Skocz do zawartości

RadolSzczecin

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    9
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

RadolSzczecin's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

  • Week One Done
  • One Month Later Rare
  • One Year In Rare

Recent Badges

0

Reputacja

  1. Naprawiałem komuś komputer i podłączyłem pod swój monitor Benq '24 Gdy z powrotem podpiełem swój komputer (karta 760 GTX) tak jak zawsze miałem czyli HDMI <-> HDMI nagle dostaje na monitorze info "HDMI - nie wykryto sygnału!" Musiałem sie ratować starym kablem z przelotką DVI (karta) <-> D-Sub (monitor) Po przełączeniu w monitorze na "wejście D-Sub" mam obraz. (rozdziałka 1920:1080 - sugerowana rozdziałka monitora) Pomimo cały czas podpiętego kabla HDMI-HDMI po wybraniu w monitorze "wejscie HDMI" cały czas mam info o braku sygnału. Próbowałem odinstalować sterowniki do karty graficznej i instalować je ponownie - bez rezultatów. Wie ktoś jak ponownie uaktywnić połączenie HDMI-HDMI ? Zastrzegam że mam 2 kable i na obu mam to samo.
  2. Co do 'klonowania' dotychczasowej partycji 'C' z dysku HDD na SSD to pozwole sobie zacytować fragment mojego posta z innego tematu gdzie pisałem parę dni temu właśnie o tym. TYm samym programem może 'zarządzić' wcześniej partycjami i np. sobie podzielić dysk SSD na 2 partycje - czyli docelową 'C' i drugą - obie dostaną na razie inne dostępne litery. Mozna to zrobić dobrze i menadżerem dysków w systemie: "Panel sterowania\System i zabezpieczenia\Narzędzia administracyjne - Zarządzanie komputerem - zarządzanie dyskami" Po 'sklonowaniu' program sam ustawi już 'C" dla nowego systemu na SSD - wymagany jest po prostu restart systemu - później w biosie zmieniasz priorytety startu już ustawiając startowy dysk SSD. Jeśli klonujesz na partycje którą będzie większa to tym bardziej nie ma problemów - klonuje i tak tylko dane czyli tyle ile zajmuje Ci system. Co do drugiej partycji z grami - można później sobie skopiować wszystko ze starego "D' (HDD) na nowy dysk (drugą patycje dysku SSD), a potem w menadrzeże dysków w systemie zmieniasz te "D" (HDD) na pierwszą wolną litere (np."R" ) aby zwolnić ta litere "D" i wtedy możesz już przypisać tą litere nowej partycji dysku SSD ze skopiowanymi grami. ------------------------------------ a) W systemie dzielisz dysk SSD na 2 partycje 50 GB i reszta (na razie będą one miały przypisane pierwsze wolne litery) b) W/w programem klonujesz system - ta partycja po restarcie otrzyma automatycznie litere 'C" c) Kopiujesz wszystko z dotychczasowego "D" na drugą partycje założoną na SDD Juz po starcie systemu z dysku SDD i pewności ze jest wsio ok - formatujesz (czyścisz) partycje z danymi starego systemu dysku HDD Ta partycja otrzyma zamiast 'C" inną , pierwszą wolną litere (poznasz po rozmiarze partycji czyli 40 GB)
  3. Partycja dynamiczna obecnie mi nie przeszkadza i w sumie to bez różnicy jak pisałem - wszystkie dane są na dysku i normalnie z niego korzystam tak jak wcześniej. Z tego co czytałem praktycznie różnica jest żadna w pracy dysku, dostępu do danych, transferu..itd Jednak przy okazji tej sytuacji chciałem się dowiedzieć jak w razie czego można to zrobić na dysku z danymi i już podzielonym na partycje. Być może ktoś już to dokładnie opisywał, jednak ja nie znalazłem nigdzie takiego opisu a jedynie krótki filmik: ..trochę z tego kumam, ale niektórych opcji aż się boję użyć (np. opcja 'wstawić' ) a niektóre rzeczy po prostu nie mogę wyczaić co gościu dokładnie robi na filmiku szczególnie z przywracaniem poszczególnych partycji. EDIT: Poradziłem jednak sobie tradycyjnie czyli poprzez skopiowanie wszystkich danych na inne dyski (ledwo co starczyło mi miejsca) i 'oczyszczenie' calkiem dysku i poszczególnych partycji a następnie usunięcie wszelkich voluminow na nim i ponowny jego format.Później zostało podzielenie na nowo do stanu jaki miałem wcześniej - na koniec 'powrót' wszelkich danych w to samo miejsce.
  4. Coś pomieszałem z dyskiem HDD na którym mam 4 partycje (na jednej był system, który przeniosłem już na dysk SSD) Otóż przy próbie usunięcia partycji gdzie miałem system i połączenia jej z jedną z istniejących partycji na dysku - nagle dysk zrobił mi się 'dynamiczny' Wygląda to teraz tak: (partycja 49,61 GB była wcześniej partycją "C" z systemem i chciałem ją połączyć z "E" - GRY) - wyszły takie szopki ze mam teraz tutaj widoczne dwie partycje 'E" W "Mój komputer' jest widoczna jedna całość... ale to mniejszy problem. Chciałbym zachowując dane oraz partycje, zamienić ten dysk z powrotem na dysk 'podstawowy' Uruchomilem program DMDE i wiem tylko że po zmianie parametru '42h' na '07h' dysk można zamienić. Próbowałem, ale wtedy jest to cały dysk podstawowy bez podziału na partycje i ogólnie to chyba nawet nie pokazuje wtedy na nim danych. (dobrze ze tym programem można cofnąć zmiany parametrów) Nie wiem co dokładnie pozmieniać i gdzie i jak wpisać np. początki sektorów danych partycji aby to zadziałało - bez szkody na znajdujace się dane na dysku. Nie mogę zrobić kopii wszystkiego gdyż nie mam tyle miejsca na innych dyskach. Bardzo bym prosił o dokładne objaśnienie gdzie, co i jak.Wydaje mi się ze dysk jest jeszcze w takim stanie ze to wszystko można 'odkręcić' i wrócić. Najgorsze obawy to, to iż mogę coś źle wpisać i wszystko stracić - dlatego na razie pogodziłem się i używam tego dysku jako 'dynamiczny' Nie wiem nawet czy to jest jakakolwiek różnica - jeśli na dysku nie mam zamiaru mieć systemu. Tutaj zdjecie z programu DMDE:
  5. Dysk kupiony - już podpiełem. Programem Easy Partition Master zrobiłem 'migracje' partycji systemowej z dotychczasowego dysku HDD na dysk SSD Dobre rozwiązanie z tym programem bo od razu po migracji przypisało mi litere "C' dla tej partycji i od teraz rozpoznaje od razu jako tą docelowo partycje systemową. Potem tylko zmiana w biosie dysku startowego i poszło. TERAZ PYTANIE BO MAM PROBLEM ZE 'starym' DYSKIEM HDD: Na dysku HDD mam 4 partycje i jakimś dziwnym trafem (kasowałem 'stary system' i chciałem zmienić przy okazji rozmiary woluminów) zmieniły się one na dynamiczne - tzn cały dysk na dynamiczny Czy tym programem Easy Partition Master mogę użyć opcji konwersji na dysk podstawowy bez utraty danych które są na dysku?? Partycje na dysku zostaną w takiej samej postaci? EDIT: Teraz zauważyłem że w programie nie ma opcji konwersji na dysk podstawowy - prawdopodobnie dlatego że dysk ma partycje a nie jest 'jednym ciągiem' Nie wiem jak sobie z tym poradzić i jak postapić z aktualnymi woluminami - tak aby nie stracić danych i odzyskać dysk jako podstawowy z partycjami. Problem w tym że te dane zajmują o wiele więcej miejca niż mam wolnego na innych dyskach gdyz jest to dysk ogólnie 1,5 TB i sporo mam zajęte. Ponadto robienie kopii zajęło by sporo czasu... ale jak nie będzie wyjścia będę kombinował. p.s. Odnośnie jeszcze tego zakupionego dysku SSD Plextor - to dostałem już tą wersje z firmware 1.08 (czytałem na forum że były rózne zgrzyty na wersjach 1.05 i 1.07 i zalecano od razu uaktualnienie) Dysk chodzi nienagannie i właśnie piszę już spod systemu startującego właśnie z tego dysku.
  6. RadolSzczecin

    Star Wars: Battlefront (2015)

    Zacytuje to co napisałem już na innym portalu: Odpowiedź jezcze bardziej pogrążąjąca 'to coś' przyszła natychmiast: Jednym słowem 'dno' a raczej ładnie opakowany muł.
  7. Raczej nie ma sensu tego dysku dzielić, choć na sam system wystarcza śmiało partycja około 50 GB i to z zapasem, a jest to ułatwienie przy robieniu co jakiś czas Acronisem kopii partycji, gdyż tworzenie ( lub przywracanie) takiej kopii trwa krócej i plik takiej kopii jest o wiele mniejszy. EDIT: Mój wybór padł na dysk: http://www.morele.net/dysk-ssd-plextor-m6s-128gb-sata3-px-128m6s-637120/ Nie jest to żaden wypas, ale chyba też nie wybrałem zbyt taniego 'bubla' z jakimiś większymi wadami - co sądzicie?
  8. Dzięki za odpowiedź - czyli w sumie z dyskiem SSD postępujemy analogicznie ze wszystkimi operacjami jak przy 'starych' HDD. Oczywiście wiem iż sklonowanie i jednoczesne 'posiadanie' 2x tego samego systemu na różnych dyskach wymusza ustawienie 'priorytetu' w biosie aby komp startował już z tego dysku SSD i systemu sklonowanego na ten dysk. Później ewentualnie można sformatować sobie i wyczyścić bootowalną patycje ze 'starym' systemem z tego HDD (jak już bedę pewny działania systemu na SSD) Wszystko jasne - dzięki wielkie.
  9. Pytanie formalne, gdyż wydaje mi się iż nie powinno być żadnych problemów, aczkolwiek moja wiedza na temat zasad działania dysków SSD jest zbyt mała, więc chcę się jednoznacznie upewnić. Planuje zakup dysku SSD z przeznaczeniem oczywiście na system (7 64-bit) - który obecnie mam na dysku HDD Mam zrobioną programem Acronis kopie całej partycji 'c' w 2-óch wersjach - "sektor po sektorze" jak i tylko danych. (cala partycja ma 49,6 GB z czego system zajmuje 20 GB) Czy po podłączeniu dysku SSD postępuje identycznie jak przy HDD w celu 'zgrania-przywrócenia' tego zapisanego obrazu partycji już na nowy dysk SSD ? Jakieś dodatkowe czynności muszę wykonać? Na system chce przeznaczyć tak samo jak mam teraz w przypadku dysku HDD około 50 GB. Dzielenie dysku SSD na partycje jak i wszelkie inne operacje są na takiej samej zasadzie jak w przypadku HDD ? (wiem tylko że definitywnie nie wskazane jest defragmentowanie dysku SSD) Pozdro. Edit: Komputer stacjonarny - mam obecnie 3 dyski HDD i jeszcze jedno przygotowane łącze sata wlaśnie na dysk SSD
×
×
  • Dodaj nową pozycję...