Skocz do zawartości

Mazex

Stały użytkownik
  • Postów

    45
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez Mazex

  1. A powiedz mi na czym opierasz swoją opinię? Globalna sprzedaż dysków opartych o tak pogardzaną przez niektórych technologię TLC (2D i 3D) w 2016 roku (Gartner) sięgnęła 60%. Jedynie 38% to rozwiązania MLC. Naprawdę nie ma najmniejszego powodu żeby dopłacać 10% za to, żeby może kiedyś coś się odpaliło 0,7 sekundy szybciej. Gość miał w tym laptopie dysk 5400rpm... zmiana będzie kolosalna. Ja rozumiem, gdybyś to porównywał z bardzo szybkimi dyskami z protokołem NVME, albo przynajmniej 3D NAND.  Moim zdaniem nie ma najmniejszego sensu wymieniać. 

  2. Moim zdaniem nie ma najmniejszego sensu w wymianie. W swoim laptopie nie będziesz w stanie zauważyć żadnej, naprawdę żadnej różnicy.  Po prostu zaoszczędziłeś jakieś 8-10% ceny i to jest całkiem sporo patrząc na to, że w banku dają jakieś 1,5 % na lokacie ;) ADATA nie jest demonem prędkości, ale nieprzypadkowo jest to jeden z najpopularniejszych dysków- bo jest przyzwoity i niedrogi. 

  3. 2280 to jest 22mm szerokość i 80mm długość

    2242 analogicznie czyli tutaj szerokość jest stała...

    Czyli ty szukasz mało spotykanej 4280 lub coś takiego albo masz mSata a nie M.2?

     

     

    M5S jest trochę wydajniejszy ale oba to dobre dyski. Kupiłbym jednak Plextora. Był tu wałkowany mase razy, wystarczy poczytać wątek. Marka i model sprawdzone. Dziś już jest nowszy i szybszy M6S.

    Bardziej ekonomicznie wypada też Crucial MX100.

    Rafa, czy te parametry długości dotyczą tylko M.2 na SATA, czy M.2 na PCIe będzie miało też różne wersje?

  4. Szlak trafi 480GB m500 za 880PLN, 3 miechy temu dałem 1200pln. Ceny ostro lecą w dół, ciekawe czym to spowodowane.

    Ja słyszałem plotkę, że cena Cruciala to pochodna zmiany kostek nand na asynchroniczne- dokładnie to co zrobił Kingston. Ale póki co nie widać potwierdzenia. Samsung i Plextor, czyli najwięksi producenci oem dysków na świecie aż tak cen nie obniżają, więc coś musi być na rzeczy.

  5. Ja trochę z innej beczki.

    Czy nie zastanawia Was dlaczego Plextory M5s są tak prądożerne? Wg specyfikacji praca: 2,8W, spoczynek: 0,7W. Toż to więcej niż talerzaki Dołączona grafika.

    OCZ Vertex 4 w idlu ciągnie jeszcze więcej. A takie Samsungi np. z serii 840 jakiś ułamek tego, podobnie M4. Ktoś coś z tego rozumie?

     

    Może to efekt Garbage Collection? W każdym razie takie jest moje przypuszczenie- dobry GC musi pociągnąć trochę energii.

  6. Orientuje się ktoś, jak można używać sprzętowego szyfrowania jakie jest w niektórych dyskach (np. Plextorze M5P)?

    Ustawiłem w BIOSie HDD password no i na drugim kompie też pyta, ale czy ustawienie tego hasła jest równoznaczne z tym, że jest to hasło do kluczy szyfrujących dysk AESem?

     

    Wydaje mi się, ale nie jestem pewien, że to nie jest nic związanego z hasłem BIOSa. Musisz albo uaktywnić taką funkcję w Win8, albo użyć programu z funkcją szyfrowania AES256.

    Tutaj wychodzi przewaga Marvella nad SF- Na SF szyfrowanie AES zdaje się jest tylko 128 bitowe.

  7. Jedynie postawiłe windę i kilka sterowników, później reset i test. To są wyniki ze równoważonego zasilania, na wysokiej wydajności były nawet niższe.

     

    Słaby ten wynik, coś musi być nie tak... Potraktuj go jeszcze Crystal Markiem, tak dla pewności.

     

    Jak ktoś szuka okazji, to to się wydaje być bardzo ciekawe:

    http://www.morele.net/wiadomosc/dysk-ssd-plextor-m5-pro-2-5-cala-skorzane-etui-z-adapterem-usb-sata-w-zestawie-juz-za-449zl/216/

×
×
  • Dodaj nową pozycję...