Skocz do zawartości

load6

Użytkownik
  • Postów

    7
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez load6

  1. no nie zadziałało , już wcześniej próbowałem też znalazłem jakiś program do odblokowywania funkcji różnych w BIOSIE na stronie producent , jutro popatrzę co tam jest, wstępnie zauważyłem dużo funkcji ale dodatkowej grafice mało jest
  2. Nie mam możliwości w Biosie wyłączenia karty, a nvflash sypie mi takimi komunikatami :
  3. Ściągnąłem najnowszego nvflash pod DOSa , wszystko wg instrukcji elegancko odpaliłem , wykrywa kartę ale po chwili wywala komunikat Supported EEPROM not foundWspomnę że mam dwie karty wbudowane Intel 4000 i GeForce GT 635M , chyba vbios jest wbudowany w główny bios mobo .
  4. 1.Jak nie znajdę przyczyny że to na sztywno jest ustawiony parametr trothling-u przy 75 stopni C na pewno wymienię pastę i przeczyszczę . Lepiej pomóż mi dobrac się do BIOSU (jakiś program ?) 2.Nie czytasz ze zrozumieniem , robiłem testy z ThrottleStop . JA NIE MAM PROBLEMU Z THROTTLINGIEM CPU TYLKO GPU po to robiłem te wszystkie testy i screeny aby uniknąć zbędnego pierdzielenia ... 3.Nie czytasz ze zrozumienim w dalszym ciągu , jak odpalam grę na powiedzmy średnich ustawieniach to gra osiąga pułap 75 stopni w ok 5 minut a jak dam wyższe to w 2 minuty , rozumiesz teraz ?? 4.Nie że nie umiem ale specyfika nowego sprzętu wyprzedza możliwości programowe obecne znane mi na rynku , po prostu do biosu nie da rady się dostać GPU-Z nie daje rady zczytać błędy wywala ,NiBiTor też nie daje rady jakieś błędy wyskaują .
  5. Czy Ty nie rozumiesz że nie ma możliwośći nie osiągnięcia tej temperatury ?? Karta może prawidłowo działać do 105 stopni C wg specyfikacji Nvidii. W testach wszedzie osiąga ok 90 stopni C mój identyczny laptop , u mnie problemy pojawiają się już przy 73-75 .Znajdz mi taką osobę z taką kartą która nie przekracza 75 stopni temperatury w grach przy takiej konfiguracji sprzętowej jak moja. Laptop ma tak od nowości . Ty nie widzisz po prostu tutaj problemu , dla Ciebie wymiana pasty to zmniejszenie temperatury normalnej pracy GPU z 44 do 24 i w stresie z 75 do 55 ... Jeżeli ktoś ustawia throttling przy 75 stopni C w takiej konfiguracji to jest kompletnym idiotą , dlatego szukam rozwiązania aby dostać się jakąś do biosu układu GPU i sprawdzić ustawienia nie koniecznie coś zmieniać . Tylko jeszcze nie wiem jak to zrobić ale jestem na dobrej drodze .
  6. Po pierwsze Moim zdaniem to nie są drastyczne temperatury pracy tych podzespołów , jak i procesor i karta graficzna mogą pracować przy większych temperaturach . Nie wierze że po wymianie pasty karta graficzna nie będzie osiągała pułapu 75 stopni w stresie przy wymagających grach...To normalne w dzisiejszych czasach przy takim sprzęcie . Po drugie to się dzieje od nowości tylko wcześniej nie miałem czasu grać , i jak odpaliłem grę myślałem że po prostu grafika nie wyrabia . Teraz zauważylem że grafika może więcej nawet ale jak tylko się nagrzeje do tego pułapu zaczyna się ciągłe obniżenie FPS (które widać na screenach). Na gwarancje nie oddałem bo wymieniany był LCD i automatycznie straciłem gwarancję (chyba). Aaa i zapomniałem dodać że mam podstawkę chłodzącą A tutaj test mojego laptopa i temperatury zrobiony przez notebookcheck.pl, to ja takich nawet nie osiągam Link do recenzji http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Asus-K75VJ.86571.0.html
  7. Witam, Posiadam laptopa Asus K75VJ zauważyłem u siebie taki problem a mianowicie grając w gry troszkę wymagające , karta graficzna rozgrzewa się do ok 75 stopni C i wzwyż wtedy gra non-stop na ok 3-5 sekundy tnie (duży spadek FPS) i tak co kilka-kilkanaście sekund powtarza się dopóki temperatura nie spadnie poniżej ok 75 stopni . Zauważyłem że mogę grać nawet na większych ustawieniach graficznych ale wtedy grafika po prostu szybciej się nagrzewa do tego magicznego progu i cyrk, nie da się grać, znaczy da się ale to wkurza i obniża znacznie komfort grania. Normalne programy diagnostyczne nie wykazują problemu więc postanowiłem ją rozgrzać programem occt oraz FurMark 1.11.0. Przesyłam screen-y który przedstawia co się dzieje z kartą pod obciążeniem, może to nie problem karty , nie wiem , sprawdzałem temperaturę procesora - nagrzewa się do ok 70 stopni max podczas grania (HWiNFO pracujący w tle podczas testowania grafiki wskazywał wszystko na zielono w polu "ThermMon"), program diagnostyczny od Intela wyklucza uszkodzenie. W specyfikacji karty graficznej czytałem że może ona pracować do 105 stopni . Może to zasilacz niedomaga w chwili dużego obciążenia? Bo gorący się robi strasznie. Nie wiem . Na screen-ie spadki temperatury, to właśnie w tych momentach spada FPS . Przedstawiam także screeny z CPUZ i GPUZ a to czego nie widać to dopiszę, system Windows 8.1, sterowniki najnowsze, 8GB RAM ,dysk 750GB 5400rpm. Czy jest szansa ingerencji w BIOS mojego układu graficznego aby sprawdzić/zmienić wartość Throttling ? Albo go wyłączyć ? Temperatury procesorów w stresie Temperatura GPU w stresie (co chwilkę spadała do 73 i tak w kółko, widać to na pierwszym screen-ie FurMark) Powtarzałem testy kilka razy przy włączonym Throttlestop temperatury procesorów wahały się w granicach 65-70 stopni . Karta graficzna natomiast tak się zachowywała : Zrobiłem jeszcze test programem OCCT - POWER SUPPLY - test zasilacza przy mocnym obciążeniu CPU i GPU , procesory nagrzały się do ok 85-90 , grafika do swojego magicznego pułapu 75-80 i to samo. Także przegrzanie procesora wykluczam bo takie same objawy są przy dużych jak i normalnych temperaturach pracy procesora . Generalnie wg tego testu z zasilaniem nic się nie dzieje. Zrobiłem jeszcze taki test, odpaliłem OCCT i obciążenie GPU , oraz odpaliłem Everest i odpaliłem jednocześnie StabilityTest , i CPU Throtling w Everest prze cały czas trwania testu był na zielono z wartością 0% , przy czym karta graficzna zachowywała się jak zawsze czyli CPU wykluczam . Praca normalna przy dziwnym spadku informacje o CPU i GPU Dysk twardy:
×
×
  • Dodaj nową pozycję...