Skocz do zawartości

Acid_Drinker

Stały użytkownik
  • Postów

    25
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    1

Ostatnia wygrana Acid_Drinker w dniu 25 Lipca 2020

Użytkownicy przyznają Acid_Drinker punkty reputacji!

Osiągnięcia Acid_Drinker

Newbie

Newbie (1/14)

2

Reputacja

  1. Dzięki. Ja gdzieś wyczytałem, że ten większy (lepszy) ma problem z przejściami kolorów. Że da się tylko statyczne. Ale to mówię, różne opinie są. Chyba najlepsze wyjście to będzie to kupić i spróbować na własnej skórze ?
  2. No może spróbuję tylko widzę, że na niektórych płytach oddychanie i jakiś tam inny efekt może nie działać. Nie mogę się dokopać konkretów ?
  3. http://www.gamerstorm.com/product/ACCESSORY/2019-03/1291_10731.shtml Znalazłem takie cuś. Ponoć działa ?
  4. Ale to jest pod pilot tylko z tego co widzę czyli dokładnie takie coś jak mam w obudowie (specjalny guzior do zmieniania programów) ?
  5. ale to jest na pilot więc pod soft tego nie podłączę. Takie rozwiązanie to i ja mam bezpośrednio guziorem w obudowie (kontroler aurora II) i tam mam kilkanaście programów ?
  6. No dobra. To w takim razie jest w ogóle jakiś sposób żeby to obejść ? Oczywiście wykluczając zmianę płyty xD.
  7. No dobra. Zacznę od tego, że zjeb... . Mam obudowę Armis AR7X EVO TG ARGB i płytę MSI b450 Gaming Plus Max. Przesiadłem się z obudowy z rgb na tę właśnie z argb i przy okazji ubzdurało mi się, że jak mam mystic light i tam opcje od kolorków to argb będzie działać... Taaaa.... I teraz pytanie. Znalazłem ustrojstwo, które nazywa sie tak jak w tytule nano-reset argb kit. Czy da się to jakoś sparować z kontrolerem aurora z obudowy, żeby to działało z softem mystic light ? Żebym mógł w pełni zmieniać za pomocą apki barwy itp. Tak jakbym miał normalnie po bożemu podłączone 3pin argb pod mobo ?? A może jest jakaś inna opcja żeby to obejść ? Mea culpa, nie spojrzałem, że płyta nie obsługuje argb tylko rgb. Z góry dzięki za pomoc ?
  8. Wczoraj zrobiłem test. 45 minut obciążenia na 99% Edge- maksymalnie 77 stopni Junction- 93 stopnie Z tego co czytałem to są już normalne temperatury dla tej karty. Czy jednak durnoty gadam ??? EDIT// Kolejny test dzisiaj. Na dworze 29 stopni więc cieplej a temperatury na karcie niższe. Edge 74 Junction 89-91 Czyli wszystko już imo w porządku. Prawdopodobnie coś nie halo było z dociskiem i pastą stąd oczywista droga postępowania czyli wymiana pasty na coś porządnego.
  9. Ciekawa obserwacja. Dokręciłem wszystkie śrubki na backplate karty. Wszystkie miały trochę luzu. Edge nie spadła, 75 stopni ale junction zleciał na 93. Coś jest na rzeczy. To już z tego co widzę są akceptowalne temperatury. Gigabyte nie ma plomb więc chyba wymienię pastę
  10. nic nie podkręcałem tej karty, chodzi na stockowych ustawieniach. Karta jest nowa. ma dosłownie parę dni jak i reszta podzespołów więc o syfie w obudowie nie ma mowy. Tak samo przepływ powietrza jest moim zdaniem dobry - 3 x front zasysa, 1x back i 2x top wyciąga. Akurat na składaniu pc się znam, jedyne w czym moja wiedza kuleje to karty AMD. Poczekam na odpowiedź kogoś bardziej obeznanego ale dzięki za chęci ?
  11. 10 minut obciążenia na 99% w total war warhammer 2. Przy stockowych obrotach wentylatorów czyli 43 %. Na 60% hot spot spada na 95-100 a rdzeń na 75. Powyżej 60% wentylatorów karta jest głośna jak odrzutowiec... Taka jej uroda czy uszkodzona i do zwrotu ????
  12. Człowieku to wtedy jest taki odkurzacz, że własnych myśli nie słyszę
  13. Cześć. Od niedawna posiadam gigabyte rx 5700 xt gaming oc. Temperatury jakie osiągam to na rdzeniu około 75 stopni przy wentylatorach ustawionych na 55%, natomiast junction czy tam złącze gpu, zwał jak zwał potrafi mi raportować 100 nawet 110 stopni. Czy to jest normalne ? I mówię tutaj o giereczkach, np. taki total war warhammer 2 gdzie gpu leci na 97-99%. Próbowałem undervoltingu z 1197 na 1107 i jakoś różnicy nie widzę. Obudowa dość przewiewna (SilentiumPC Armis AR6X TG RGB ), niby szkło ale mam 6 wentylatorów 120mm i probowałem juz bez panelu bocznego. Różnica maks 2 stopnie. Jest się czym martwić czy olać temat i nie patrzeć na ten hot spot tylko na temperaturę gpu? Już trochę czytałem, że to nowy czujnik podający odczyt z centrum rdzenia i, że nvdia w ogóle tego nie ma... No ale jakiś taki niesmak mam ;). Z góry dzięki za odpowiedź !
  14. Dobra już sam ogarnąłem. Temat do zamknięcia
  15. Cześć. Mam płytę główną MSI b450 gaming plus max i obudowę SilentiumPC Armis AR6X TG RGB. Jak podłączyć RGB do płyty ? Z tego co rozumiem mogę tym rgb sterować z poziomu apki mystic light ale jak tam wchodzę to nie mam żadnych opcji dotyczących wentylatorów z obudowy. Kontroler aurora miał podłączone wszystkie wentylatory fabrycznie, jedyne co zrobiłem to podłączyłem sata do zasilania i ten 4pinowy kabelek od kontrolera do złącza rgb 1 czy jakoś tak u góry płyty. No i nie działa, mogę sterować podświetleniem z poziomu obudowy ale nie mam żadnych opcji w apce od msi. Może coś źle robię? Przyznam, że trochę zardzewiałem w kwestii montażu pc, rgb to dla mnie nowość. Z góry dzięki za porady.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...