Jump to content

impactpl

Użytkownik
  • Content Count

    3
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by impactpl

  1. Dziwne mi się otwiera fotka, natomiast sprawdzałem HDMI i display port to samo.
  2. Cześć, posiadam monitor Samsunga 244T na matrycy PVA ( 10 letni ), z którego byłem zadowolony natomiast musiałem zakupić drugi większy i wybór padł na Samsung 32" C32H711QEUX Curved ( matryca VA ). Najpierw miałem problem, żeby go jakoś sensownie skalibrować ( wchodził w fioletowy odcień ), potem były problemy z czytelnością tekstu ( trzeba było zredukować ostrość ) i już byłem w miarę zadowolony z efektu kiedy zauważyłem, że na szarych tłach ( także na ciemnym pomarańczowym, błękitnym, purpurowym) widać poziome linie coś jak "scanlines". Tutaj udało mi się uchwycić ten efekt z bliska na zdjęciu: http://oi63.tinypic.com/n5gfp0.jpg Czy ktoś miał podobne problemy z monitorami Samsunga albo może innymi? Może te matryce tak mają? Dodam, że mój stary 244T nie ma tego problemu. Rozważam zwrot do sklepu, natomiast kompletnie nie wiem co brać w jego miejsce "żeby nie wpaść z deszczu pod rynnę" z innymi problemami :/ brałem pod uwagę tylko IPS/VA. Pozdrawiam i dziękuję za pomoc :)
  3. Cześć, dołączam się do pytania Zeniu odnośnie następcy Logitech UltraX ( jedna z 3 mi zdechła... rozleciała się guma pod spacja ) i szukam czegoś dobrego. Testowałem Logitech K120, układ klawiszy i jakościowo nawet nie tak źle, ale to nie niski profil, zaczepiam klawisze i nie pisze mi się na niej za dobrze. Przerabiałem też Natec Meduza 2 Black ( bez podświetlenia ) polecaną przez wielu jako zamiennik Logitecha... moim zdaniem to pomyłka. Jakość wykonania, trzeszczenie niektórych klawiszy ( ogólnie sprawiają wrażenie jakby miały się rozlecieć ), duży enter i mały backspace - dyskwalifikacja. Najbardziej podobna jaką znalazłem do UltraX to Dell Y-D0003-DEL5, ma tylko jedną wadę tak samo jak UltraXa już jej nie robią... Kryteria do spełnienia: - Pełnowymiarowa z układem jak UltraX tj. płaski ENTER, szeroki BACKSPACE, Insert + Del normalne ( nie tak jak w Logitech Illuminated, że albo Insert albo płaski Enter ) - Niskoprofilowa ( nożycowa / x-scissors ew. inna dobra, ale z niskim profilem ) - Wklęsłe klawisze - tu zdaje A4Tech KV-300H odpada ( też polecany jako zamiennik UltraX ) - Bez wysepek !!! - tu zdaje A4Tech KV-300H odpada ( też polecany jako zamiennik UltraX ) - Jakość ( chętnie za nią zapłacę, żeby nie było takie dziadostwo jak Natec Meduza 2 ) - Kabel - miło aby była przewodowa, ale to bym akurat może przeżył gdyby spełniała pozostałe kryteria. - Najlepiej bez podkładki i ostrej krawędzi ( taką ma np. Natec Meduza 2) Myślę o sprawdzeniu jeszcze tych 2: - Dell KB813 - Microsoft Wired Keyboard 600 Ewentualnie sprawdzić chociaż tego A4Tech KV-300H ( wysepkowa... ) - tylko jeszcze nie wiem kiedy i gdzie :) Czy znalazł ktoś już złoty środek? :) z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.