Jump to content

rambowski

Użytkownik
 • Content Count

  3
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralna

About rambowski

 • Rank
  Newbie
 1. Witam, nie wiem czy to odpowiedni dział ale zaryzykuję :) Właśnie przymierzam się do pierwszego w życiu instalowania systemu na świeżym nowym dysku, wcześnie chcę ściągnąć wszystkie potrzebne sterowniki itp. i tu mam GORĄCO prośbę do was. Przede wszystkim: 1. W jakiej kolejności instalować sterowniki? Słyszałem że jest to dosyć istotne. 2. Wyszukałem na stronie producenta sterowniki no i tu ta najważniejsza kwestia: przyznam szczerze że bardzo dużo tych sterowników. Chciałbym się was doradzić, które z nich muszę konieczne pobrać, a które są opcjonalne, np dajace jakieś bajery ale zupełnie niezbędne? Np Chipset - 3 sterowniki, myśłałem że tylko 1. Jakies diagnostyczne - czy to w ogóle jest potrzebne? Tu link do sterów: http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/softwareCategory?cc=pl&dlc=pl&lc=pl&os=4063&product=5091377&softwareitem=ob-115746-1&sw_lang=N1719 Czekam na odpowiedzi i pozdrawiam, za pomoc stawiam PIWO! :)
 2. Witam, Właśnie zacząłem ulepszać swojego słabego laptopa, jak na razie powiększyłem RAM z 3GB na 4GB, a teraz myślę o kupnie dysku SSD. Zacznę od mojego komputera: http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/document?docname=c02784221&tmp_task=prodinfoCategory&cc=pl&dlc=pl&lc=pl&product=5091377 Generalnie chciałbym się was doradzić, czy ma to w ogóle jakikolwiek sens, żeby dokupić dysk SSD o pojemności 80GB lub 120GB, na tym dysku instalować system i najpotrzebniejsze rzeczy + jedyne gry w które grywam, a na aktualnym (500GB) trzymać różnego rodzaju śmieci dokumenty itp. Najważniejsze pytanie, czy jest w ogóle taka możliwość żeby do tego laptopa dokupić taki dysk i go podczepić i żeby wszystko grało. Zupełnie się na tym nie znam dlatego was pytam. BO szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie jakby to miało wyglądać. W obudowie nie ma miejsca na dodatkowy dysk, słyszałem coś że dysk można wsadzić w miejsce napędu tylko jak wtedy go podłączyć? Czy może wyjąć stary dysk i podłaczać go w jakiś sposób zewnętrznie, a nowy SSD włożyć na miejsce starego? Proszę was o pomoc i czekam na odpowiedzi, Pozdrawiam!
 3. Witam wszystkich, Potrzebuję pomocy przy wyborze RAM. Aktualnie mam 3 GB Ram a chciałbym powiększyć do 4 lub więcej GB. Może zacznę od tego jaki mam sprzęt. Oto mój komputer: http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/document?docname=c02784221&tmp_task=prodinfoCategory&cc=pl&dlc=pl&lc=pl&product=5091377 Na jakiejś stronie przeczytałem że mój laptop ma możliwość rozbudowy do 8GB aczkolwiek nie wiem czy ma to jakiś sens. Mam 64-bitowy Windows 7 i po prostu chciałbym usprawnić jego szybkość przy grach i innych formach użytkowania. Generalnie nie znam się na tym kompletnie, ogarnąłem tylko jakie pamięci mam aktualnie. Tu zdjęcia z CPU-Z i po wyjęciu RAMu z lapka: I tu jest moje pytanie. Jak i ile ramu dokupić aby maksymalnie usprawnić prace na moim laptopie (nie korzystam z zaawansowanych programów graficznych, 3d itp) Czy mam kupić zupełnie nowy ram np 2x2gb. Czy może po prostu wymienić tą jedną kość która ma 1gb na 2gb. Czy wymieniając tylko jedną kość (1GB) ram będzie pracował ciągle w trybie Dual Channel? Dodam że przy grach używam grafiki dedykowanej i nie wiem czy w ogóle ma to jakiekolwiek znaczenie. A może w ogóle kupić np jedną kość 4gb, tamte 2gb zachować, w sumie będę miał 6gb i to będzie najlepszy układ? I jakie taktowanie wybrać, czy moglibyście podać mi linki do jakiś konkretnych modeli? Czekam z niecierpliwością na odpowiedź i pozdrawiam. Za pomoc stawiam PIWO :D EDIT: poszperałem trochę, nie mam pojęcia co mogą oznaczać te symbole np 1Rx8 lub 9-10-B1? Generalnie nowa kość RAM musi mieć wszystkie te symbole identyczne? W sensie np jak mam dokupić 2 GB to wszystkie symbole muszą być takie same jak z tą z którą będe zamieniał czyli 1Rx16? Czy może mam się dostosować do tej pozostałęj kości 2GB i kupić 1Rx8 10600S 9 10 B1?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.