Skocz do zawartości

Nokitel_2160

Stały użytkownik
  • Postów

    37
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Nokitel_2160

  1. MSI GX7xx z kartą graficzną Nvidia.
  2. Jednak jeśli to ma chodzić na integrze to lepsze będzie i7-5775C i płyta główna z chipsetem H97. Ta płyta od Gigabyte aż tak fajna nie jest, a iGPU w i7-4790K jest raczej marne.
  3. Broadwell lepiej by się spisał w grafice i taniej wyszedł w ostatecznym rozrachunku od Skylake. A z tym chipsetem H110 i DDR3 do Skylake to normalnie ręce opadają :P
  4. Powiem Ci tak panie Bubuch - nie ma sensu iść w taniochę z nadzieją, że kiedyś rozbudujesz to co masz. Zaraz się okaże, że coś tam nie pasuje albo czegoś tam brak. Kolejne podmiany generują koszty. Najlepiej brać procesor z "K", żeby nie korciło wymieniać. Płyta główna klasy H110 albo B150 to dla kogoś oczekującego dużej wydajności raczej nieporozumienie. Ostatnio doszedłem do wniosku, że najlepiej wychodzi się na wypasionych płytach głównych ITX. Za 600 złotych masz płytę, która ma praktycznie wszystko więc nie korci Cię, żeby ją zmienić. Najszybciej wymienisz kartę graficzną, bo już producenci się o to zatroszczą, żebyś się nią nie nacieszył. Zawsze lepiej mieć mocniejszy procesor i średnią kartę jak odwrotnie. Na dzień dzisiejszy GTX960 4GB OC albo R9 380(X) są rozsądnym zakupem, bo jeśli gra jest dobrze zoptymalizowana to działa na nich super a jeśli kiepsko to i mocniejsze karty wymiękają :) 8GB RAM kupuj tylko w pojedynczej kości i raczej lepsze niż 2133 MHz jeśli planujesz zakup płyty z chipsetem Z170. Małe SSD bież tylko jeśli planujesz za jakiś czas kupić kolejne identyczne i spiąć w RAID. W przeciwnym razie wszystko poniżej 256GB to nieporozumienie ;)
  5. Windows zawsze można zainstalować z pendrive'a. Inna opcja: 1. wybebeszyć laptopa z dysku 2. zainstalować Windows przy użyciu PC 3. złożyć laptopa 4. Cieszyć się, że działa. Po co ma szanowna mama kupować nowego laptopa skoro stary jej wystarcza? Ewentualnie wymień HDD na bardzo tanie SSD 128 GB (największy szrot za grosze, bo szkoda kasy wydawać skoro to kilkuletni komputer) i laptopo zyska nowe życie ;)
  6. Niestety on nie ma wyboru. Port wyżej jest karta graficzna.
  7. Więcej dają megaherce niż CL ;) Jeśli nie masz zamiaru podkręcać to najzwyklejsze DDR4 2133 też będzie OK. Chyba, że bawisz się w OC to nawet takie DDR4 2666 MHz będą za słabe ;) Tylko czy jest sens, bo jeśli twój procesor tak się będzie skalował z pamięcią jak Skylake i7-6700K to szkoda sobie głowę zawracać ;) http://www.legitreviews.com/ddr4-memory-scaling-intel-z170-finding-the-best-ddr4-memory-kit-speed_170340 p.s. RAM z niższym CL mocniej się nagrzewa ;)
  8. Zanim kupisz koniecznie zobacz - front jest kiepski ;) NZXT H440 wydaje się solidniejsze, ale tej z kolei ja nie widziałem z bliska :D Możesz nawet chłodnice od procesora dać z nawiewem do wnętrza budy i to będzie działać, więc się nie stresuj pasywnym zasilaczem. Lepiej zastanów się czy on pociągnie cały sprzęt jaki zamontujesz w komputerze? Półpasywne PSU są pewniejsze ;) Hub PWM jeszcze nie dotarł... Ma być podświetlany na niebiesko Phanteks na 12 wentylatorów. Jak to będzie działać? Powiem Ci jak wszystkie części komputera do mnie dotrą. Liczę na przyszły tydzień ;) http://www.phanteks.com/PH-PWHUB.html
  9. A co o tym mówi właściciel peceta i obrazek nr 1?
  10. Masz tego Grandisa w wyciszonej budzie, czy tylko testów się naczytałeś? 2 st.C to żadna różnica a już na pewno nie taka, żeby płacić ekstra za logo producenta. http://www.bestpcinfo.pl/wordpress/wp-content/uploads/2014/06/SilentiumPC-Grandis-XE1236-Testy.jpg Co do wentylatorów to zawsze można wymienić je na lepsze, kiedy oryginalne się zużyją. SPC ma ciche wentylatory 140mm PWM pasujące do Grandisa za grosze. U Noctua płacisz 100 złotych za głupi wiatraczek. Mnie to nie przekonuje.
  11. Pomyliłeś się ;) Masz DDR3. 1) Kości nie muszą być tego samego producenta. Kupuje się identyczne, bo ładnie wyglądają ;) 2) Kości mogą mieć różną pojemność - chyba, że chcesz uruchomić je w dual channel. Możesz mieć 4+8 GB RAM. Po prostu będziesz mieć 12 GB. 3) Najlepiej by było, żeby parametry były identyczne... ale nie muszą być. Najbardziej liczy się typ pamięci - czyli u Ciebie DDR3. Tak czy siak pamięć ustawi się automatycznie w tryb w jakim obydwie kości będą działać. Według komputera jesteś posiadaczem pamięci: GoodRAM 4GB DDR3 DIMM 1600MHz CL9 (GY1600D364L9/4G) Czemu ona chodzi na 1333 MHz? Masz Pentium'a? Jeśli zamierzasz zmienić w przyszłości procesor to nie kupuj pamięci 1333MHz tylko 1600MHz.
  12. A ja wiem jak? Krzywo położony i przyciśnięty? Nie było mnie przy tym. Ten procesor potem był sprzedany na aukcji na Aledrogo. Byłem zaskoczony, że ktoś to kupił mimo, że były zdjęcia udrypanego jednego rogu. Ale tanio było to łyknął. Może nawet nie popsuł nim sobie komputera, bo reklamacji nie było. Mnie tylko przy Was ręce opadają - tak, że na wzajem :P
  13. SPC Grandis za połowę ceny Noctua też jest niesłyszalny - wszystko zależy od regulacji użytych wentylatorów. Define R5 ma pobrzękujące tacki na dyski - chcesz kompletnej ciszy to musisz kupić SSD. Wiele nowych zasilaczy ma tryb półpasywny. Na całkowicie pasywny zasilacz nie ma co się oglądać przy takiej karcie graficznej jaką chcesz użyć.
  14. Pamięć HyperX FURY DDR3 8GB 1600MHz CL10 (HX316C10FR/8) 150,99 Dysk Toshiba 3.5'', 1TB, SATA/600, 7200RPM, 32MB cache (DT01ACA100) 209,00 Zasilacz Corsair Builder Series CX 430W 80+ Bronze - CP-9020046-EU 199,00 Obudowa SilentiumPC Gladius S10, Czarny (SPC131) 125,86 Monitor iiyama X2380HS-B1 749,00 Płyta główna Asus B85M-G, B85, DualDDR3-1600, SATA3, GBLAN, mATX (B85M-G) 279,00 Procesor Intel CORE i5-4460 3.20GHz LGA1150 BOX BX80646I54460 - Haswell Refresh 848,00 System operacyjny Microsoft Windows 10 Home PL 64-bit OEM (KW9-00129) 429,00 Do zapłaty: 2989,85
  15. Wiesz co mi mówi instynkt? Przemawia do mnie głośno, że nie nastawia się ludzi na siebie jak się nie ma pojęcia co się w właściwie stało. Miałeś w rękach ten komputer? Jesteś pewien, że to wina płyty głównej? A jeśli nawet to czy ten kolega sam ją zbudował? Czemu niby źle wybrał? Bo nie "Z"? Ta jedna literka to wyznacznik jakości? H97 to bardzo dobry chipset dający większe możliwości od B85, które ma pewne irytujące braki - np. gorszy kontroler SATA. Gigabyte robi dobre płyty główne - czemu miałoby się go nie wybrać? Bo tańszy i mniej gamingowy od MSI? D3H to akurat niezła seria. Jeśli płyta jednak jest uwalona to nie wina wybierającego kolegi tylko producenta i od tego są roszczenia gwarancyjne. Równie dobrze to procesor może być popsuty. Widywałem już i5-tki, które nie obsługiwały Dual Channel, bo nie i koniec. Kontroler pamięci jest w procesorze a nie na płycie - napiszę, bo może nie wiesz? Widziałem także uszkodzoną i5K, która nie obsługiwała banku #2 a pozostałe 3 działały bez problemu. Powodem był pechowy montaż. Pękł laminat i nie było styku na kilku pinach. Wybory były prawidłowe. Prawdopodobnie zawinił zwykły pech.
  16. Obydwa dyski są OK. Nie masz czym się przejmować. Po jakimś czasie każdy HDD robi się głośniejszy - tak po prostu jest. Nakłada tu się zużycie mechaniczne oraz coraz bardziej losowe miejsca przechowywania danych. Możesz wymienić obudowę na jakąś z lepszym koszem na dyski albo taśmami - nie polecam metalowych tacek na dyski typu Fractal Design - brzęczą jak.... ;) Żeby pozbyć się całkowicie staccato & vibrato musiałbyś zaopatrzyć się w SSD na system a HDD używać tylko sporadycznie. WD RED jest mega cichy ale po roku pracy już zaczyna delikatnie terkotać. Nie ma siły, żeby HDD 7200 obr./min był niesłyszalny ;) Pociesz się, że twoje dyski to nie WD Raptor albo Seagate Cheetah :D
  17. Podkręć RAM kiedy nieprawidłowo działa płyta - ekstra porada ;) Konkretnie co źle wybrał? Nastawiacie chłopaka na kumpla zamiast skupić się na temacie.
  18. http://pl.urbandictionary.com/define.php?term=spelling+nazi "Wymieniony" kolega dobrał części całkiem przyzwoite. Zamiast szukać odpowiedzi na problem bawicie się w puste czepialstwo.
  19. Ty przedstawiasz jedne testy a ja Ci pokarzę inne. Jakoś inaczej pojmujemy standardy... Co robię na forum? Pomagam ludziom nie wydawać zbyt wiele na zabawki, których nie potrzebują :P
  20. A wyjaśnisz mi czemu miałbym tracić czas i środki szukając wymarzonej części, czytając setki opinii, przebierać w milionie ofert skoro zwykle różnią się od siebie znaczkiem producenta i +/- 2% wydajności? Kupuje co akurat wpadnie mi w ręce. Zwykle i tak dobrze trafiam. Niechcący wybrałem najszybszy model GPU z chipem GM206 i jestem zadowolony. Podobnie udanym zakupem był SSD, HDD, zasilacz, RAM i płyta główna. Kiedy bawiłem się w analizy i opinie wybrałem kiepską obudowę i to dwa razy pod rząd. Przy zakupach liczy się instynkt. Jeśli coś mi się podoba to kupuję i zwykle jestem zadowolony. Jeśli jestem niezdecydowany oznacza, że nie wiem czego chcę a opinie innych ludzi tylko pomogą mi źle wybrać. p.s. Kiedy słyszę "więcej za te same pieniądze" to w drugim uchu brzęczą mi inne słowa: "badziew, chłam i popelina". Jakość kosztuje i dlatego potrafiłem dać 500 złotych za kartę dźwiękową 16-bit stereo. I wiesz co? Nie pomyliłem się. Gra dużo lepiej od hiper-duper 24-bitowych wynalazków 7.1. Instynkt dobrze mi podpowiedział, że papierowe parametry jedno a radość z użytkowania to drugie.
  21. Jeśli szukasz czegoś co możesz podłączyć do komputera i fajnie gra to polecam monitory studyjne. Wbrew nazwie bywają bardzo tanie ;) Z tym, że one grają zupełnie inaczej jak sprzęt popularny. Musiałbyś się przyzwyczaić ;) Przy okazji od razu powiem, że głośniki 4" @ 20W wystarczają do słuchania muzyki ale imprezy nimi nie rozkręcisz ;) Co do karty dźwiękowej to za jakieś 2 tygodnie będzie mi zbywać niemal nowiutki ASUS DGX. Jak się przypomnisz to możemy ponegocjować ;)
  22. Tak na prawdę to im tańszy sprzęt dobierasz tym łatwiej ;) Z Pentium i płytą H81 nie miałem żadnych problemów żeby skompletować PC. Wziąłem byle jakie części z wyprzedaży i wszystko pasowało :) Dopiero kiedy zacząłem bawić się w konkretne sprzęciory zaczęły się schody :( Teraz już się nie wysilam. Jeśli specyfikacja mniej więcej pasuje to znaczy, że będzie OK. Co się będę wczuwał? Mam umierać z rozpaczy, że karta graficzna w tej akurat wersji daje 3 fps'y mniej jak tamta druga? Działa? Działa... No to wszystko gra :) Jeśli komputer się uruchomił i nie masz wiecznych BSoD'ów, nie giną dane, system działa sprawnie to znaczy, że części dobrałeś prawidłowo. Z resztą od tego są uniwersalne standardy, że nawet jak kupisz procesor "K" i zwykłą płytę "B" to wszystko będzie działać. Najwyżej nie wykorzystasz pełni możliwości sprzętu ;) Nie czyń zbyt dużych wyrzutów koledze dobierającemu części. Troszkę przesadził z płytą główną i nie jestem pewien co do jakości samego montażu. Ale chciał dobrze ;) Jeśli interesuje Cię tylko granie to następnym razem kup tańszą płytę główną np. z chipsetem B zamiast H czy Z a dodaj kasy do grafiki. GTX760 jest niezły, ale do gier GTX770 jest lepszy ;) Parametr CL jest tylko jednym z wielu wpływających na ogólną sprawność RAM'u. Zwykle liczy się bardziej ilość a mniej wyśrubowane parametry. Co Ci po małym opóźnieniu skoro masz zbyt mało pamięci i trzeba ją wciąż przeładowywać? Ktoś na forum pisał niedawno o "znikających" kanałach DDR w niektórych procesorach LGA2011v3 - masz inny typ procesora ale też Intel. Może problem i rozwiązanie jest takie samo czyli demontaż CPU i powtórny montaż załatwiał sprawę. BIOS w płytach Gigabyte aktualizujesz aplikacją @BIOS dostępną na stronie producenta. Jest tam też instrukcja obsługi. Najpierw instalujesz Application Center a potem z jego pomocą @BIOS. Skomplikowanie całego procesu jest na poziomie średnio inteligentnego szympansa :) Poniżej link do aplikacji. http://www.gigabyte.com/microsite/369/images/app-center.html Jeśli nic nie pomoże to powinieneś poprosić kogoś doświadczonego, żeby sprawdził Ci sprzęt albo nawet złożył go ponownie. W wielu sklepach (szczególnie tych małych dla entuzjastów) oferują taką usługę. Z komicznych przypadków: kiedyś sprzedałem obudowę sądząc, że jest popsuta... a wystarczyło użyć innych śrub z zestawu, żeby wszystko złożyć jak należy :D Tu może być dokładnie tak samo ;) W każdym razie powodzenia. Czytaj dużo publikacji producentów i instrukcji obsługi jeśli chcesz coś samemu dłubać w kompie ;)
  23. "Zmiany standardu"? To, że możesz kupić lepszą pamięć to nie znaczy, że jest ona standardowa a czy ma CL11, 10, 9 czy 8 przy dzisiejszych procesorach ma znaczenie marginalne. Nasz kolega nie buduje ekstremalnej maszyny tylko zwykły komputer do gier. Ilość RAMu ma znacznie większe znaczenie jak jakieś tam CL. http://images.anandtech.com/graphs/graph4503/39735.png Co do DDR4 to w obecnej formie to sztuka dla sztuki. Największą nowością w Broadwell jest niższy proces technologiczny oraz monstrualny cache, który pozwolił przy znacznie niższym taktowaniu oraz niższym TDP uzyskać wydajność niemal identyczną z Haswell Refresh. H97 jak najbardziej nadaje się do takich procesorów a wiele modeli pozwala je podkręcić chociaż sam Broadwell powstał w zupełnie innym celu. Płyty główne nie dzielą się na "Z" i resztę... chociaż chyba próżno Ci to tłumaczyć. Większość ludzi, którzy nie są entuzjastami dłubania w sprzęcie po prostu ustawia wszystkie parametry na "Auto". Płyty główne doskonale wiedzą jaką pamięć zamontowałeś i same dobrze dobierają parametry pracy według kodu zapisanego w samych kościach RAM. "Poprawianie" tych ustawień jest niecelowe a często szkodliwe. Jeśli coś nie działa najlepiej jest uruchomić "Load Fail-Safe Defaults" a nie szukać po omacku. Inna sprawa, że jeśli nie ma na liście zgodności płyty głównej danego modelu pamięci to mogą być pewne chochliki np. pamięć będzie działać zbyt wolno. Za to nie ma siły, żeby podnosząc napięcie naprawić brak kanału DDR albo zmienić tryb pracy kontrolera - tym bardziej jeśli BIOS widzi zainstalowane kości. Kolega twierdził, że musi żonglować kośćmi pomiędzy gniazdami i to jest największy problem. Niestabilność ustała czyli to był problem software'owy. Nie tak dawno była lipna seria sterowników Nvidii. Wiecznie miałem losowe BSoDy. Może to podobny problem? Super duper pasta jest taka sama dobra jak ta za 20 złotych. Pastę dobiera się do rodzaju radiatora. Od dawna używam taniej pasty SPC, którą dodają do swoich zestawów i wszystko świetnie działa. Jedyne co to nie można dawać zbyt dużo pasty, bo ona ma tylko zniwelować szczelinę a nie odizolować IHS od radiatora.
  24. Masz jakąś złą specyfikację ;) Gigabyte podaje: 39x298x115 (HLW) ​Mam WF2 i jest dość płaska i wąska. WF3 jest tylko dłuższa. Wszystko powinno zmieścić się bez problemu - jedyne z czym możesz mieć problem to wtyki PCIE skierowane w boczną ściankę. Ale ten Zalman jest dość szeroki więc chyba nie będzie problemu. A'propos - WF3 poza bajeranckim wyglądem dużo mocniejsza od WF2 nie jest ;) VBIOS ten sam, osiągi podobne. Chyba, że jesteś zapalonym graczem i mocno podkręcony sprzęt katujesz przez wiele godzin na maks - wtedy WF3 zrobi różnice ;) W innym wypadku zamiast dopłacać do WF3 lepiej kupić WF2 ale z 4GB VRAM ;)
  25. Nic mi nawet nie mów... W pracy mam 1280x1024 bo cholerny stary program bazodanowy nie pozwala na więcej :( Porażka :(
×
×
  • Dodaj nową pozycję...