Skocz do zawartości

Max17b

Stały użytkownik
  • Liczba zawartości

    41
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Max17b's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

  • First Post Rare
  • Collaborator Rare
  • Conversation Starter Rare
  • Week One Done
  • One Month Later Rare

Recent Badges

1

Reputacja

  1. W jaki sposób mogę jeszcze przetestować komputer, aby upewnić się, że wszystko jest w porządku?
  2. Karta graficzna również bez problemu - pod obciążeniem i w spoczynku temperatury super. Nie będę aktualizować BIOSu. Na czarną godzinę zostawię najnowszą aktualizację jakby co. Tak jak pisaliście wcześniej, prawdopodobnie nic się nie zainstalowało. W innym przypadku już by było to widać cokolwiek. Potestuję jeszcze kompa.
  3. Nowy BIOS wgram na USB i wtedy ewentualnie, jakby coś się działo, zaktualizuję płytę. Obecnie będę dalej testować. Wykonałem już test pamięci RAM i mam taki komunikat, więc jest ok: "The Windows Memory Diagnostic tested the computer's memory and detected no errors." Zrobiłem też test dysku oraz systemu i wszystko w porządku. W podglądzie zdarzeń nie mam żadnych błędów krytycznych. Teraz przetestuję kartę graficzną i procesor. Wychodzi na to, że tak jak z typowego romansidła - do niczego nie doszło. Błąd wyświetlił się przed ponownym uruchomieniem, na etapie "czytania" nowej wersji BIOSu. Poza tym na płycie głównej Gigabyte mam coś takiego jak Dual BIOS. W razie czego to też może pomóc.
  4. Ok dzięki za info. Poczytałem sobie dużo w internecie na temat aktualizacji BIOSu. Komputer testuję i działa bardzo dobrze na ten moment. BIOS chyba zaktualizuję, jak będzie się coś działo. Czy według Ciebie ta moja wcześniejsza próba aktualizacji BIOSu mogła nic nie zmienić? Wyskoczył błąd, ponownie uruchomienie do BIOSu i potem juz wszystko normalnie działała.
  5. Witam, w dniu wczorajszym chciałem zaktualizować BIOS płyty głównej do nowszej wersji. Podczas aktualizacji instalacja napotkała na błąd - komunikat wyświetlił się tylko na chwilę. Dotyczył plików stronicowych i pamięci (nie zdążyłem przeczytać). Po tej instalacji komputer uruchomił się ponownie i zamiast włączyć normalnie do konta Microsoft, uruchomił się w BIOSie. Wyszedłem z BIOSu bez zapisywania ustawień i komputer uruchomił się normalnie. Następnie sprawdziłem wersje BIOSa i jest ta sama (F10). Od tego czasu wykonałem test systemu, pamięci RAM, dysku i wszystko wygląda w porządku. Obecnie posiadam wersję BIOSu o numerze F10 z dnia Nov 29, 2021. Najnowsza wersja to F11. Aktualizuję ona: 1. Checksum : 1518 2. Addresses potential UEFI vulnerabilities. (LogoFAIL) Aktualizacje BIOSu wykonywałem z pobranego pliku od producenta za pomocą aplikacji App Center. Czy w takim przypadku nowszy BIOS F11 mógł się w ogólnie nie wgrać, a obecny mógł zostać nietknięty? Jak mogę zweryfikować poprawność funkcjonowania BIOSu? Jak mogę sprawdzić, czy zaszły jakiekolwiek zmiany w BIOSie? Proszę o pomoc i odpowiedź. Pozdrawiam
  6. Szczegóły błędu: -System -Provider [ Name]Microsoft-Windows-Kernel-Power [ Guid]{331c3b3a-2005-44c2-ac5e-77220c37d6b4} EventID41 Version6 Level1 Task63 Opcode0 Keywords0x8000400000000002 -TimeCreated [ SystemTime]2019-10-04T15:18:01.007363500Z EventRecordID9345 Correlation -Execution [ ProcessID]4 [ ThreadID]8 ChannelSystem ComputerMax-PC -Security [ UserID]S-1-5-18 -EventData BugcheckCode0 BugcheckParameter10x0 BugcheckParameter20x0 BugcheckParameter30x0 BugcheckParameter40x0 SleepInProgress0 PowerButtonTimestamp0 BootAppStatus0 Checkpoint0 ConnectedStandbyInProgressfalse SystemSleepTransitionsToOn0 CsEntryScenarioInstanceId0 BugcheckInfoFromEFIfalse CheckpointStatus0 PS Nie wiem czy to może mieć znaczenie ale gram w Battlefield V na najwyższych ustawieniach z Ray Tracying (Ultra).
  7. Witam wszystkich. Po miesiącu spokoju komputer znowu zaczął sprawiać problemy. Dzisiaj grając w Battlefield V komputer wyrzucił mi Blue Screen'a i nie mógł się włączyć ponownie. Nie mam pojęcia co może być przyczyną. Proszę o rady. Mój zestaw: Mam zainstalowany na nowo system Windows 10 (Home x64) o następującej konfiguracji: Procesor: Intel Core i5-9600K, 3.7GHz, 9MB Płyta główna: Gigabyte Z390 GAMING X RAM: 16 BG RAM Karta graficzna: MSI GeForce RTX 2070 GAMING X 8G 8GB GDDR6 Zasilacz: be quiet! 700W Pure Power 10 Karta dźwiękowa: Creative Sound Blaster X AE-5 Mam zainstalowane sterowniki do karty graficznej (436.30), dźwiękowej oraz BIOS zaktualizowałem do najnowszej wersji F8. Zainstalowałem również wszystkie sterowniki ze strony producenta dot. płyty głównej (chipset). Pozdrawiam i proszę o pomoc.
  8. Witam wszystkich. Zauważyłem ostatnio, że w menedżerze urządzeń w systemie Windows 10 nie mam zainstalowanego sterownika do urządzenia. Gdy próbuję zaktualizować automatycznie system Windows nie jest w stanie wyszukać sterownika. Zacząłem się ostatnio interesować tym tematem, ponieważ przez ostatni tydzień miałem już dwa Blue Screen'y związane prawdopodobnie z tym urządzeniem. Mam zainstalowany na nowo system Windows 10 (Home x64) o następującej konfiguracji: Procesor: Intel Core i5-9600K, 3.7GHz, 9MB Płyta główna: Gigabyte Z390 GAMING X RAM: 16 BG RAM Karta graficzna: MSI GeForce RTX 2070 GAMING X 8G 8GB GDDR6 Zasilacz: be quiet! 700W Pure Power 10 Karta dźwiękowa: Creative Sound Blaster X AE-5 Mam zainstalowane najnowsze sterowniki do karty graficznej, dźwiękowej oraz BIOS zaktualizowałem do najnowszej wersji F8. Zainstalowałem również wszystkie sterowniki ze strony producenta dot. płyty głównej (chipset). A oto informację odnośnie urządzenia, którego nie mogę zainstalować: "Urządzenie PCI Magistrala PCI 1, urządzenie 0, funkcja 3 Sterowniki tego urządzenia nie są zainstalowane. (Kod 28) Nie ma żadnych zgodnych sterowników dla tego urządzenia. Aby znaleźć sterownik dla tego urządzenia, kliknij opcję Aktualizuj sterownik." Proszę o pomoc.
  9. Temat do zamknięcia. Po odinstalowaniu antywirusa Comodo problem od ponad sześciu dniu nie wystąpił. Co ciekawe winny nie jest do końca Comodo a Microsoft: http://www.purepc.pl/oprogramowanie/windows_10_anniversary_update_problemy_po_aktualizacji W przypadku ponownego wystąpienia błędu temat zostanie wznowiony.
  10. Program antywirusowy Comodo odinstalowałem w sobotę. Do tej pory (mimu wielu uruchomień systemu) problem nie wystąpił.
  11. Właśnie kod błędu się nie wyświetla na blue screen'ie. Jest tylko informacja: Windows 10 unexpected kernel mode Powiązane z ntfs.sys Aha, po update instalowałem Comodo antywirus. Może on powoduje problem.
  12. Witam wszystkich. Od prawdopodobnie premiery Windows 10 anniversary update co jakiś czas podczas włączania systemu wyświetla mi się Blue Screen z poniższą informacją: Windows 10 unexpected kernel mode Powiązane z ntfs.sys Komputer ledwie zdąży załadować się do pulpitu po czym wyświetla się blue screen. Problem ten nie występuje zawsze. Proszę o pomoc. Pozdrawiam
  13. Od ponad trzech dni testuje nowe podzespoły pod różnym obciążeniem. Oprócz karty graficznej zakupiłem również nową obudowę, kartę dźwiękową oraz zasilacz. Na ten moment problem, pomimo wielu uruchomień komputera, nie wystąpił. Również temperatury osiągane przez kartę graficzną są o średnio 4 stopnie Celsjusza niższe niż przed wymianą wymienionych wyżej podzespołów. Aktualnie wszystko wskazuje na to, że w moim przypadku problemem był zasilacz, ale żeby być w 100% pewnym potrzebuje czasu. Myślę, że po około miesiącu użytkowania będę w stanie powiedzieć, czy wymiana przede wszystkim zasilacza pomogła. W przypadku ponownego wystąpienia błędu temat zostanie ponownie wznowiony.
  14. Problem, który został poruszony w założonym przeze mnie temacie był powodowany prawdopodobnie przez sterowniki graficzne. Po zainstalowaniu nowszej wersji sterowników problem, jak na razie, nie wystąpił. W przypadku ponownego wystąpienia błędu temat zostanie ponownie wznowiony.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...