Jump to content

LateralusArt

Użytkownik
 • Posts

  9
 • Joined

 • Last visited

LateralusArt's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

 • Week One Done Rare
 • One Month Later Rare
 • One Year In Rare

Recent Badges

0

Reputation

 1. Dzięki za pomoc, wybrałem finalnie model APC Smart-UPS 2200VA SMT2200I (http://www.apc.com/shop/pl/pl/products/APC-Smart-UPS-2200-VA-LCD-230-V/P-SMT2200I) + kable C13-C14. Czy taki UPS lepiej podłączyć bezpośrednio do gniazdka w ścianie czy dać listwę przed nim?
 2. Aha jeszcze ostatnie pytanie, pobór mocy podczas renderingu czyli przy 100% obciążeniu mierzyłem programem od zasilacza - Corsair Link (zasilacz AX1500i). W załączniku przesyłam screen z widocznym poborem mocy - POWER IN nie przekroczył przez cały ten czas 464W, monitor (Eizo CX271) na stronie producenta ma informację, że maksymalne pobór mocy to koło 95W. Czyli mogę przyjąć, że oba te urządzenia razem nie pobiorą więcej niż 600W + doliczyć do tego kilkanaście % zapasu?
 3. Rozumiem, teraz mniej więcej wszystko jasne. Planowałem właśnie podłączyć komputer + monitor do jednego UPC, i w drugim pokoju do drugiego switch+serwer NAS. A czy między gniazdkiem w ścianie, a UPS powinienem dać listwę jeszcze?
 4. Dzięki za pomoc. Teraz wszystkie zasilacze UPC nie mają standardowych gniazd tylko IEC, więc aby podłączyć do UPC komputer czy serwer to do UPC trzeba kupić i podłączyć listwę która jest zakończona wtyczką IEC prawda i dopiero do niej sprzęty komputerowe? Tylko nie mogę nigdzie takich listew znaleźć, one muszą mieć jeszcze jakieś inne specjalne parametry? Chociaż Ty napisałeś, że listwę dajesz przed UPC, a nie za? To jak podłączasz sprzęty do UPC z gniazdami IEC?
 5. Szukam odpowiedniego zasilacza awaryjnego UPS do małego biura. Jeden zasilacz UPS będzie to 2 komputerów oraz 2 monitorów, a drugi to dwóch serwerów NAS oraz 2 switchy. Zasilacz potrzebny jest do biura zajmującego się grafiką 3D i wizualizacjami, co oznacza, że często sprzęt zostawiony jest do pracy, liczenia renderów na noc jak nikogo nie ma. W stacjach roboczych zamontowane są zasilacze 1200W oraz 1500W, ale jeden komputer mierzyłem maksymalnie pobiera koło 450-600W przy obciążeniu 100%, natomiast w spoczynku koło 250W. Do tego dwa takie same monitory, gdzie jeden pobiera między 43-99W. Sumarycznie daje to koło 1400W dla tych 4 urządzeń. Drugi serwer do którego będą podłączone dwa urządzenia NAS mają zasilacze 250W i 350W ale pobierają około 90W każdy + dwa proste switche. Czyli sumarycznie koło 300W. Parametry na których mi zależy to: line-interactive, ewentualnie online czysta sinusoida czas przełączania maks 15ms bardzo cicha praca, gdy nie pracuje na akumulatorach alarm dźwiękowy, w momencie braku prądu czas pracy, koło 10 min aby zdążyć wszystko zapisać i wyłączyć wbudowane filtry antyprzepięciowe ilość gniazd: co najmniej 4 Jakie modele zasilaczy UPS polecacie do takiego biura? Dzięki za pomoc!
 6. Urządzeń będzie koło 20 + kilka urządzeń na kablu w tym np. drukarki na RJ45.
 7. Tak sieć wi-fi. 3 kondygnacje o tym samym planie - 100m2. Kondygnacja -1 brak podziałów jedna przestrzeń, kondygnacja 0: dwa protokąty przylegjące do siebie krótszym bokiem wymiary ok: 3x6,60 i 6,60x13 [m] z otoworem na drzwi, kondygnacja +1: korytarz przez całą szerokość i po jedenym boku 3 pomieszczenia i 1 na końcu korytarza. Stropy żelbetowe, warstwy podłogowe wykończone panelami drewnianymi. Ściany działowe cegła 12 cm wykończone tynkiem lub płytami GK. Liczba urządzeń na pomieszczenie od 2 do 3.
 8. Zastanawiam się jak najlepiej zbudować sieć w firmie - 3 kondygnacje po około 100m2. Skrzynka rozdzielcza z sygnałem znajduję się na środkowej kondygnacji. Użyć 3 routerów po 1 na piętro czy może użyć AP, wzmacniacza sygnału lub mostu? Tylko jaka jest różnica między nimi? Jeżeli chodzi o router myślałem o standardzie ac i routerze Asus RT-AC66U. Warto iść w ac? Ma to znacznie przy zasięgu biorąc pod uwagę że urządzenia będą miały adaptery ac i n.
×
×
 • Create New...