Skocz do zawartości

p.august

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    17
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

p.august's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputacja

  1. Główny jest laptop. Jeszcze raz... Robię coś na laptopie przy wyłączonym TV i nagle żona włącza TV i ekran w laptopie znika. Karta wykrywa nowy ekran (TV) i przełącza na TV - chciałbym to automatyczne przełączanie wyłączyć w ustawieniach karty (przełącza karta, a nie windows).
  2. W ten sposób przełączam z powrotem na laptopa, a chodzi o to, aby po włączeniu TV ekran laptopa NIE BYŁ automatycznie przełączany na TV. Co odhaczyć/zahaczyć w ustawieniach AMD, aby to automatyczne przełączanie wyłączyć?
  3. Witam, chodzi o laptop DELL z Radeon HD 5650 i TV Sony połączone na stałe kablem HDMI. Jeśli laptop jest włączony, a TV wyłączony -> po włączeniu TV ekran laptopa automatycznie jest przełączany na TV - jak to wyłączyć? W ustawieniach AMD ekranów (Windows 10) nie znalazłem odpowiedniego "haczyka" W Windows 7 (sterowniki ATI z 2010) tego nie miałem i nadal chciałbym "rządzić ekranami" Jest to uciążliwe, bo muszę w TV przełączać na wejście HDMI (aby widzieć laptopa) i przełączać z powrotem na ekran laptopa (Windows+P) Dzięki za pomoc! Win10 - AMD (nowe ATI) Win7 - ATI
  4. Backup-y, czyli obrazy partycji, mam na osobnym dysku, a Acronisa na płycie - wgrywając backup-y przywracam obrazy partycji, w tym systemu... Czy na czystym/sformatowanym dysku robisz najpierw partycje odpowiedniej wielkości? 3 lata temu robiłem płytę "Dysk naprawczy Win7" - spróbuję wgrać te 3 backup-y jeszcze raz i odpalę płytę - może to pomoże....
  5. Powinno być ok. 10 tys. godzin, ale chyba nie tylko to się nie zgadza ;) Nadal mam problem z backup-em systemu na dysk 1 TB... Na sformatowany dysk wgrałem Acronisem backup-y - 2 partycje Dell-a (OEM i RECOVERY) oraz systemową C, lecz system nie wystartował :( Robiłem to już kilka razy z Win XP i zawsze było OK... Czy w przypadku Win7 64-bit robi się inaczej?
  6. Dzięki wielkie! Już zmieniłem :) Obydwa dyski wymontowałem i na drugim laptopie zgrałem dane z dysku 1 TB (w zewn. kieszeni) - bez problemów :) Teraz podłączyłem ten uszkodzony, dane uda się zgrać, ale zrobiłem screen i jestem w szoku... Problem mam jednak nadal... Na czysty już dysk 1TB wgrałem backup-y Acronisem, lecz system nie startuje :( Próbuje załadować coś (MBR?) i natychmiast przechodzi do testów sprzętu - zrobiłem je i jest "All OK!". BIOS widzi dysk 1000 MB, zrobiłem reset ustawień w BIOS-ie, ale nadal to samo :( Był dysk 320 GB, a teraz 1 TB, ale to chyba nie stanowi problemu?
  7. ale przecież nie na screenie?! Byłbym wdzięczny za ocenę drugiego dysku w tym laptopie :)
  8. Gdzie Ty to widzisz? Transfer rzeczywiście często świrował... Planuję właśnie dyski (są dwa w laptopie - 320 GB + 1 TB) "przemontować" do zewnętrznych "pudełek" i skopiować na drugim laptopie - czy to najlepsze wyjście?
  9. Witam, od rana czytam porady w necie i wreszcie postanowiłem opisać mój problem tutaj... Chodzi o laptop Dell Studio. Po włączeniu natychmiast pojawia się na czarnym tle meldunek, który jest ciągle ponawiany: Realtek PCI Express Gigabit Ethernet Controller Series v. 2.26 (090219) PXE-E61: Media Test failure, check cable PXE-M0F: Exiting PXE ROM W Boot opcjach HDD jest na 1 miejscu, w Diagnostics systemu test HDD - DST Short Test -> Pass. Na starcie mogę wybrać tylko F2 lub F12 - nic podejrzanego nie dostrzegłem... Wczoraj zrobiłem screen Crystal Disk Info, gdzie było ostrzeżenie o realokowanych sektorach... Czy z tego powodu mógł dysk nagle paść? Jeśli tak, to dlaczego "DST Short Test" jest OK? Da się chociaż raz wystartować, aby skopiować dane? Restart w trybie awaryjnym nie da rady, bo w/w meldunek pojawia się natychmiast :( Piszę z drugiego laptopa...
  10. Jakim softem? Player? Spróbowałem Windows Media Player + Tylko TV (czyli 1920x1080) - i było PŁYNNIE :grin: Przy okazji znalazłem w necie ustawienie audio 5.1 w WMP: Try this. - Go to the Control Panel - Find the Speakers Icon - Under the Playback Devices tab, find your set of speakers and click on Properties - Click on the Enhancements tab - Check the 'Speaker Fill' checkbox. - Click OK To w ogóle jakaś kpina, gdzie trzeba grzebać i co zaznaczyć, aby mieć 5.1 -> "wypełnij głośniki" :zonk:
  11. Skoro to nie kabel HDMI, to może jednak TV? Kilka lat temu był jednym z lepszych ;)
  12. Raczej nie mam nic namieszane - kilka dni temu zrobiłem Dell Factory Restore :) TV Toshiba Regza 42'' - też nic nie namieszane... Może ktoś sprawdzić film Red (2010), czas 4:00-4:30, gdy kamera jedzie poziomo wkoło - przycina czy nie? Jeśli u kogoś nawet 1080p w tym miejscu obraz jest płynny, to kupuję nowego TV 55VT60 :) Z ikonami dajmy sobie spokój - jest i było wszystko OK, źle zrozumiałeś ;) A może to po prostu kabel HDMI - ma 5 m, standardowy... Moja beemka nie odpali na kablach standardowych - muszą być grubsze lub podwójne :) Czy to właściwa analogia? ;)
  13. Z kodeków mam tylko zainstalowanego XviD-a, bo go potrzebuję. Używam VLC Player na standardowych ustawieniach, który ma własne kodeki (zresztą Win7 ma wszystkie podobno). VLC jest dla mnie najlepszy pod każdym względem. Przesiadłem się na krótko na PotPlayera (też super), ale ma jednak trochę gorszy obraz... W TV mam tylko włączone "Active Vision M100" i "Film Stablization Standard". Na filmach "720p AVI" zacinanie występuje tylko w szczególnych ujęciach kamery - na forach HDTV takim flagowym przykładem jest początek filmu Posejdon (akurat u mnie '720p AVI' nie zacina!). Mam za to inny, bardziej flagowy przykład - film Red (2010), czas 4:00-4:30, gdy kamera jedzie poziomo wkoło (już AVI 720p przycina). Jeśli komuś tu nie tnie, jest mistrzem świata w ustawieniach! Niektórzy na forach twierdzą, że odświeżanie jest główną przyczyną zacięć i zmieniają odświeżanie na karcie na 25 fps lub 23,976 fps, zależy jaki film oglądają. Kto w ogóle wymyślił i dlaczego akurat 23,976 fps?! Telewizory PAL pracują na 25 fps, czyli 1 klatka/sek. jest "gubiona / tracona"... :(
  14. Tearing / Judder, czyli przycinanie obrazu, to sprawa złożona - powodem może być TV, sprzęt, ustawienia lub sam film... Płynność obrazu jest problemem nawet dla najnowszych TV. Dlatego dają 200, 400, 800 Hz, aby wreszcie było płynnie, a i tak jest nie zawsze ;) Moja Toshiba Regza ma kilka ustawień polepszających płynność, ale 1080p omijam... Trudno mi uwierzyć, że u większości 1080p jest idealnie płynne - może nie zwracają na to uwagi ;)
  15. Na ekranie TV ikony miałem identycznie ustawione jak w laptopie - nic się nie poprzestawiało (a miałem obawy...), ale zajmowały tylko 3/4 ekranu TV (dół i prawy bok "puste") To znaczy? Jak na drugi pulpit? Na monitorze masz chyba też tego playerka?... ;) Przetestowałem ustawienie "Rozszerz" - TV miał właściwe 1920x1080, ale na ekranie TV brak było ikon!... No i nowe skalowanie było potrzebne... Ponieważ zmieniły mi się również rozmiary okien folderów, dałem sobie z tym ustawieniem spokój i powróciłem do "Duplicate". Dla mnie chyba najlepsze ustawienie - same plusy: - pulpit na całym ekranie TV z większymi, lepiej czytelnymi literami - nic się nie przestawia - bardzo dobra płynność obrazu Ponieważ 99% filmów to 720p, więc 1600x900 całkowicie wystarcza :) Filmów 1080p unikam z powodu "przycinania" zbyt często obrazu :( Czy moje "bebechy" w laptopie są wystarczające do 1080p?: System Windows 7 Home Premium Edition (64-bit) Procesor Intel® Core i3 CPU M 330 @ 2.13GHz Pamięć systemu 3.00 GB Karta wideo ATI Mobility Radeon HD 5650 (Pamięć karty wideo: 1.00 GB) Wyświetlacz 1600 x 900 (32-bitowy) (60 Hz) Karta dźwiękowa IDT High Definition Audio CODEC Karta dźwiękowa ATI High Definition Audio Device Pozdrawiam :)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...