Jump to content

aqualord

Użytkownik
 • Content Count

  6
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralna

About aqualord

 • Rank
  Newbie
 1. Szukałem już tych funkcji - niestety nie widziałem. Ktoś się spotkał z tymi ustawieniami w Panelu sterowniczym nVidii czy tez Intela? Tak rozdzielczość natywna 1680 x 1050. Funkcje skalowania mam powyłączane na ekran 22 cale zewnętrzny, natomiast wbudowany 225% - UHD 15 cali. Jak wyłączyłem w ogóle skalowanie wczoraj to wydaje mi się, że się ostrość na zewnętrznym ekranie poprawiła, ale wtedy nie można pracować na wbudowanym (wszystko jest za małe).
 2. Kamil, monitor ma inne proporcje ekranu 16:10, a wyświetlacz laptopa 16:9. Więc jednakowa rozdzielczość się nie sprawdzi. Co do modelu to sprawdzilem jest to dokladnie W2252V i ta wersja ma wejści DVi oraz HDMI - sprawdzalem obydwa. Menu NVidii jest ubogie i wlasnie chcialbym wiedziec czemu :) Klaus, chodzi o rozdzielczość i kolory? Niestety nie jestem przy tym kompie w tej chwili, ale 1680x1080 oraz 32 bitowa paleta kolorów o ile dobrze pamiętam.
 3. Czyli chodzi o opcje samego monitora w jego wewnętrznym menu (Akurat tutaj jest podpięty LG W2252). A gdzie te opcje można znaleźć? Panel sterowania nvidia -> dostosuj rozmiar i pozycję pulpitu -> wykonaj skalowania na - procesor graficzny Zobacz mojego screenshota, z poprzedniego posta.
 4. Posprawdzałem, wydaje się, że po ustawieniu skalowania na 100% obraz wygląda ok, ale wyświetlacz w lapku to UHD na 15 calach, a w tej sytuacji, nie da się pracować na ekranie wbudowanym. Te ustawienia, to gdzie powinienem znaleźć? W Panelu NVidii? "Press the "Source" button. Highlight the HDMI input. Press "Tools" -> Edit Name -> And then simply using the scrolling (up & down keys on ur remote), select "PC" or "DVI PC" for your HDMI. And voila you have crystal clear text just as on DVI." U mnie wygląda to tak http://zapodaj.net/42389ece647f7.png.html Jak dostać się do tych opcji? Wydaje mi się, że jest to kwestia, że to zintegrowana grafika wyświetla na zewnątrz (a więc HD 4600). Tej opcji: "Menu > Setup & Reset > PC/AV Mode > PC" też nie mogę znaleźć.
 5. Witam, Mam problem z wyświeltlaniem tekstu na ekranie podpiętym po HDMI do laptopa. Tekst nie jest ostry, natomiast z samym obrazem nie ma raczej problemu. Laptop: Lenovo Y50-70. Grafika: HD 4600 + GeForce 860MX. Windows 10 Problem mam od czasu kiedy pierwszy raz podłączyłem ekran zewnętrzny. Dzisiaj natomiast zauważyłem, że problem ten pojawia się prawdopodobnie nie na wszystkich monitorach. Wychodzi na to, że problem ten występuje na monitorach z ratio 16:10, natomiast na 16:9 nie ma tego problemu. Rzeczy które juz sprawdziłem i nie pomogły: - Różne kable HDMI - Próba podłączenia kablem HDMI - DVI - Ustawienia ClearType - Różne rozdzielczości - Różne monitory - Kalibracja kolorów - Przeinstalowanie sterowników - Starsza wersja steroników karty graficznej. - Zmiana ustawień w samym monitorze (np. regulacja ostrości) Co można z tym zrobić? Ktoś ma pomysł? Czy coś może być uszkodzone (np. wyjście HDMI? - ale to raczej nie bo na ekranach 16:9 tekst wyświetlany jest prawidłowo) Pozdrawiam, aqu
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.