Jump to content

pmp

Stały użytkownik
 • Posts

  3062
 • Joined

 • Last visited

About pmp

 • Birthday 10/16/1978

Contact Methods

 • Strona WWW
  http://strony.aster.pl/pmpcfg
 • GG
  0

Profile Information

 • Skąd
  52° 15' N 21° 0' E

pmp's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputation

 1. Żaden ojciec podobno barziej nie miłował Dziecięcia, żaden barziej nad mię nie żałował. A też ledwe się kiedy dziecię urodziło, Co by łaski rodziców swych tak godne było. Ochędożne, posłuszne, karne, niepieszczone, Śpiewać, mówić, rymować jako co uczone; Każdego ukłon trafić, wyrazić postawę, Obyczaje panieńskie umieć i zabawę; Roztropne, obyczajne, ludzkie, nierzewniwe, Dobrowolne, układne, skromne i wstydliwe. Nigdy ona po ranu karmie nie wspomniała, Aż pierwej Bogu swoje modlitwy oddała. Nie poszła spać, aż pierwej matkę pozdrowiła I zdrowie rodziców swych Bogu poruczyła. Zawżdy przeciwko ojcu wszytki przebyć progi, Zawżdy się uradować i przywitać z drogi, Każdej roboty pomóc, do każdej posługi Uprzedzić było wszytki rodziców swych sługi. A to w tak małym wieku sobie poczynała, Że więccj nad trzydzieści miesięcy nie miała. Tak wiele cnót jej młodość i takich dzielności Nie mogła znieść; upadła od swejże bujności, Żniwa nie doczekawszy! Kłosie mój jedyny, Jeszcześ mi się był nie zstał, a ja, twej godziny Nie czekając, znowu cię w smutną ziemię sieję! Ale pospołu z tobą grzebę i nadzieję: Bo już nigdy nie wznidziesz ani przed mojema Wiekom wiecznie zakwitniesz smutnymi oczema.
 2. Nie. Crossflash będzie latał OK. Jedyna usterka wersji nie Ultra to wykrzaczający się MemSet (ale to z winy sprawcy softu). Flashuj 1104, w tej chwili najfajniejsza wersja BIOS dla S2E.
 3. Bo to będzie interesująca płyta :) Czy będzie P55 - tylko wróżki z Intela to wiedzą. Koniec OT <_<
 4. P6T Deluxe i za chwil kilka Rampage 2 Extreme. Modele WS będą trochę opóźnione (+2/3tyg). Single GPU podłubię jutro.
 5. Trzymajmy się wątku, płyta, procesor :) Dział ekstremalne w swoim czasie :) Co do 3D chwilowo nie mam sterowników które mają odblokowane 2/3SLI czy CFX, więc ta kwestia sobie poczeka. Tylko single. Jutro pewnie coś wydziergam.
 6. Bożenka gorąca dziewczyna. To wiadomo. Teraz do zabawy dołączył Maciek i proszę co Maciek zrobił ?
 7. W przypadku typowych i7 920/940 - podkręcenie QPI to jedyna metoda OC. Jak napisałem wyżej, chwilowo to poziom ~180 MHz. Do tego trzeba uwzględnić kwestię, czy posiadany RAM będzie miał ochotę chodzić na niskich napięciach. Zakładając QPI 180 = 3,6 GHz = jest +1 GHz = jest nieźle. W przypadku i7 965 Extreme - podkręcanie QPI to jedna metoda, zwiększanie mnożnika to druga metoda. Też nie do końca wspaniała bo całkowita przepustowość QPI obliczona jest na 6.4GT/s. Zwiększając QPI na np. 200 i zwiększając mnożnik przebijamy się przez tą barierę i znowu CPU leży i kwiczy. Dlatego wersja Extreme posiada odblokowane dzielniki dla QPI, aby można było coś pokręcić... 3113736[/snapback] pmp a jak z kilowaniem proca ? czy te newsy o tym, ze będzie można dawać memkom wyższe V to prawda czy jednak vmem = v kontroler ramu ? To prawda. Będzie bolało. Ja już nie sprawdzam kiedy pada :lol2: Nie stoję ponad NDA, tylko dla potomności zdradzam małe brudne sekrety Bożenki :-) To prawda. Będzie bolało. Ja już nie sprawdzam kiedy pada od napięcia :lol2: Zachłanność na volty zabija :)
 8. Harry, od zawsze vNB dawało wymierne efekty w kontekście nie tyle MHz co ciasnych timingów. Gdzieś po drodze coś musiałeś zgubić, niemożliwe, żeby nie dawało żadnego pozytywnego efektu, chyba, że masz takie ch..we kości.
 9. BCLK QPI w zależności od CPU kończy się póki co w okolicach 180 MHz. Mówimy o całkowitej stabilności. Wiesz, ten etap w którym teraz jesteśmy, to nie są jeszcze całkiem dopracowane BIOSy, więc możliwe, że z czasem to się poprawi. NDA? Niezbyt dokładna argumentacja :)
 10. _Teoretyczne_ mocno :) możliwe taktowania dla kości DDR3 kiedy używa się procesora i7 965 Extreme... :)
 11. Troszkę o BIOS: Troszkę o OC Palm. Można sobie zmieniac napięcia (DRAM/CPU/QPI), mnożnik (oczywiście posiadając i7 Extreme), podglądać temperaturki etc. Troszkę wyników. Jeżeli chodzi o OS - czysty, bez żadnych tweaków. Lavalys Everest odczyt/zapis (dual-channel) SuperPI 1.5 XS z palca... [/url[/img] Cinebench R10
 12. ZAREZERWOWANY Tak będą/dają się podkręcać. A 1M - porównamy clk:clk ram:ram i coś się okaże.
 13. Serię P6T otwiera model P6T Deluxe. Mogę uchylić lekko kurtynkę bo zmian w designie płyty już nie będzie i jest to wersja produkcyjna, z poprzednimi dziwnymi chińskimi egzemplarzami ma wspólny layout i wiele drobnych zmian. X58 co prawda ES, ale produkcyjny stepping więc kopa w wydajności spodziewać się nie należy. Kolejne planowane modele: -P6T Deluxe (bez OC Palm w kartoniku) -P6T WS Professional -P6T WS Revolution Suche zdjęcia + parę benchów w drodze (z i7 920 oraz + i7 965 Extreme). Obsługa CF natywna, SLI poprzez licencjonowanego BIOS'a - brak nF200. Wbudowany kontroler SAS jest raczej mało przydatny z uwagi na obsługę R0/R1, jeżeli chodzi o wydajność to obciążenie CPU wskazuje raczej jego softowe korzenie... ale miły dodatek dla posiadaczy takich dysków. VRM - dla CPU 16 fazowy, dla MCH 2 fazowy, dla DDR3 2 fazowy. 2x 1000Base-T + jakiś kodek audio... wszystko co potrzeba. BIOS + OC Palm + parę wyników już za rogiem jak tylko skończe porównanie do innego X58 :blink:
 14. Pełny CF na P45 czy źle zrozumiałem ? :blink:
×
×
 • Create New...