Skocz do zawartości

grzechupk

Użytkownik
  • Postów

    6
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia grzechupk

Newbie

Newbie (1/14)

1

Reputacja

  1. Wcześniej były na XMP, teraz bios jest po resecie i są domyślnie na 1333MHz. Procek od teraz też jest na domyslnym taktowaniu, w dalszym ciągu nie działa. Czy UEFI najnowsze musiałbym sprawdzić, ale wcześniej na jednej kości i podkręconym do 4.3GHz procesorze było zero problemów - nie pamiętam nawet żeby kiedyś programy/gry się wysypywały, a przy dwóch zawsze BSOD był prędzej czy później. Kiedyś aktualizowalem UEFI, ale problem nie ustąpił.
  2. Witam. Posiadam komputer jak w opisie. Moze opisze po krotce sytuacje: Otoz ponad rok temu stalem sie posiadaczem swojego obecnego zestawu. Jednak radosc nie trwala dlugo, juz na samym poczatku pojawil sie problem - z instalacja Windowsa. Po pewnym czasie kombinowania doszedlem do wniosku, ze to kwestia RAM-u. Komputer dzialal prawidlowo tylko wtedy, gdy wlozona byla TYLKO JEDNA z kosci (niezaleznie ktora). Nic z tym pozniej nie robilem, dzialalem przez rok tylko na jednej kosci. W miedzyczasie dokupilem chlodzenie, SSD, i pomyslalem ze dobrze by bylo jednak zamontowac to, za co przeciez zaplacilem. Czytalem o podobnych problemach, ze czasem przez niewlasciwy montaz chlodzenia zdazaly sie takie awarie. Chlodzenie zainstalowalem nowe, wiec sprobowalem raz jeszcze zainstalowac komplet pamieci. Najpierw dzialalo dobrze, po kilku godzinach restart. Przelozylem kosci do drugiej pary slotow, 2 dni nic sie nie dzialo. I tutaj zgrzyt: komputer dzialal prawidlowo, wylaczylem go i po kilkunastu godzinach sprobowalem go uruchomic. I od tej pory nie ruszyl. Jest zawsze to samo: BSOD przy starcie systemu (nie sposob go odczytac, tylko chwilowe migniecie). Restart. I tak w kolko. Tym razem niezaleznie od konfiguracji (jedna czy dwie kosci i nieistotne czy dual channel, czy single) wejscie do systemu Windows 8.1 jest niemozliwe. Jak myslicie, co prawdopobnie padlo? Czytalem kiedys o tym problemie, przewaznie szwankowal procesor lub plyta glowna. Powinny sprawdzic to na gwarancji? P.S.: Przepraszam za brak polskich znakow, pisze z tymczasowego, anglojezycznego systemu operacyjnego z innego komputera.
  3. grzechupk

    PC do grania ~3500zł

    Polecałbym jednak wygospodarować fundusze na ssd-ka, ja tego nie zrobiłem i teraz żałuję. Może w grach to nie robi różnicy, ale przy codziennym użytkowaniu hdd mocna ogranicza działanie całego zestawu. Słabsze konfiguracje, ale wyposażone w ssd działają często płynniej. Teraz chyba kupilbym nieco słabsze GPU, ale tu zależy do czego się komputera używa. Jak ma być to TYLKO konsola do gier - to OK.
  4. Może pomocna okaże się informacja, że włączyłem zbijanie mnożnika do 1.6GHz w spoczynku, ale chyba to powinno obniżać temperatury?
  5. Witam wszystkich. Mam następujące problem: Denerwowało mnie wycie boxowego chłodzenia i zakupiłem cooler SPC HE1225. Poza tym CPU to i5-3570K więc skoro już dopłaciłem już do wersji umożliwiającej OC to wypadałoby go w końcu podkręcić. I tutaj niemiła niespodzianka. Pierwszy montaż był przeprowadzony nieco w pośpiechu i dałem trochę za dużo pasty termoprzewodzącej. Podkręciłem procka mnożnikiem do 4300MHz i temperatury w stresie (Intel Burn Test / OCCT) dochodziły do 82stC. Offset mam ustawiony na +0.04V - bo płyta główna (MSI Z77A-G43) nie pozwala na sztywne ustawienie napięcia. Lipa, więc odkręciłem chłodzenie, wyczyściłem starą pastę i przystąpiłem do montażu po raz drugi, tym razem staranniej. Pasty dałem mniej więcej tyle ile pokazują na filmikach z branży IT na youtube, dokręciłem solidnie cooler, ale też bez przesady. Temperatury nieco spadły, teraz max to 73stC, ale niepokoi mnie, że: 1) Jest wyraźna różnica między rdzeniami, pierwszy nie dobija nawet do 60st, drugi jest trochę cieplejszy, ale dwa kolejne już przekraczają 70stC. 2) W idle jest ~35stC, jednak zostawiłem program monitorujący temperatury i zanotował on skoki do ponad 50st dla dwóch z rdzeni (załączone tylko: przeglądarka, youtube i PDF-y). 3) Heatpipy coolera jak i sam cooler nie nagrzewają się podczas obciążenia (są w zasadzie zimne), jednak pod koniec obciążenia procesor bardzo szybko wraca do ~35stC. 4) Nie mogę uzyskać stabilności CPU dla częstotliwości rdzenia powyżej 4.3GHz przy sensownym napięciu (przy prawie 1.4V dalej występuje samoistne resety). Dodam, że przy taktowaniu 4.3GHz jest stabilnie. Wykluczam kiepską pastę dołączoną do zestawu, bo według wielu testów jest ona na poziomie dobrych i nienajtańszych past termoprzewodzących. Macie jakieś pomysły jak poprawić ten stan rzeczy? P.S.: Dodam, że na chłodzeniu dołączonym do procesora uzyskiwałem 35stC/60-70stC [idle/obciążenie], oczywiście na standardowym taktowaniu.
  6. Witam. Czy za kwotę 1000zł można kupić notebooka jak w temacie, czyli: 1) Najlepiej mały ekran i przenośność (ogólnie małe gabaryty) 2) Zastosowanie: aplikacje biurowe, Visual Studio 2012, Internet, itp. Wydajność w grach nieważna, od mocniejszych zadań mam stacjonarkę. Notebook ma służyć jako dodatkowy komputer zabierany na uczelnię, więc wymagania są małe. Wydaje mi się, że kluczowy jest tutaj procesor, natomiast mniej istotny będzie układ graficzny, aczkolwiek nie orientuję się w rynku komputerów przenośnych (inne wersje sprzętu dla desktop/mobile). Co polecilibyście w okolicach tej kwoty, czy powinienem zorganizować więcej funduszy, czy może wystarczający byłby jakiś używany laptop na kilkaset złotych? Pozdrawiam, Grzechu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...