostanę przy Palicie to czym się różnią te dwie:

    1. GeForce 8600GT Palit 256MB 128b NE/8600T+T321 - 386 zł.

    2. GeForce 8600GT Palit 256MB 128b Sonic NE/860TS+T321 - 425 zł.

    Jutro przejdę się po mieście może w jakimś sklepie będą mieli wszystko w atrakcyjnych cenach. Mam nawet znajomego w jednym ze sklepów może jakiś rabacik da:P

    Sam jestem na kupnie kompa i z tego co się orientuję to Sonic jest już przez palita podkręcony, ma ciut wyższy radiator i chyba pamięci 1.2ns (nie Sonic 1.4ns, ale ponoć podkręcanie pamięci w 8600 niewiele daje więc...)

  16. A to czemu ?? Do LCD na DVI ?

    Heh no tak o DVI zapomniłem :oops:

    To najtańsza z wyjściem DVI i oczywiście LCD z DVI ;) (magłaby być jakaś zintegorwana, ale nie orientuję się czy jakakolwiek płyta ma DVI :/)

  17. :blink: do 2D (a CAD i rendering to w większości przypadków tylko 2D) to chyba po dziś dzień najlepiej kupić Matroxa :blink: Tyle że nie jest tani :/

     

    Między E2160 a E6420 i E6550 nie będzie wielkiej różnicy przy CAD i renderingu. Więc wybierałbym co tańsze (choć skłaniałbym się na większy cache czyli C2D). Zresztą w większości wypadków CAD i rendering to są programy profesjonalne silnie korzystające z wieloprocesorowości tak więc wartałoby pomyśleć nad wielordzeniowcem albo tańszy sposób (jak będzie co najmniej kilka kompów) polaczyć kompy w macierz i niech przetwarzają wspólnie rendering ;)

     

    Płyta... no ten IP35 to może troche przesadzony... wybrałbym coś bardziej sprawdzonego coś na poprzedniej serii chipów.

     

    RAM to rzeczywiście min 2GB (w firmie w której pracuję są kompy jeszcze z 256MB... a jest novel, NAV, Java i kilka innych syfów narzuconych przez "głównego informatyka" :/ w wyniku czego na AutoCAD'a Lite 2002 trzeba czekać nawet i 10min :( )

     

    Dysk twardy... no tu można przyoszczędzić jak planuje się (lub już jest) serwer czy jakaś macierz dyskowa na której trzymalibyście projekty etc.

     

    Monitor... 19" to MINIMUM. Koniecznie popatrzyć na jakieś testy jaki lepiej odwzorowuje kolory (choć niekóre firmy jak ta w której pracuję często oszczędzają na tym :( ) i ma "ostry" obraz. Nie musi być rewelacyjnie szybki. Do CAD'a starczy z powodzeniem 16ms lub nawet wolniej ;)

  18. Przypuszczalnie będą to następujące parametry:

     

    post-166-1185127668_thumb.jpg

     

    Kości Hyuandai, przypuszczalnie moduł 16MB, 3.3 V, 60 ns - proszę o potwierdzenie (zdjęcie powyżej)

    Kości Hyuandai, 4Mx4bit, 3.3V, 60ns, EDO;

    1 moduł = 16MB;

     

     

    post-166-1185127748_thumb.jpg

     

    Pamięć markowa Compaq Corp. na kościach prawdopodobnie Samsunga. Brak rozpoznania parametrów. (zdjęcie powyżej)

    Kości Samsunga: 1Mx16bit, 5V, 60ns, EDO;

    1 moduł = 8MB;

     

    post-166-1185127784_thumb.jpg

     

    Pamięć markowa Compaq Corp. na kościach Texas Instruments. Brak rozpoznania parametrów poza czasem dostępu 60 ns. (zdjęcie powyżej)

    Kości Texas Instruments, 1Mx4bit, 5V, 60ns, EDO;

    1 moduł = 4MB;

     

    post-166-1185127848_thumb.jpg

     

    Pamięć markowa Transcend, na kościach Nanya. Przypuszczalnie moduł 16 MB, wnioskuję z zapisu na płytce 8Mx32. Niestety nie jestem pewien czy dobrze rozumuję. (zdjęcie powyżej)

    Kości Nanya, 4Mx4bit, 5V, 60ns, EDO;

    1 moduł = 16MB;

  19. No w apolo gotowka jest taniej, jak chcialem placic karta to doliczyli 3%.

    1) Przy płaceniu gotówką można ubiegać się o tzw. rabat za płatność gotówką (nie jest unormowany i zależy od sklepu).

    2) Przy płatności kartą najczęsciej to sklep przejmuje na siebie prowizję jaką banki narzucają za operacje kartą między różnymi bankami. Dlatego też niektóre sklepy aby nie być stratne przerzucają prowizję na kupującego doliczając mu to do rachunku. Niektóre banki ubiegają się w sieciach różnych sklepów o rabaty do transakcji kartami płatniczymi.

     

    Swoją drogą dziwi mnie fakt że operacje płatności kartą czy też przelewem nie podlegają rabatom płatności gotówkowej (mimo, że też przecież mają gotówkę od ręki :/ a w przelewie nie ma nałożonej na nich prowizji od transferu, bo tą przejmuje przelewający pieniądze).

  20. :damage_wall:

    Jedyne co mnie dziwi, to to, ze dostałem wycenę @mail podzespołów które wybrałem, z zawyżonymi o parę złotych, na każdej części cenami... (względem ich sklepu internetowego)

    Wyaciąg z regulaminu Apollo:

    ZASTRZEŻENIA

    ...

    Sprzedawca zastrzega możliwość zmian poszczególnych parametrów towaru lub ich cen z uwagi na częste wahania cen u dostawców i dystrybutorów oraz zmiany kursów walut, które są od Sprzedawcy niezależne. W takich przypadkach pracownik Sklepu Internetowego kontaktuje się z Nabywcą, który podejmuje ostateczną decyzję o zawarciu umowy.

    Jeśli ktoś ma jakieś rady, to proszę o sugerowanie się apollo.pl ... i tym, że magiczna kwota 2100zł za zestaw (tyle przeznaczam) już została przekroczona... hm, nawiasem, jak sądzicie, ile uda się z tej ceny końcowej jeszcze urwać? :huh:

    pfff... płacisz gotówką? B)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...